וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצלם צחי אוסטרובסקי תובע את "מעריב" בסכום של 200 אלף שקל על פרסום ללא רשות של תמונה שצילם

אמיר הלמר

6.8.2001 / 14:12

המדובר בתמונה של קניון דיזינגוף סנטר שפורסמה בכתבה על השריפה בקניון; טוען כי פרסום התמונה מנע ממנו לשווקה לכלי תקשורת נוספים

הצלם צחי אוסטרובסקי, לשעבר צלם "הארץ" ו-United press, הגיש היום לביהמ"ש המחוזי בירושלים תביעה כנגד העיתון "מעריב" ודני דור, עורך עיתון האינטרנט של מעריב, בטענה כי אלו הפרו את זכויות היוצרים שלו בצילום של קניון דיזינגוף סנטר.

אוסטרובסקי טוען בתביעתו כי ב-1 במאי, לאחר השריפה שהתרחשה בקניון, הוא גילה להפתעתו כי צילומים שלו המצויים באתר האינטרנט שלו הוצגו בכתבה שפירסם אתר האינטרנט של מעריב על השריפה.

אוסטרובסקי טוען כי הצילום הוצג בפני אלפי גולשים On-Line, וכן שודר והוצג בפומבי על גבי מסכי ענק המקרינים מבזקים ממהדורות האינטרנט של מעריב בדרך פ"ת בתל אביב ומול קניון עזריאלי.

לטענתו, הצילומים בכתבה שפורסמה באתר מעריב יוחסו לו, אך השימוש בהם נעשה מבלי שנתן את רשותו לכך. אוסטרובסקי מדגיש כי מעריב לא קיבל ממנו כל הרשאה לעשות שימוש בצילומים, ולבטח שלא קיבל רשות "להציגם קבל עם ועולם באתר האינטרנט ובמסכי האינטרנט המוצבים בלב תל אביב".

אוסטרובסקי טוען כי על פי החוק רק הוא יכול להתיר שימוש בצילומים בכל דרך שהיא, כולל שידורם והפצתם באינטרנט.

לטענתו, במעשיהם הפרו הנתבעים את זכויותיו הבלעדיות בצילומים, פגעו בזכות הקניין וגרמו לו נזקים, בין השאר בכך שחיבלו במאמציו לשווק, למכור או להציג את הצילומים בצורה חוקית לכלי התקשורת האלקטרוניים הישראליים והזרים, ומנעו ממנו בשל כך רווחים.

לפיכך, מבקש התובע מביהמ"ש לפסוק לו פיצויים בגין ההפרה בסך 200 אלף שקל.

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד גלעד קורינאלדי ממשרד פרופ' קורינאלדי ושות', המתמחה בתחום זכויות היוצרים.

טרם הוגש כתב הגנה. (א'3375/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully