וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה מרגלית ונועם לוטן, מנהלי MRV, מונעים שמועות על שימוש במידע פנים - ימכרו מניות על בסיס יומי

גתית פנקס

5.8.2001 / 11:46

לפי מחיר המניה כיום, מרגלית יזכה לתוספת של 8,704 ד' למשכורתו ליום, ולוטן יכניס לחשבונו 4,284 ד'; החברה ביטחה את חייהם של לוטן ומרגלית במיליון דולר

אחת הסוגיות המעסיקות בקביעות אנשי מימון וחוקרים של שוקי ההון היא הקשר בין מכירות של בעלי עניין ומנהלים בחברות ובין הביצועים של המניות. בסוף השנה שעברה הגישו נועם לוטן ושלמה מרגלית, שני מנהלי חברת אם.אר.וי לא מעט בקשות למכירת מניות, וניצלו את רמות השיא של כ-85 דולר למניה (רמת השיא של המניה, בהתחשב בספליט) כדי להיפגש עם סכומי כסף גבוהים.

ואולם, מאז נובמבר לא הגישו השניים בקשות מכירה משמעותיות כלשהן, אך נראה כי הם מבקשים לחזור לכך כעת, מבלי שיישמעו הערכות שונות לגבי מועדי המכירה של המניות. חברת ציוד התקשורת MRV אומנם אינה חברה ישראלית, אולם יש לה קשר עמוק לארץ הן בדמותם של מנהלי החברה הישראלים, ובראשם נעם לוטן ושלמה מרגלית, והן בדמות מרכזי הפיתוח שהיא מחזיקה בישראל.

וכך, חברת MRV פירסמה הודעה בסוף השבוע, לפיה מרגלית - יו"ר וסמנכ"ל טכנולוגיות של החברה, ולוטן - נשיא ומנכ"ל החברה, ייסדו תוכנית מוגדרת וקבועה מראש למכירת חלקים קבועים מהחזקותיהם בחברה לתקופה של שנה אחת.

תוספת נאה למשכורת

מרגלית ימכור באופן יומי 1,280 מניות ולוטן יימכור 630 מניות ביום. לפי מחיר המניה כיום, הרי שמרגלית יזכה לתוספת של 8,704 דולר למשכורתו, ולוטן יכניס לחשבון הבנק שלו 4,284 דולר ליום. במידה שביום אחד לא יצליחו למכור את המניות, הסכום יעבור ליום שאחריו.

קבוצת הדירקטורים והמנהלים בחברה מחזיקה כיום ב-7% מהון מניות החברה, כאשר מרגלית מחזיק ב-4.6% ולוטן ב-2.1% (נכון לתחילת שנת 2001). השניים יוכלו במהלך השנה למכור לכל היותר 10% מהחזקותיהם בחברה.

תוכנית האופציות הפרושה מתאפשרות בזכותו של חוק 10b5-1, שחוקק בנובמבר 2000. עניינו של החוק היא הסדרת אמינותו של בעל עניין בחברה, לאור מימוש או רכישת מניות שביצע, תוך נטרול החשש כי ביצע את הפעולה על בסיס מידע פנים, או לכל הפחות, על בסיס "מידע שאינו ציבורי".

החוק מספק מספר הגנות שיעידו כי המידע שהיה בידיו לא היה פקטור בהחלטה למכור או לקנות את המניות, כאשר אחת מההגנות היא מכירה על בסיס קבוע, לפי תוכנית שמאושרת על ידי רשות לניירות ערך האמריקאית, ללא קשר למחיר המניה.

מפחדים מהערכות על מידע פנים

בהודעת החברה נאמר כי שיטת המכירות הזו תספק למרגלית ולוטן אפשרות לגוון את פורטפוליו ההשקעות שלהם, להקטין את האפקט של מכירות כאלה על מחיר המניה על ידי פרישתן לזמן ארוך יותר, וכמובן, יחסכו מהם חששות לפיהם הם ביצעו פעולה מסוימת בעודם יודעים אינפורמציה אקוטית.

מרגלית ולוטן שווים כנראה הרבה ל-MRV, המתמחה בתשתיות תקשורת ובציוד אופטי. ממסמך שהגישה החברה לרשות לניירות ערך בתחילת החודש עולה כי היא אף ביטחה את חייהם של השניים בסכום של מיליון דולר. החברה עצמה נסחרת כיום בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 520 מיליון דולר.

מרגלית ולוטן הם לא המנהלים הראשונים שיימכרו מניות על בסיס תקופתי. "אני מאמין שבעלי התפקידים הראשיים צריכים למכור מניות על בסיס תקופתי, וללא כל קשר למחיר המניה באותו הזמן", אמר לנו לא מכבר אריה פיינגולד, ממייסדי חברת מרקורי ויו"ר הסטארט אפ אורסוס היום. "אם לא יימכרו מניות בכל רבעון, כשיבקשו למכור השוק עלול לפרש זאת בהבעת אי אמון". פיינגולד התפרסם כמי שבצורה שיטתית (אם כי בעיקר רבעונית ולא יומית) מכר מניות של החברה, וכך, לדבריו "לא עלתה השאלה האם אני יודע משהו שהמשקיעים לא יודעים".

לא מכבר אמר לנו דב מורן, מנכ"ל חברת אם סיסטמס , המתמחה בזכרונות פלאש קשיחים, כי גם הוא מתכוון להתחיל למכור מניות על בסיס קבוע, כדי למנוע הערכות לפיהן אם הוא מבצע את המכירה, הרי שיש חדשות רעות בקנה לחברה. "מעולם לא קיבלתי בונוס מהחברה - ולא כי לא אישרו לי, אלא מכיוון שאני מעדיף לקבל את שכרי באמצעות משכורת, שהיא צנועה יחסית. לכן אני מתכוון לבצע מימושים שוטפים וקבועים של מניות שבהחזקתי, מבלי כל קשר למחיר המניה", הוסיף מייסד אם סיסטמס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully