וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יהודה סייג נפרד מסגיאל: מוכר יתרת החזקותיו ב-4.4 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

5.8.2001 / 15:20

לסגיאל אופציית PUT למכור לסייג שני נכסים ב-4.5 מיליון דולר, שיניבו רווח הון של 8 מיליון שקל לחברה

איש העסקים יהודה סייג נפרד היום כמעט באופן סופי מקבוצת ההשקעות סגיאל , ששמו מרכיב את החלק הראשון בשמה. סייג מוכר את יתרת החזקותיו בסגיאל - 8.6% בתמורה ל-4.5 מיליון דולר, לידי רועי גיל ואיתן אלדר, משפחת שטראוס, וחברת שובל שדמה מימון וסחר.

גיל ואלדר, צמד בעלי השליטה בסגיאל, מגדילים את החזקותיהם מ-52% ממניות החברה ל-57.7%, ואילו משפחת שטראוס תגדיל את החזקותיה בסגיאל ב-1.6% ל-17.3%, בדומה להחזקותיה של שובל שדמה בחברה, שאף היא גדלה ב-1.6% בעקבות הרכישה. שדמה שובל היא קבוצת השקעות הנשלטת על ידי יהודים מפנמה.

אולם, בכך לא תמו ההסכמים עם סייג וסגיאל. בידי סגיאל אופציית PUT למכור לסייג שני נכסים - מגרש בחולו בתמורה ל-3.5 מיליון דולר, וחבילה של 557 אלף מניות הכשרת הישוב קניונים בתמורה ל-950 אלף דולר. אם וכאשר תממוש אופצית ה-PUT, יזרמו לקופתה של סגיאל 4.5 מיליון דולר נוספים, שיניבו לה רווח הון של כ-8 מיליון שקל.

במקביל, תחלק סגיאל דיווינד של 4.5 מיליון דולר, כתנאי מתלה לכניסתו של ההסכם עם יהודה סייג לתוקף. הדיווינד ינוכה מהתמורה שיקבל סייג בגין מניות סגיאל אותן ימכור. סייג ימשיך להחזיק בכ-2% ממניות סגיאל. לאחרונה רכש סייג ביחד עם שותפים את השליטה בשלד הבורסאי פולק. בכוונת סייג, המחזיק כעת ב-40% ממניות פולק, להכניס פעילות לשלד הבורסאי.

יהודה סייג נכנס לראשונה להשקעה בסגיאל לפני כשלוש שנים, ביחד עם רועי גיל ואיתן אלדר. סייג השקיע בסגיאל כמיליון דולר. עם השלמת העסקה, ירשום סייג את אחד מהאקזיטים היותר מרשימים - רווח של 15 מיליון דולר על השקעה של מיליון דולר.

סגיאל היא קבוצת השקעות המחזיקה בשתי זרועות עיקריות, חברת נעמן , העוסקת ביבוא ושיווק של כלי בית, וחברת גבור ספורט העוסקת בנדל"ן, טקסטיל, אלקטרוניקה, והחזקה כרבע ממניות הכשרת הישוב .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully