וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עורכי הדין הצטרפו להליכים נגד פיטורי היועץ המשפטי של ביטוח לאומי

הארץ

7.8.2001 / 10:55

החלטת הלשכה באה בעקבות המלצה של ועדת דיני העבודה בלשכה ואיגוד המשפטנים בשירות הציבורי; עוה"ד מתווספים בכך ליועץ המשפטי לממשלה ולהסתדרות

מאת חיים ביאור

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט אתמול להצטרף להליכים שיזמה היועצת המשפטית של המוסד לביטוח לאומי, עו"ד רות הורן, נגד מנכ"ל המוסד, פרופ' יוחנן שטסמן, שהעביר אותה מתפקידה.

החלטת הלשכה באה בעקבות המלצה של ועדת דיני העבודה בלשכה בראשות עו"ד יעל דולב ואיגוד המשפטנים בשירות הציבורי. להליכים המשפטיים מצד הורן הצטרפו עד כה היועץ המשפטי לממשלה וההסתדרות.

בפנייתה של הורן לבית הדין האזורי לעבודה באמצעות עו"ד אשר חלד, היא מבקשת מביה"ד כי יורה שלא למנות אדם אחר לתפקיד היועץ המשפטי של הביטוח הלאומי, תפקיד שבו היא מכהנת לאחר שנבחרה אליו פה אחד על ידי ועדה בראשות נציג היועץ המשפטי לממשלה. כן היא מבקשת מביה"ד, שיורה להימנע מכל פגיעה בסמכויותיה, ולאפשר לה למלא את תפקידיה כיועצת המשפטית של המוסד.

לטענתה, ניסיון ההנהלה של הביטוח הלאומי לסלקה מתפקיד היועצת המשפטית נגוע בחריגה מסמכות, בפגיעה בכללי הצדק ובהפרת כללי מינהל תקין. הורן טענה שניסיון המנכ"ל להדיחה נובע מעמידתה על משמר שלטון החוק, כשם שהיועץ המשפטי שקדם לה בתפקיד אולץ בסוף 1999 לפרוש בשל עמידתו של עקרונותיו.

הורן הגדירה את האשמותיו של מנכ"ל המוסד "חסרות יסוד", ואמרה כי לפי טענותיו היא מנהיגה טרור ופחד בקרב הכפופים לה, וניסחה חוזים שגרמו הפסדים למוסד. לטענתה, למכתב ההדחה שקיבלה משטסמן לא קדם שום הליך של שימוע שבו תוכל להתגונן.

הנהלת הביטוח הלאומי תגיב השבוע על עתירתה של הורן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully