וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהל אגף משאבי אנוש בהסתדרות הלאומית, גדי מדינה, הגיש תלונה כנגד בכירים בהסתדרות

גיא לשם

26.9.2006 / 9:59

לטענתו, הבכירים ביצעו לכאורה עבירות במטרה ל"השתלט על ההע"ל ומוסדותיה באופן בלתי חוקי"עליית מדרגה במאבק בין מנכ"ל ומ"מ היו"ר של הסתדרות העובדים הלאומית ובין יו"ר קופת החולים לאומית, מיקי צולר, מקורבו של שר האוצר אברהם הירשזון, שהיה בעבר האיש החזק של ההסתדרות הלאומית (הע"ל).אתמול הגיש מנהל אגף משאבי אנוש בהסתדרות הלאומית, גדי מדינה, תלונה במפלג ההונאה של מחוז תל אביב במשטרה כנגד יו"ר ועד העובדים של ההסתדרות ומזכירתו וכנגד 8 חברי הוועד המנהל של ההסתדרות. לטענתו, ראש ועד העובדים וחברי הוועד המנהל ביצעו לכאורה עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד ומירמה בשליחותו של יו"ר קופת חולים לאומית מיקי צולר, וזאת, לטענתם, כדי להביא ל"השתלטות בלתי חוקית של קופת החולים על ההע"ל ומוסדותיה".מדינה ומ"מ יו"ר ההסתדרות, אנשל אשכנזי, החתומים על התלונה, מאשימים את צולר בהפעלת עובדי הקופה החברים בוועד המנהל בזיוף מסמכים ורישום כוזב. עוד טוענים מדינה ואשכנזי, כי חברי הוועד המנהל זימנו ישיבות שלא בסמכות "שהוצגו בתרמית כאילו הן ישיבות הוועד המנהל".אתמול אישרה מועצת הסתדרות העובדים הלאומית להענות לבקשת מ"מ יו"ר ההסתדרות אשכנזי, ולאשר את פיטוריו של היועץ המשפטי של ההסתדרות מקורבם של צולר והירשזון, עו"ד גידי קורן, וכן להורות לנציגיו במחלקה המשפטית של ההסתדרות לפנות מיד את משרדיהם.

בשבוע שעבר אישרה המועצה את הדחתם של 11 מחברי הוועד המנהל של ההסתדרות הלאומית, כולם עובדי וגמלאי קופת החולים שמונו על ידי צולר. בימים האחרונים שכרה ההסתדרות רו"ח חיצוני שיבדוק את ההתנהלות הכספית בחברות הכלכליות בשנים האחרונות.הרקע לסכסוך החריף הוא מאבק בין אנשיו של הירשזון, שהיה היו"ר האחרון של ההסתדרות הלאומית לפני ששינוי החוק אילץ אותו לפרוש מהתפקיד, מחליפו אשכנזי ויצחק רוסו מנכ"ל ההסתדרות שהיה בעבר ממקורבי הירשזון, אך מאז הודיע על כוונתו להתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות הסתכסך עם שר האוצר. צולר שאינו נושא תפקיד רשמי כלשהו בהסתדרות, מונה על ידי הירשזון לתפקיד יו"ר קופת החולים, שאמורה להיות בבעלות ההסתדרות, אך בפועל נערכה שורה של שינויים תקנוניים שהותירו את רוסו ואשכנזי נטולים כמעט מסמכויות כלפי הקופה וכלפי מוסדות החברות הבנות של ההסתדרות, ובהן קרנות הפנסיה והחברות הכלכליות בהן נצבר סכומי עתק של מאות מיליוני שקלים.

לפני חצי שנה חשף תחקיר TheMarker את העיסקה הסיבובית שהוביל צולר, במסגרתה, במהלך של פחות מארבע שנים של רכישות ומכירות שבסופן נהפכה ההסתדרות - שאמורה לייצג את העובדים המאוגדים בה - לבעלת שליטה בחברה לניהול תיקי השקעות והנפקות בשוק ההון.בתגובה אמר עו"ד בעז בן צור, מטעמו של מיקי צולר: "התלונה הוגשה לאחר שנחשף כי רוסו התפטר באופן פיקטיווי מתפקידו כמנכ"ל הסתדרות עובדים לאומית ובעקבות 'התפטרות' זו הוא זכה לפיצויים בסכום של 750 אלף שקל. אלא שלמרות שהתפטר לכאורה, רוסו ממשיך להיות מועסק כמנכ"ל הסתדרות עובדים לאומית ולקבל שכר מקופתה של סלע, חברה בת של הסתדרות עובדים זו. הואיל ופנינו בתלונה לרשם העמותות נגד התנהגותו של האיש, הוא מנסה להסיט את תשומת הלב מהמצג הכוזב שלו ולפגוע במי שחשף את מעשהו".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully