וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומברס ממשיכה בקיצוצים: לאחר הפיטורים החברה מקפיאה את דיוני השכר

עינב בן יהודה

5.8.2001 / 11:22

כך נודע ל-TheMarker.com. ההחלטה להקפיא את דיוני השכר ממשיכה את מדיניות הקיצוץ במסגרתה בוטלו לאחרונה הטיסות במחלקת העסקים והוקפאה הקמת בית תוכנה בצפון

חברת קומברס הודיעה לאחרונה ל-6,000 עובדיה כי דיוני השכר שהיו אמורים להתקיים בחודשים הקרובים, הוקפאו, כך נודע ל-TheMarker.com. החלטה זו של הנהלת החברה ממשיכה את מדיניות הקיצוץ בשומנים בה היא נוקטת כבר מספר חודשים, מדיניות שכללה ביטול הטיסות במחלקות העסקים, פיטורי כ-400 עובדים, וכפי שפורסם לפני מספר ימים - הפסקת המו"מ עם מנהלת פארק צ.ח.ר הממוקם ליד ראש פינה על הקמת בית תוכנה במקום. זאת, לאחר שהחברה הודיעה לפני מספר חודשים על כוונתה להקים בית תוכנה גדול בגליל ולהעסיק בו מאות עובדים.

ההחלטה של הנהלת קומברס להקפיא את דיוני השכר מתבקשת לאור ההאטה המתמשכת, ואינה יוצאת דופן בשוק ההיי-טק המקומי. חברות רבות הודיעו לעובדיהן כי דיוני השכר מוקפאים, ובחברות מסוימות אף הוחלט על דחיית העלאות שכר, שכבר הובטחו, למועד בלתי ידוע. בקומברס מסרבים להגיב לידיעה.

לפני שלושה שבועות פירסמה החברה, המעסיקה כ-6,000 עובדים, אזהרת רווח לרבעון השני (שהסתיים אצלה בסוף חודש יולי) בה צפתה ירידה משמעותית בהכנסות וברווח הנקי. קומברס הודיעה כי המכירות ברבעון השני, יסתכמו ב-345 מיליון, לעומת צפי להכנסות של 370 מיליון דולר. הרווח למניה יסתכם ב-28 סנט, לעומת צפי ל-43 סנט למניה.

ברבעונים השלישי והרביעי צופה קומברס מכירות של 330 ו-340 מיליון דולר, מה שיביא למכירות של כ-1.38 מיליארד דולר בשנת 2001 כולה. יומיים לאחר אזהרת הרווח הוריד בנק ההשקעות אוסקר גרוס את המלצתו למניית החברה מ"תשואת יתר" ל"החזק", באוסקר גרוס סבורים כי במידה שההאטה בתעשיית התוכנה תימשך, לא מן הנמנע שיהיו פיטורים נוספים בקומברס, למרות הצהרות הנהלת החברה כי לא מתוכנן קיצוץ נוסף בכוח האדם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully