וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דמאטק: הגידול בהוצאות המו"פ פגע בשורה התחתונה - ירידה של 65% ברווח ל-547 אלף דולר

ליאור כגן

7.8.2001 / 11:12

זאת למרות שהחברה רשמה שיא של הכנסות בחציון - גידול של 4% ל-8.2 מיליון דולר

חברת דמאטק , המתמחה בפיתוח טכנולוגיות בקרה ומעקב אלקטרוניים, ושמניותיה נסחרות בבורסה הראשית בלונדון, סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם עלייה בהכנסות, שלא באה לידי ביטוי ברווחיה.

הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2001 הסתכמו ב-8.2 מיליון דולר - עלייה של כ-4% לעומת התקופה המקבילה. מדובר בקצב הכנסות שנתי של כ-16.4 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 15.1 מיליון דולר ב-2000 (גידול של כ-9%).

המכירות בחציון הראשון של 2001 הן הגבוהות ביותר שרשמה החברה בחציון כלשהו, כאשר המכירות בארה"ב הסתכמו ב-5.2 מיליון דולר, ובאירופה שילשה החברה את מכירותיה ל-2.7 מיליון דולר (33% מסך המכירות). הכנסות החברה מחוזי שרות ואחזקה גדלו ב-120% ל-1.1 מיליון דולר ביחס לחציון המקביל. לדברי החברה, מדובר במקור הכנסה משמעותי חדש, עם התרחבות מעגל לקוחותיה.

כאמור, הגידול בהכנסות לא בא לידי ביטוי בשורה התחתונה של דו"ח הרווח וההפסד, זאת בין היתר עקב גידול בהוצאות המו"פ לרמה של 1.7 מיליון דולר בחציון הראשון. בתקופה המקבילה הסתכמו ההוצאות על מו"פ בכ-1 מיליון דולר, ובשנת 2000 כולה - בכ-2.5 מיליון דולר.

הרווח של החברה בחציון הראשון ב-2001 נפל ל-547 אלף דולר - 65% פחות מהרווח בתקופה המקבילה, שהסתכם ב-1.6 מיליון דולר. הרווח הגולמי נותר יציב, והגיע ל-59% מהמכירות, לעומת ממוצע של 58% מהמכירות בתקופה המקבילה.

החברה הבת של דמאטק, אלמו-טק, הרחיבה בתקופה האחרונה את פעילותה באירופה, והיא מתפרשת על מדינות רבות, בהן שוודיה, בלגיה, צרפת ואיטליה. במספר מדינות (כגון, גרמניה, סקוטלנד, שווייץ והולנד) מתבצעים בימים אלה ניסויים של מערכות הבקרה האלקטרונית של החברה.

החברה הבת השנייה של דמאטק, HomeFree Systems, המיישמת את טכנולוגיית הבקרה האלקטרונית בשוק חולי האלצהיימר, רשמה מכירות ראשונות של מערכות מוסדיות, בהיקף של כ-60 אלף דולר.

דמאטק מייצרת ומשווקת מערכות בקרה אלקטרוניות, ומתמחה ביישומים לבני אדם. מערכות דמאטק משווקות של ידי שתי חברות בנות: אלמו-טק, המיישמת את הטכנולוגיה לשוק אכיפת החוק, ו-HomeFree Systems, המשווקת פתרונות בקרה על אוכלוסיות הזקוקות לפיקוח שוטף, דוגמת חולי אלצהיימר. מערכות דמאטק נמצאות בשימוש בארה"ב, בריטניה, שוודיה, גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד, בלגיה, אוסטרליה וניו זילנד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully