וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנקים הגדולים: למשקיעים בעלי אורך נשימה מומלץ להגדיל את הרכיב המנייתי בתיקים

אילן מוסנאים

3.8.2001 / 10:39

עם זאת בבנקים לאומי, פועלים ומזרחי סבורים כי בטווח קצר התנודתיות בבורסה תימשך, וממליצים למשקיעים לטווח הקצר להישאר בעמדת המתנה

כלכלני הבנקים לאומי, פועלים ומזרחי מעריכים כי בתקופה הקרובה ימשיכו להשפיע על הבורסה המקומית מספר גורמי אי ודאות, כגון התנודתיות בוול סטריט, המצב הבטחוני בישראל, פרסום אינדיקטורים כלכליים לגבי מצב המשק, והערכות לגבי השינויים בריבית בנק ישראל.

בעוד שהם ממליצים למשקיעים לטווח קצר להישאר מחוץ לבורסה, בבנקים הגדולים ממליצים למשקיעים בעלי אורך נשימה להרחיב את הרכיב המנייתי בתיקיהם תוך בחירה סלקטיווית מבין המניות הכבדות.

בבנק לאומי מעריכים כי בטווח הקצר נהיה עדים לתנודתיות בשוק המניות בארץ, וכי התאוששות של ממש צפויה רק בתחילת שנת 2002. כלכלני הבנק מציינים כי נסיון העבר מראה ששוק המניות מקדים את ההתפתחויות הכלכליות בכלכלה הריאלית, וכי שערי מניות החברות הגדולות והוותיקות במשק הם אלה שזוכים לתשומת הלב הראשונית של המשקיעים.

בבנקים הגדולים מציינים כסימנים חיוביים הן את גל הצעות הרכש האחרון בבורסה, המלמד על כך שבעלי העניין מאמינים שהמחירים בשוק אטרקטיוויים, והן את ירידת התשואות באפיק השקלי והחשש מהמשך הפיחות בשער השקל, שעשויים להביא להסטת כספים אל האפיק המנייתי.

בבנק הפועלים מעריכים כי השוק צפוי ליהנות מהמשך המגמה של הורדת הריבית בטווח הבינוני, ומכוונת האוצר לשנות את תקנות ההשקעה של קרנות הפנסיה וקופות הגמל - מה שעשוי לעורר את שוק ההון.

בנוסף מציינים בבנק הפועלים את התחזיות החיוביות של משרד האוצר ובנק ישראל, לפיהן התאוששות במשק האמריקאי ושיפור במצב הבטחוני יאפשרו למשק הישראלי לצמוח בשנה הבאה בשיעורים של 3%-4%.

כמו כן סבורים בבנק הפועלים, כי השוק כבר מתמחר את החולשה שצפויות להציג מרבית החברות בדו"חות הכספיים ברבעון השני. יתרה מכך, מציינים בבנק, חלק לא מבוטל מבין החברות הכבדות - דוגמת טבע ופרטנר , שכבר פירסמו דו"חות טובים, רשתות השיווק, ענף הביטוח, אסם , אלביט מערכות , ומכתשים אגן - ימשיכו לפרסם דו"חות חיוביים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully