וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמנכ"ל הטכנולוגיות לשעבר של Modelity תובע כ-2% מהון החברה

עינב בן יהודה

6.8.2001 / 19:44

התובע טוען כי הקצאת המניות הובטחה לו בחוזה ההעסקה; תובע בנוסף סכום של כ-104 אלף שקל פיצויי פיטורים

רן אילני, לשעבר סמנכ"ל הכספים של Modelity, תובע באמצעות משרד עוה"ד חזקיה-חכמון 1.8% מהון החברה במניות וסכום של 103,970 שקל עבור פיצויי פיטורים, כספי ביטוח מנהלים וקרן השתלמויות, פיצויי הלנת פדיון חופשה והוצאות ופיצוי עקב מעברו מחו"ל לארץ.

התובע טוען כי בתחילת שנת 2000, בעת שהתגורר בארה"ב, פנו אליו החברה האם והחברה הבת שלה והציעו לו לעבוד עבורן. לתובע הובטחו אופציות בעלות ערך ממשי, הניתנות למימוש עם תחילת העבודה, והובטח לו כי שכרו יהיה 24 אלף שקל לחודש.

כמו כן טוען התובע כי בחוזה ההעסקה שלו נקבע שעם תחילת העבודה יוענקו לו אופציות בעלות ערך ממשי בשיעור של 1.8% מהון המניות של החברה.

במארס השנה, טוען התובע, הרעה החברה את תנאי העסקתו וגרמה לפיטוריו. עם הפסקת העבודה פנה התובע בבקשה לממש את זכויותיו בהתאם לסיכומים עימו. אולם, לטענת התובע, החברה התחמקה בתואנות שווא והיא מסרבת לשלם לו את יתרת הכספים בגין סיום עבודתו ומסרבת להקצות לו את חלקו במניות החברה כמוסכם.

בתביעה נטען עוד כי ההתחייבות להקצות לעובד אופציות בעלות ערך ממשי היוותה תנאי מהותי בהתקשרות, ולאור התחייבות זו ניאות התובע כי שכרו יהיה נמוך מרמת השכר הנהוגה בשוק עבור התפקיד בו הועסק.

התובע טוען כי על הנתבעות להקצות לו מניות בשיעור של 1.8% מהון המניות של החברה האם. עוד טוען התובע, כאמור, כי החברה נותרה חייבת לו כ-104 אלף שקל, הכוללים פיצויי פיטורים, כספי ביטוח מנהלים וקרן השתלמויות, פיצויי הלנת פדיון חופשה והוצאות ופיצוי עקב מעברו מחו"ל לארץ.

Modelity, בה מושקעת קבוצת פישמן, עוסקת בפיתוח פלטפורמה לייעוץ בתחום ההשקעות עבור מוסדות פיננסיים. טרם הוגש כתב הגנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully