וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

2 עסקות נדל"ן ב-57 מ' דולר נחתמו בשדרות רוטשילד

אריק מירובסקי

8.10.2006 / 12:28

גאידמק רכש את מתחם הבור של צים ב-26 מיליון דולר. ברגרואין רכש מגרש ברוטשילד פינת אלנבי ב-31 מיליון דולר

בנק מזרחי מכר לארקדי גאידמק את מתחם הבור של צים בשדרות רוטשילד 22, ועוד ארבעה נכסי נדל"ן סמוכים בסכום כולל של 26 מיליון דולר. המיליארדר הבריטי לואי נואי מכר לקרן ברגרואין שבשליטת האמריקאי ניקולס ברגרואין את המגרש ברוטשילד פינת אלנבי ב-31 מיליון דולר.

מדובר בשתי עסקות שמוכיחות את הביקושים הגדלים והולכים בסיטי הוותיק של תל אביב, אולם בהבדל אחד מימי הזוהר הקודמים שלו בשנות השמונים והתשעים: הביקושים הולכים וגוברים דווקא לייעודי מגורים, והיזמים שרוכשים נכסים ברוטשילד, מנסים לשנות את ייעודם למגורים.

"נראה, שגם עיריית תל אביב כבר לא קשוחה כבעבר, ומאז שקבוצת חבס שינתה את ייעוד המגרש ברוטשילד 1 למגורים, יזמים אופטימיים יותר לגבי האפשרויות העומדות לרשותם", מספר עו"ד מוריאל מטלון ממשרד גורניצקי, שייצג את בנק המזרחי בהסכם שנחתם עם גאידמק. "גם הכרזת אונסק"ו על האיזור כעל חלק ממתחם העיר הלבנה הגביר ביקושים למגרשים ברוטשילד, שבהם ניתן עדיין להקים רבי קומות. ההערכה היא שמשלב מסוים, תופסק במקום הבנייה לגובה".

במסגרת העיסקה עם גאידמק, נמכרו מלבד הבור עוד ארבעה מבנים, בהם שלושה המיועדים לשימור בלילינבלום 35 ו-48 ורוטשילד 48, וכן נכס נוסף בלילינבלום 39. המבנים בלילנבלום 35 ו-48 משמשים כיום כמשרדים של הבנק, ועל פי ההסכם הוא ישכור אותם מגאידמק למשך שלוש השנים הקרובות.

על הבור ששטחו 1.9 דונם קיימת תכנית בניין עיר מאושרת, להקמת 21 קומות מעל ל-8 קומות מרתף, בייעוד משרדים, עם קומה תחתונה של מסחר. אולם ההערכה היא, כי לנוכח המגמה לשינוי ייעוד המבנים, גאידמק יבקש לשנות את ייעוד המגרש למגורים.

במסגרת העסקה השנייה מכר לואי נואי, העומד בראש קבוצת בעלי ריט ישראל, את המגרש ברוטשילד פינת אלנבי לצורך השקעה פרטית. המגרש בצורת האות L כולל מבנה ברחוב אלנבי 111 שמיועד להריסה, ומגרש ריק שמשמש כיום כחניון. המגרש מגיע עד לרחוב יבנה 103. יש בו זכויות בנייה מעורבות למסחר, משרדים ול-21 אלף מ"ר למגורים ב-32 קומות, לאחר שנואי שינה את התב"ע הישנה, שקבעה בו אך ורק ייעודי משרדים.

נואי היה במגעים מתקדמים עם קנדה ישראל למכירת הנכס ב-30 מיליון דולר, אולם בסוף שבוע שעבר נכנסה קרן ברגרואין בראשות הנציג בארץ, יגאל צמח, ובא כוחם עו"ד יצחק חג'ג', למגעים מואצים עם נואי, ובמוצ"ש כבר נחתמה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully