וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצמיחה בשופרסל נמשכת: גידול של כ-7% בהכנסות ל-1.61 מיליארד שקל בעקבות פתיחת חנויות חדשות

אלי דניאל

6.8.2001 / 8:30

הרווח הנקי של רשת השיווק הקמעונית צמח בכ-14% לכ-50 מ' ש'; הרווח במחצית הראשונה של השנה הסתכם בכ-90 מ' ש' - עלייה של 5.6% בהשוואה לתקופה המקבילה

רשת השיווק הקמעונית, שופרסל , מדווחת היום על גידול של כ-14.4% ברווח הנקי, אשר הסתכם ברבעון השני של השנה בכ-50 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי של כ-43 מיליון שקל ברבעון המקביל. בסך הכל, הרוויחה שופרסל במחצית הראשונה של שנת 2001 כ-90 מיליון שקל, עלייה של 5.6% בהשוואה לרווח של כ-85 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בנטרול הכנסות שונות, שנבעו ממכירת מקרקעין, והוצאות שונות, שנוצרו בשל אי פתיחת חנות כתוצאה מבעיית רישוי, גדל הרווח הנקי של החברה במחצית הראשונה של 2001 בכ-23%.

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-1.61 מיליארד שקל, צמיחה של כ-7.4% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל. עיקר הגידול בהכנסות החברה נובע מתרומתם של הסניפים החדשים שנפתחו, כאשר במהלך הרבעון השני פתחה החברה שתי חנויות של רשת ברכת רחל בירושלים ובאלעד ובנוסף הוסבה חנות שופרסל לחנות היפרנטו. עם זאת, המכירות בחנויות הזהות, כלומר, בחנויות שהיו קיימות גם ברבעון המקביל, קטנו בשיעור של 5.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

בשופרסל מציינים כי הירידה במכירות בחנויות זהות נובעת מפתיחת חנויות נוספות, הן על ידי החברה והן על ידי המתחרים, כמו גם מהמשך ההאטה במשק ומעיתוי חג הפסח אשר גרם השנה לכך שחלק נכבד מהמכירות לחג נכלל ברבעון הראשון.

יש לציין, כי רשת השופרסל השיגה שיפור ברווחיותה הגולמית כתוצאה מגידול בהיקפי ההפצה העצמית, מכירות מותגים פרטיים ומהשיפור בניהול הקטגוריות וניהול המלאים. הרווח הגולמי של החברה ברבעון השני הסתכם בכ-428 מיליון שקל, עלייה של כ-11.3% בהשוואה לרווח הגולמי ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי מסך ההכנסות הסתכם ב-26.8% בהשוואה לשיעור רווח גולמי של 25.8% ברבעון המקביל.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ברבעון השני בכ-78 מיליון שקל, גידול של 16.5% בהשוואה לרווח תפעולי של 67 מיליון שקל שהושג ברבעון המקביל.

סך האמצעים הנזילים של החברה לתום הרבעון השני הסתכם בכ-14 מיליון שקל בלבד. ההון העצמי של החברה הסתכם בתום הרבעון השני בכ-1.78 מיליארד שקל בהשוואה להון עצמי של 1.68 מיליארד שקל בתום שנת 2000. ההון העצמי של החברה מהווה כ-50.2% ממאזן החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully