וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת נגה מתכוונת להנפיק בשנה וחצי הקרובות את נגה נדל"ן ואת גרופר קורן

אילן מוסנאים

5.8.2001 / 16:17

כך אמר יו"ר הקבוצה, איציק גולדנברג, במצגת למשקיעים שהחברה ערכה היום; באוגוסט יתפרסמו נתוני הניסויים הרפואיים של מגנה לאב לאחריהן היא תירשם למסחר בנאסד"ק

בעקבות ההתנגדות שעורר נסיונם של בעלי השליטה בקבוצת נגה להעלות את שכרם, והנפילה במניות נגה טכנולוגיות ונגה אלקטרוטכניקה , כינסה היום הנהלת הקבוצה, בראשות איציק גולדנברג ואלי אוזן, מצגת למשקיעים המוסדיים.

גולדנברג, המשמש כיו"ר נגה אלקטרוטכניקה וכמנכ"ל נגה טכנולוגיות, הסביר כי החלטתם להגדיל את שכרם באה על בסיס אמון שהדבר מגיע להם, על רקע השבחת הפעילות והאחזקות של החברה.

עם זאת, לדברי גולדנברג, בקבוצה הבינו מהר מאוד כי עשו טעות בכך שלא היו מתואמים עם המשקיעים, ועל רקע המחאות, ולמרות שהיה בכוחם להעביר את ההחלטה כמות שהיא, העדיפו השניים לסגת.

היתה שם גם מצגת

לפני שהגיע לעניין השכר סקר גולדנברג את אחזקות החברה ואת הפוטנציאל הטמון בשלוחותיה. גולדנברג פתח עם החברות גרופר קורן (אותה רכשה החברה בנובמבר 2000 בהשקעה של 7.8 מיליון שקל) ונגה נדל"ן, שלדבריו יונפקו בבורסה בטווח של 18 החודשים הקרובים.

לדברי גולדבנרג, נגה נדל"ן, בה השקיעה החברה 11 מיליון שקל ושמחזיקה במספר פרויקטי נדל"ן באזור הדרום: אילת ובאר שבע ובפרויקט מגדל פלורנטין בתל אביב, צפויה לסיים את השנתיים וחצי הבאות עם מכירות שנאמדות בכ-130 מיליון דולר ורווח של 30 מיליון דולר. עד היום לא זקפה החברה אף שקל בגין מכירות שהחברה כבר ביצעה.

גולדנברג ציין עוד, כי בסך הכל מטפלת נגה נדל"ן בפרויקטים בהיקף של כ-700 מיליון שקל (עם כ-1,000 יח"ד, 4,500 מ"ר משרדים וכ-5,000 מ"ר שטחים מסחריים), וכי החשיפה שלה לפרויקטי הנדל"ן היא אפסית.

קו אשראי של 209 מיליון שקל

בעניין הנדל"ן, ובכלל, ציין גולדנברג את קו האשראי הגדול של הקבוצה, בהיקף של כ-209 מיליון שקל (מתוכו ניצלה עד כה 136 מיליון שקל), שמלמד על האיתנות של החברה ועל האמון של הבנקים בקבוצה.

גולדנברג סקר בקצרה חלק מפעילויות החברה בתחומים האלקטרומיכניים. לדבריו, פעילות המיזוג המרכזית של החברה תניב לה ב-2001 הכנסות בהיקף של 100 מיליון שקל, פעילות התברואה ומערכות הצנרת תכניס לחברה 25-30 מיליון שקל ומפעילות הבנייה והגמר יעניקו לחברה הכנסות בהיקף של 100-120 מיליון שקל.

אחזקה מהותית נוספת של הקבוצה היא נגה טכנולוגיות. לדברי גולדנברג, הקבוצה, שהשקעתה בנגה טכנולוגיות היתה אפסית (רשומה כ-0 במאזנים), תחזיק אחרי חלוקת הדיווידנד במניות נגה טכנולוגיות בהיקף של כ-130 מיליון שקל.

Crosseller Tecnologies ו-Multy Solutions עומדות בפני סגירה. גולדנברג פתח באחזקות החלשות של החברה וציין כי כרגע עומדת על הפרק סגירה של שתי חברות בתיק: Crosseller Tecnologies ו-Multy Solutions, בהן השקיעה סכום של 4.3 מיליון שקל.

לדבריו, ביתר האחזקות המצב הרבה יותר טוב, ולא רק שאין חשש לקיומן, אלא שאף לא חלה ירידה בשוויין לעומת הגיוסים האחרונים. ההשקעות העיקריות של נגה הן אימאג' אי.די (9.6%) שהגיוס האחרון שלה בוצע לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל, מאי נט (25.4%) שגייסה לפני מספר חודשים לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל ומגנה לאב (35%) שנסחרת בנאסד"ק (בבורסה שמעבר לדלפק) לפי שווי של כ-25 מיליון דולר.

גולדנברג ציין כי מגנה לאב, שקיבלה לאחרונה 2 אישורים למוצריה (טכנולוגיית MRI המשפרת את אבחון בעיות הלב), עורכת כעת ניסויים רפואיים במוצריה.

לדבריו, לקראת אוגוסט-ספטמבר הקרובים יתפרסמו תוצאות הניסויים, ואם ההערכות שהתמונות של החברה הינן ברזולוציה גבוהה מהתמונות בטכנולוגיות הקיימות היום, הדבר צפוי לדחוף את מחיר המניה חזק כלפי מעלה.

גולדנברג ציין כי באם הניסויים יהיו מוצלחים, מחיר ריאלי בו תהיה מוכנה נגה לממש את האחזקה במגנה לאב יהיה לפי שווי של 125 מיליון דולר לחברה.

המניות נסחרות ללא שינוי

גולדנברג ציין כי בכוונת החברה, בהתאם לתוצאות הניסויים, לבצע עד סוף השנה גיוס למגנה לאב ומאוחר יותר לרשום אותה למסחר בבורסה הראשית בנאסד"ק.

אחזקה מהותית נוספת בה היו באחרונה התפתחויות מהותיות היא מאי נט, שבתחילת החודש הודיעה כי חברת החשמל הגרמנית MVV תספק ללקוחותיה קישוריות לאינטרנט מהיר דרך רשת החשמל בביתם באמצעות פיתרון PLUS של מאי נט. להערכת גולדנברג, עד סוף השנה ישתמשו במוצר כ-10,000 אנשים.

לסיכום נציין, כי אחרי שבימים האחרונים נרשמה התאוששות במחירן של שתי המניות, הן נסחרות בשעה זו ללא שינוי (ובמחזורים נמוכים), כך שנראה שבעלי השליטה בחברה יצטרכו להתאמץ יותר כדי למשוך את המשקיעים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully