וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנק המרכזי של מצרים ביצע פיחות של 6.4% בלירה המצרית ל-4.15 לירות לדולר

דפנה מאור

5.8.2001 / 12:18

הפיחות, החד ביותר מזה 8 שנים, בא במקביל להרחבת רצועת האלכסון בניסיון להגמיש את מדיניות המט"ח

מצרים ביצעה פיחות של 6.4% בלירה המצרית מול הדולר והרחיבה את רצועת המסחר - תחום השערים בו ניתן לסחור במטבע המצרי. הבנק המרכזי של מצרים הודיע על הפיחות היום. שערה של הלירה המצרית לאחר הפיחות הוא 4.15 לירות לדולר אמריקאי.

רצועת האלכסון החדשה נקבעה לרוחב של פלוס או מינוס 3%, הודיע הבנק. קודם לכן היה רוחבה פלוס או מינוס 1.5% מסביב לשער של 3.9 לירות לדולר.

פיחות הלירה המצרית נעשה בניסיון לייצב את שער החליפין לאחר שמחסור בדולר בשלושת החודשים האחרונים הוביל להפעלת לחץ מסוכנויות דירוג האשראי בעולם ואנליסטים זרים להגמיש את שער החליפין בהתאם לכוחות השוק. בשוק השחור הגיע שער הלירה ל-4.25 לירות לדולר לרוכשי מטבעות זרים.

השער הנקוב הגבוה של הלירה מול הדולר פגע בצמיחה הכלכלית במצרים בשנתיים האחרונות, לדברי כלכלנים. ממשלת מצרים הקטינה את היצע הכסף, העלתה את שער הריבית והוציאה 6 מיליארד דולר מיתרות מטבע החוץ שלה בשלוש השנים האחרונות. בעקבות חששות מההאטה הכלכלית במצרים נפל מדד הרמס בבורסה של מצרים לרמה הנמוכה מזה 7 שנים.

רצועת החליפין שנקבעה ללירה בתחילת השנה היתה ברוחב של 1% משני צידי השער, שנקבע באותו זמן ל-3.85 לירות לדולר.

הבנק של מצרים פיחת בהדרגה את הלירה מאז, והרחיב בתחילת יולי את רוחב הרצועה מול הדולר והמטבעות הערביים האחרים ל-1.5%, ול-2% מול מטבעות אחרים. הבנקים במצרים מוגבלים למכירת 1,000 דולר לכל היותר לאדם, כנגד הצגת כרטיסי טיסה ודרכונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully