וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניית ויריאנט עלתה היום ב-17.8% בעקבות המלצת "תשואת יתר" של סלומון סמית ברני

רמי קפלן

3.8.2001 / 18:34

בית ההשקעות מאמין בחברה, משפר את תחזית ההפסד וקובע למניה מחיר יעד של 3 דולרים - פי 3 ממחירה כיום; ג'יי.פי.מורגן לעומתו נשאר זהיר עם "תשואת שוק"

דו"ח אוהד של בית ההשקעות סלומון סמית ברני שלח היום את מניית ויריאנט לזינוק מרשים של 17.8% למחיר של 1.1 דולרים, אחרי שהייה לא נעימה בת חודש בערך מתחת לקו הדולר.

האנליסטים ויקטור הלפרט ורוברט נזרזדה מדרגים מעתה את המניה בדירוג "תשואת יתר", ומשדרגים את מחיר היעד ל-3 דולרים, פי שלושה ממחיר המניה כיום. זאת על סמך עדכון תחזיות לשנת 2002 המדבר על הכנסות של 22.8 מיליון דולר והפסד נמוך יותר למניה של 61 סנט.

ויריאנט, המפתחת פתרונות לניהול צוותי שטח, רשמה ברבעון השני הכנסות של 5.2 מיליון דולר - עלייה של 14% מהכנסות הרבעון הקודם ובהתאם לתחזיות, והפסד נקי של 4.9 מיליון דולר או 23 סנט למניה, טוב מהפסד של 7.6 מיליון דולר שרשמה ברבעון הראשון של השנה.

כמו כן דיווחה החברה על כך שתעבור לרווחיות כבר ברבעון הרביעי של השנה, מוקדם מכפי שתוכנן קודם, ברבעון הראשון של 2002. זאת בעיקר בזכות קיצוץ מאסיווי של 40% בכוח האדם, שהפך לבלתי נמנע לנוכח קופת המזומנים ההולכת ומתכלה, וללא הסתמכות על שיפור בתנאי השוק בעתיד הקרוב.

בבסיסה של האופטימיות שמגלים הלפרט ונזרזדה מונחים מספר גורמים. ראשית, ויריאנט מצמצמת בהתמדה את ההסתמכות שלה על לקוחות מענף הטלקום ומרחיבה את תחומי הפעילות גם ללקוחות מתחומי השירותים והתחבורה.

בשנה שעברה צמחה ויריאנט יחד עם חברות ה-CLECs (ספקיות הטלקום האלטרנטיוויות) כאשר המערכת האלחוטית של החברה לניהול כוח אדם איפשרה לחברות אלה להגביר את יעילות השליטה שלהן במבצעי שטח.

באמצעות המערכת ניתן היה לזרז באופן משמעותי התקנות של קווי תקשורת, של DSL או כבלים למשל, ולאפשר לחברות טלקום המשתמשות במערכת לצבור לקוחות מהר יותר ממתחרותיהן. אולם, עם כריתת הענף הזה, שעה שה-CLECs החלו בפשיטת רגל המונית, נפגעו גם עסקיה של ויריאנט, דבר שהתבטא היטב במחיר המניה.

שנית, מציינים האנליסטים את הסכם ההפצה והאינטגרציה שחתמה ויריאנט עם חברת הבילינג אמדוקס , ואת פיתוח הממשק המשותף שהשלימו שתי החברות בין המוצר של ויריאנט למוצרי הבילינג ושירות הלקוחות של אמדוקס. לדעתם, עומד ההסכם הזה להניב לויראנט הכנסות כבר ברבעון השלישי.

שלישית, הקיצוץ המאסיווי שביצעה החברה בכוח האדם, יחד עם קיצוצים אחרים, עומדים לפי סלומון להפחית את ההוצאות התפעוליות של החברה בשיעור מרשים של 45%. יחד עם כמות המזומנים שנותרה בקופה, ועם התחזית למעבר לרווחיות ברבעון הרביעי של 2001, עולה ויריאנט על דרך המלך לרווחיות.

ג'יי. פי. מורגן אופטימי פחות

לאור הזינוק במחיר המניה היום נראה שהסוחרים בוחרים לאמץ את הדו"ח של סלומון סמית ברני על פני דו"ח אחר, זהיר הרבה יותר שפירסם על ויריאנט בית ההשקעות ג'יי.פי. מורגן.

האנליסטים של ג'יי.פי.מורגן מותירים המלצת "תשואת שוק" למניה, למרות ששיפרו את תחזית ההפסד. בזכות הקיצוצים שביצעה החברה, הם מצפים עתה להפסד של 59 סנט למניה במקום 67 סנט, אך להכנסות של 22.2 מיליון דולר במקום 23.2 מיליון.

עם זאת, האנליסטים לא "קונים" את תחזית ההנהלה המדברת על מעבר לרווחיות כבר ברבעון הרביעי, וממשיכים להאמין שזה יתרחש רק ברבעון הראשון בשנה הבאה.

בניגוד לעמיתיהם, לא חושבים האנליסטים של ג'יי.פי.מורגן שיש טעם להעניק המלצה טובה יותר מ"תשואת שוק" כל עוד החברה לא מוצאת תחומי פעילות חדשים ומפגינה רווחיות יציבה. התלות בלקוחות טלקום עודנה גבוהה מדי לדעתם, לאחר שברבעון הראשון הם היוו 39% מכלל הלקוחות, ולכן האתגר הגדול ביותר של החברה הוא למצוא לקוחות שאינם באים מענף זה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully