וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקסלנס דחתה את אישור הפטור מאחריות ומתן שיפוי ליו"ר אהרון בירם ולמנכ"ל גיל דויטש

אילן מוסנאים

5.8.2001 / 19:24

עקב התנגדות של אחד מבעלי המניות - ככל הנראה בנק המזרחי, המחזיק ב-26.2% ממניות החברה; החברה אישרה את המשך העסקתם של בירם ודויטש

בית ההשקעות אקסלנס שיגר היום לבורסה סיכום של ההחלטות שהתקבלו באסיפה הכללית של החברה, מהן עולה כי החברה החליטה להוריד מסדר היום את אישור הפטור מאחריות ומתן שיפוי עד לסכום השווה ל-25% מהונה העצמי, בשל נזק והפרת חובת הזהירות לגבי היו"ר, אהרון בירם, והמנכ"ל, גיל דויטש.

החברה מסרה כי הדחייה באה על רקע הסתייגות של אחד מבעלי המניות שלה מן המהלך, וכי אישרה את הסעיף לעיל לגבי שני הדח"צים, שמואל סלבין ועמי הירשטיין.

אגב, דויטש ובירם מחזיקים בכ-53% ממניות אקסלנס, ובעל המניות המשמעותי הנוסף הוא בנק המזרחי , שמחזיק ב-26.2% ממניותיה ושעל פי ההערכות היה האחראי להורדת הנושא מסדר היום.

נראה כי אי הנעימות שנגרמה לבירם ודויטש באסיפה הכללית נובעת מ"הרעש" שנוצר סביב פרשת "הפעילות החריגה בפרטנר ", בה ישנם חשדות שאנשי אקסלנס הקפיצו ביום שלישי האחרון את שערה של פרטנר ב-49% במטרה לקצור למחרת רווחים מאופציות PUT.

בישיבת דירקטוריון שקיימה, התייחסה הנהלת הבורסה בחומרה רבה לעסקות החריגות, והוחלט להתחיל במהלך של שינוי שיטת הסגירה כך ששער הנעילה של המניות ייקבע בשעה אקראית ולא כפי שנהוג היום, כשהמסחר נסגר בשעה 14:45 ושער הנעילה נקבע לפי ממוצע משוכלל של העסקות האחרונות שמצטברות להיקף של 500 אלף שקל.

על פי הערכות, קצרו באקסלנס רווח נאה של כמיליון דולר, אולם במבט לאחור, ולנוכח הסערה התקשורתית והכיסוי הלא מחמיא לה זכתה הפרשה, נראה שבדיעבד היו שוקלים בחברה פעמיים ביצוע של מהלך כזה.

לנוכח הלחץ התקשורתי מסרה היום החברה (בהודעה נפרדת) כי: "לנוכח הכתבות העיתונאיות והפרסומים השונים שהופיעו בעיתונות ובכדי להסיר כל ספק, הרינו להבהיר כי פעילות ניהול כספי לקוחות בקבוצת אקסלנס מבוצעת אך ורק על ידי החברות הבנות: אקסלנס צמיחה, אקסלנס ניהול קרנות ואקסלנס גמל, אשר לא ביצעו כל פעילות במניות פרטנר בתקופה האחרונה".

בהמשך מסרה החברה כי גם "תיקי הלקוחות, קרנות הנאמנות וקופות הגמל לא החזיקו בתקופה האחרונה במניית פרטנר. כל פעילותיה האחרות של הקבוצה (חיתום, ארביטראז', ארבל איגרות חוב) מבוצעות באמצעות חברות בנות המוחזקות בבעלות חלקית על ידי אקסלנס השקעות בע"מ ומנוהלות באופן נפרד ועצמאי וללא כל קשר עם פעילות ניהול ההשקעות עבור לקוחות קרנות הנאמנות וקופות הגמל".

עם זאת, החברה נמנעה מלמסור האם אפשר שהפעולה בוצעה באמצעות תיק הנוסטרו שלה.

שלוש החלטות אחרות שעמדו על סדר היום, אישור הארכת ההתקשרות של החברה עם בירם ודויטש ונושא החלפת תקנון החברה לצורך התאמתו לחוק החברות, עברו את אישור האסיפה הכללית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully