וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניית אי.די.בי אחזקות עשויה לצאת מהמעו"ף

נתן שבע

17.9.2006 / 10:12

וריפון עשויה לדחוק מהמדד היוקרתי את קבוצתו של דנקנר בעידכון הקרוב ב-1 בינואר

העדכון הקרוב של מדד המעו"ף היוקרתי צפוי ב-1 בינואר. המועמדת הוודאית בינתיים היא וריפון, ששווייה כיום עומד על 8.1 מיליארד שקל (1.85 מיליארד דולר) שתמוזג עם ליפמן ב-1 בנובמבר. וריפון תהפוך לחברה האמריקאית הדואלית השנייה אחרי פריגו שתיסחר במדד המעו"ף. בעקבות זאת, מועמדות לאבד את מקומן במדד כור, אי.ד.בי אחזקות או הראל שסוגרות את הרשימה.

פרט לווריפון שתיכנס לרשימה היוקרתית, קשה בינתיים להעריך אם חברות נוספות יצטרפו למדד וידחקו אחרות החוצה אם בכלל. על מנת שחברה תעזוב את המדד צריכה הטוענת לכתר לעבור את שווי השוק של החברה היוצאת ב-20%. להראל שווי שוק של 4.2 מיליארד שקל, לאי.די.בי אחזקות שווי של 3.7 מיליארד שקל ולכור שווי של 3.5 מיליארד שקל. בנוסף צפויה אי.די.בי אחזקות לחלק דיווידנד של 337 מיליון שקל בחודש אוקטובר, כך ששווייה צפוי לקטון בשווי זה. מאידך, ייתכן כי גופים מוסדיים או אפילו בעלי השליטה בחברה שירצו להגדיל את חלקן בדיווידנד, עשויים לרכוש מניות טרם החלוקה, ויגרמו לעלייה במחיר ובכך יקזזו חלק מירידת השווי לאחר החלוקה.

המועמדת שצפויה להתמודד על מקום במדד כיום היא אסם שנסחרת לפי שווי של 3.6 מיליון שקל ושנפרדה מהרשימה בעדכון הקודם. מועמדת נוספת היא דלק נדל"ן עם שווי של 3.67 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully