וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש דחה ההחלטה בעניין תע"ל בשבוע לצורך המשך המו"מ למכירת נכסיה תמורת 42 מיליון שקל

אמיר הלמר

6.8.2001 / 16:15

הרוכש אבי טטרושוילי הינו מבעלי המניות של קרן פלד וחיל הציבוריות; אמר כי ישקול בעתיד להעביר הנכסים לאחת מהחברות

ביהמ"ש דחה, לבקשת הנאמנים לביצוע הסדר הנושים בחברת תעשיות עץ לבוד המצויה תחת הקפאת הליכים, את ההחלטה בעניינה של החברה. זאת, לצורך גיבוש פרטי העסקה למכירת חלק מפעילות החברה ונכסיה לרו"ח אבי טטרושוילי תמורת 42 מיליון שקל.

הוסכם כי בתוך שבוע יגישו הנאמנים, עו"ד אהוד שוכטוביץ ועו"ד סולי וואנו, את ההסכם שנחתם לאישור ביהמ"ש ולא יינתן כנגד החברה צו כינוס נכסים כפי שביקשו חמשת הבנקים שלהם יש שעבוד על נכסי החברה.

תע"ל נכנסה להקפאת הליכים לאחר שהבנקים שלהם יש שעבוד על נכסיה ביקשו למנות לה כונס נכסים זמני. החברה התנגדה לבקשה, וביקשה לתת כנגדה צו הקפאת הליכים לתקופה של 90 יום לצורך הכנת תוכנית הבראה.

ביהמ"ש המחוזי בחיפה קיבל את הבקשה ומינה את הנאמנים להסדר הנושים. ביהמ"ש התיר להם להמשיך ולהפעיל את החברה בתקופה זו וכן לפנות למשרדו של פרופ' סוארי להכנת חוות דעת על התוכנית העסקית של החברה. צו הקפאת ההליכים הוארך ב-5 ביולי ב-30 יום נוספים לבקשת עובדי החברה.

בסוף השבוע הודיעו הנאמנים לביהמ"ש כי קיבוץ משמרות, בעל המניות העיקרי בחברה, קיבל הצעה מידי רו"ח אבי טטרושוילי, ולפיה חברות בשליטתו או קשורות מעוניינות לרכוש חלק מנכסי החברה ואת פעילותה המסחרית.

טטרושוילי, שהינו בעל מניות בחברות קרן פלד השקעות וחייל אחזקות, אישר אתמול ל-TheMarker.com כי הוא מבקש לרכוש חלק מפעילות החברה ומנכסיה באופן אישי אם כי בעתיד ישקול אם להעביר את הרכישה לאחת מהחברות. קרן פלד וחייל אחזקות נשלטות בין השאר על ידי יוסי מימן ורפי פלד.

יש לציין כי קרן פלד השקעות, המחזיקה בשליטה בשתי חברות ציבוריות - פלד השקעות וחייל אחזקות - עסוקה בעת האחרונה בניסיונות להשתלט על שורה ארוכה של חברות ציבוריות. בין היתר הוזכרו שמותיהן של פורמולה , ישראלום, קיש קרור, יסקל, ולאחרונה אף קבוצת פויכטונגר.

חייל אחזקות היא חברת נדל"ן משפחתית מחיפה, שבנובמבר 2000 הועברו מניות השליטה בה לחברה הבורסאית קרן פלד השקעות (לשעבר, ז'ק מיטרני). קרן פלד השקעות שילמה לבעל השליטה בחייל, יעקב חי, ולמנכ"ל החברה, אבי טטרשוילי, 54 מיליון שקל תמורת 80% ממניות החברה, והקצאת מניות שהפכה את חי וטטרשוילי לבעלי מניות הרוב בקרן פלד השקות.

שוכטוביץ טען בבקשה כי מבדיקה שערך מצא כי הרוכשים הינם בעלי איתנות פיננסית ויכולת כלכלית שתאפשר להם לעמוד בעסקה, והם בעלי שליטה בשתי חברות ציבוריות, הנסחרות בבורסה בתל אביב.

לטענת הנאמן, במידה שהצעת המכר תתקבל, הרי שעל פי ההסדר המוצע, יקבלו הנושים המובטחים את כל חובם העומד על כ-46 מיליון שקל, וזאת בתוך 10 חודשים מחתימת ההסכם.

הנושים בדמי קדימה יקבלו אף הם את מלוא חובם, המוערך בכ-2.5 מיליון שקל, וזאת בתוך 120 יום מאישור ההסדר, ואילו יתרת הנושים הבלתי מובטחים יקבלו 20% מחובם בתום 10 חודשים מהחתימה על ההסדר. סכום החוב הבלתי מובטח מוערך בכ-30 מיליון שקל. שכן, כלל חובות החברה מוערך בכ-80 מיליון שקל.

תעשיות עץ לבוד, שנסחרת כיום לפי שווי של 1.6 מיליון דולר, עוסקת בייצור, שיווק ומכירה של חומרי גלם לתעשיית הרהיטים ולבנייה. מוצרי החברה כוללים לוחות עץ, לבידים, סיבית ופנלים. כמו כן החברה עוסקת בייצור ושיווק של חלקי ריהוט לשוק הפרטי ולמוסדות חינוך. התחום בו פועלת החברה חשוף לייבוא מתחרה בהיקף ניכר בעיקר מארצות שונות בעולם השלישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully