וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יריחו תחובר לרשת החשמל של ירדן

שרון קדמי

25.9.2006 / 17:38

החיבור יתבצע באמצעות קווי מתח גבוה של 33 קילו-וולט ויקל גם על העומס בחברת החשמל

לראשונה תחובר העיר יריחו לרשת החשמל הירדנית והיא תקבל אספקת חשמל לא רק על ידי חברת החשמל הישראלית. שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, אישר היום לחברת חשמל למחוז ירושלים (חמ"י) חיבור חשמל בין יריחו לממלכה הירדנית, באמצעות קווי מתח גבוה של 33 קילו-וולט. בחודשים האחרונים ניהלה חברת חמ"י משא ומתן עם חברת החשמל הירדנית ומול דרגים בכירים בממשלה הירדנית, בהם המלך עבדאללה, ראש הממשלה ושר האנרגיה שאישרו את הפרויקט, שבמסגרתו יסופק חשמל ירדני לעיר יריחו על ידי חברת חמ"י.

חמ"י מחזיקה ברישיון אשר ניתן לה ע"י משרד התשתיות לאספקת חשמל לתושבי מזרח ירושלים, רמאללה, בית לחם, ויריחו. פעולה זו, ציינו במשרד התשתיות, נועדה לגוון את מקורות האספקה של החברה. כיום חמ"י רוכשת את כל החשמל שהיא מספקת מחברת החשמל עצמה, ובכך להוזיל עלויות והקטנת העומס על מערכת הייצור הישראלית.

בישיבה שהתקיימה השתתפו בן אליעזר, מנכ"ל משרד התשתיות חזי קוגלר, סמנכ"ל חברת החשמל יגאל בן אריה, מ"מ יו"ר רשות החשמל אמנון שפירה, ראש ענף תשתיות במתאם פעולות צה"ל בשטחים גרישה יעקובוביץ, ראש מנהל החשמל דני וינשטוק, כמו כן השתתפו נציגי המנהל האזרחי, מנכ"ל חמ"י ויו"ר דירקטוריון החברה.

במשרד ציינו, כי זהו צעד ראשון במימוש החלטת ממשלה בדבר יבוא חשמל ממדינות שכנות. "אומנם אין מדובר באספקה לצרכנים ישראלים, אך בכל זאת מדובר על קשר מסחרי בתחום החשמל בין מדינה שכנה וחברה ישראלית. בנוסף זהו צעד ראשון במימוש קשרי חשמל בין ירדן וישראל".

במשרד ביקשו להדגיש, כי אין מדובר בסינכרון רשתות וכי מדובר באספקה ייעודית לאזור יריחו בלבד. לדברי בן אליעזר, "זהו מימוש ראשון של החלטת הממשלה בדבר יבוא חשמל ממדינות שכנות. צעד זה פורץ דרך במימוש קשרי החשמל בין ירדן וישראל. אני מאמין שבעקבותיה של ירדן, ילכו גם מדינות נוספות, ובעתיד תהיה באזורנו רשת חשמל אזורית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully