וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינדיגו מציגה: רמת ההכנסות הגבוהה ביותר לרבעון שני - 48.1 מיליון דולר

גיא ימין

7.8.2001 / 0:00

אופטימיות בדו"חות - ירידה בהפסדים, עלייה בכמות המזומנים; בני לנדא, מנכ"ל החברה: "אנו מצפים לצמיחה של 20% ב-2001 ולרווחיות ברבעון הרביעי"

תוצאות הרבעון שני של אינדיגו מראות על מגמה שיפור בעסקי החברה. בין אם ההשוואה היא לרבעון המקביל, ובין אם לרבעון הראשון של השנה, החלש באופן מסורתי עבור יצרנית מדפסות הצבע הדיגיטליות, התמונה המצטיירת היא של גידול בהכנסות, וירידה בהפסדים של החברה.

את הרבעון מסיימת אינדיגו עם הכנסות של 48.1 מיליון דולר, רמת ההכנסות הגבוהה ביותר שהציגה החברה ברבעון השני מעודה, ועלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל. נתון זה מהווה שיפור גם לעומת ההכנסות ברבעון הראשון, בו רשמה אינדיגו 42.6 מיליון דולר.

ההכנסות של החברה ממכירות מוצרים נלווים - מוצרים מתכלים ושירות - היו ברבעון השני 19.2 מיליון דולר, שיפור של 19% לעומת הרבעון המקביל. שולי הרווח, בגובה 55% בלבד, נבעו מלחץ מחירים בתחום, והשפעה שלילית של הפרשי מטבע. נציין כי מדובר עדיין בעלייה קלה לעומת הכנסות של 18.5 מיליון דולר ברבעון הראשון, ושולי רווח של 54%.

"אנו מעודדים מהתוצאות של אינדיגו לרבעון השני" אמר בני לנדא, מנכ"ל אינדיגו והדמות המזוהה יותר מכל עם החברה. "אנו ממשיכים לחוות ביקוש הטכנולוגיה שלנו ותולים תקוות במערכת הפלטינום שהישקנו במהלך הרבעון". מערכת הפלטינום מיועדת לספק אפשרויות להדפסה הדיגיטלית לבתי דפוס, לבתי קדם-דפוס ולמחלקות דפוס מפעליות ופועלת על בסיס בטכנולוגיית עקיבת תמונה (ITT).

את השיפור ניתן לאתר גם בשורת הרווח של החברה. אינדיגו רשמה הפסד נקי של 2 מיליון דולר, תחת הפסד נקי של 6 מיליון דולר ברבעון המקביל. הפסד זה מיתרגם להפסד של 2 סנט למניה, תחת הפסד של 11 סנט למניה ברבעון המקביל (כולל חלוקת דיווינד למניות הטבה), ונמוך מהפסד של 3 סנט למניה ברבעון הראשון.

"אנו אופטימים לגבי המשך השנה", אומר לנדא, "ומותירים את ההדרכה הקודמת שנתנו על כנה". משמעות הדרכה זו היא צמיחה של 20% בשנת 2001, והגעה לרווחיות ברבעון הרביעי של השנה.

את הרבעון סיימה אינדיגו עם קופת מזומנים בה 85.9 מיליון דולר, לעומת 84 מיליון דולר עמם סיימה את הרבעון הראשון. התחושה כי החברה צועדת בדרך הנכונה חילחלה גם לשוק ההון, ומאז תחילת השנה הוסיפה החברה 73%, כשעיקר המומנטום החיובי הוא בחודשים האחרונים. שווי השוק הנוכחי של אינדיגו עומד על 705 מיליון דולר.

לפני יותר משנה קיבלה אינדיגו חיזוק, כאשר יצרנית המדפסות הדיגיטליות HP החליטה להשקיע בה 100 מיליון דולר. ההשקעה נועדה, בין היתר, לפיתוח מכונה משותפת לשתי החברות, ובמקביל חתמו החברות על הסכם לשיווק המכונות של אינדיגו בידי HP. בבתי ההשקעות המכסים את המניה העריכו בעבר כי מכונות הדפוס של אינדיגו יימכרו באמצעות הסכם OEM עם HP, וכי שיתוף פעולה זה יניב תוצאות מאזניות כבר ברבעון השני של השנה.

היום מאששת הנהלת החברה הערכות אלה: "היה לנו רבעון טוב מבחינת ערוצי השיווק העקיפים", אמר אלון בר-שני, סמנכ"ל הכספים של החברה. "במהלך הרבעון התחלנו להכיר בהכנסות גם מהסכמי ה-OEM עם HP, תוך שאנו רואים שיפור גם בערוץ המכירות הישירות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully