וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינאוויס, מקבוצת אי.סי.איי, משלימה בימים האחרונים גיוס של 35 מיליון דולר לפי שווי של 200 מיליון דולר

אילן מוסנאים

3.8.2001 / 11:17

כך מעריכים בדולב & אברמוביץ'; ייתכן שהגיוס הוא הסיבה לעלייה של כ-45% שרשמה לאחרונה אי.סי.איי;

אחרי תקופה ארוכה בה היו מרבית הודעותיה של חברת אי.סי.איי מקור למפח נפש אצל המשקיעים, מבצעת החברה בתקופה האחרונה מהלך שישיב אולי מעט צבע לפניהם של בעלי המניות שלה. מדובר בחברת אינאוויס, מחטיבות אי.סי.איי, שמשלימה בימים אלו גיוס של 35 מיליון דולר לפי שווי של 200 מיליון דולר, כך מעריכים בחברת דולב & אברמוביץ'. בהנהלות אי.סי.איי ואינאוויס סירבו להתייחס לידיעה.

אפשר שהגיוס הנוכחי של החברה הוא הסיבה לעליות החדות בשיעור של כ-45% שרשמה מניית אי.סי.איי בשבועות האחרונים, עת התאוששה משפל של 3.35 דולרים ועלתה עד למחיר של 4.88 דולרים אתמול, מחיר המשקף לחברה שווי שוק של 450 מיליון דולר.

אגב באמצע יוני במפגן תמיכה נדיר במניית אי.סי.איי, רכשו: כור, כלל, יונתן קולבר, ליאון רקנאטי, מאיר שני ודוד רובנר , מניות של אי.סי.איי ב-22 מיליון דולר (כ-4.7% ממניות החברה) בעת שמחיר המניה עמד על 5.06 דולרים.

חטיבת אינאוויס סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 38.6 מיליון דולר בהשוואה ל-32.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. ללא הוצאות חד פעמיות היתה אינאוויס החברה היחידה בקבוצה שהצליחה להציג רווח תפעולי - של 300 אלף דולר - בהשוואה לרבעון המקביל, בו תרמה החברה רווח תפעולי של 4.7 מיליון דולר.

האנליסט סטיבן לוי, מבנק ההשקעות ליהמן ברדרס, העריך באוגוסט 2000, עוד לפני ההרעה שחלה בפעילות העסקית של אי.סי.איי, שאינאוויס שווה כ-460 מיליון דולר.

אינאוויס, לשעבר חטיבת רשתות התמסורת של אי.סי.איי טלקום, מפתחת פלטפורמות גמישות לניהול רוחב סרט (bandwidth management). מחזור המכירות של החברה בשנת 2000 הגיע ל- 152 מיליון דולר.

החברה, שהחלה את דרכה בתדיראן תקשורת, אשר מוזגה בסוף שנת 1999 לתוך אי.סי.איי, נמצאת בפתח תקוה ומעסיקה כ-500 עובדים. מוצרי התמסורת של החברה (Cross Connect) מאפשרים חיבור קל של פלטפורמותתקשורת המסופקות בטכנולוגיות שונות ועל ידי יצרנים שונים. על מתחרותיה של אנאוויס נמנות חברות דוגמת לוסנט, מרקוני, אלקטל, ניוברידג', ונורטל.

בהערכה שביצע היועץ הכלכלי רו"ח יצחק סוארי, בשיתוף עם רן בן אור ואורי כהן עבור חברת כלל תעשיות , מעריכים השלושה כי אינאוויס תסיים את 2001 עם הכנסות של 180-185 מיליון דולר, ושולי רווח גולמי של 54% מהמכירות. להערכת בנק ההשקעות פייפר ג'פרי ההכנסות של אינאוויס אמורות להסתכם בשנת 2001 ב-148 מיליון דולר או 14% מכלל ההכנסות של אי.סי.איי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully