וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריבלין מכחיש האשמות לחמן-מסר על איומים בעניין בעלויות צולבות

הארץ

3.8.2001 / 9:07

על פי ההצעה שהתקבלה, מותר לבעל עיתון להחזיק עד 33% ממניותיה של חברת כבלים

מאת הדר חורש

שר התקשורת, ראובן ריבלין, מכחיש את דברי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, והמשנה ליועץ, דוידה לחמן-מסר, כאילו איים להוציא את סעיפי הבעלויות הצולבות מהתיקון לחוק הבזק. במאמר שפירסמו אתמול השניים שכותרתו: "פעלנו לבד במערכה הזאת" ("הארץ", 2 באוגוסט), נכתב כי בעיצומו של הדיון בשאלת הבעלויות הצולבות בחברות הכבלים, הובהר לנציגי היועץ כי בהיעדר נוסחה מוסכמת לקביעת שיעור הבעלות המותר לבעלי עיתונים, לא ייקבעו כל מגבלות בעניין הבעלויות. השניים קובעים כי נוכח מצב זה, הוחלט על הנוסח שאינו משנה את המצב הקיים בשאלה זו.

בתגובה אמר ריבלין כי מעולם לא הציע למחוק מהצעת החוק את סעיף הבעלויות הצולבות, ולא שוחח על כך עם לחמן-מסר.

בשיחות עם מקורבים אמרה לחמן-מסר כי היה זה ריבלין שהזהיר אותה כי אם לא תגיע להסכם עם חברות הכבלים, הוא יבטל את הסעיפים בעניין הבעלויות הצולבות שהופיעו בהצעת החוק. על פי ההצעה שהתקבלה, מותר לבעל עיתון להחזיק עד 33% ממניותיה של חברת כבלים. לבעלי עיתונים שלהם בעלות בכבלים ניתנו 8 שנים להסתגלות, בהן יותר להם לפעול להקטנת אחזקותיהם במידת הצורך.

סעיף זה נועד בעיקר להגביל את שליטתו של אליעזר פישמן, בעל השליטה ב"ידיעות אחרונות" ו"גלובס", בחברת ערוצי זהב ובחברת הכבלים הממוזגת. מכיוון שפישמן אינו מתכנן להחזיק יותר משליש ממניות חברת הכבלים הממוזגת, אין הסעיף צפוי להשפיע עליו באופן מעשי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully