וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות השנייה מתנה את המשך שידורם של תשדירי "וואלה עסקים" ו"וואלה ספורט" בשינויים

רוני קורן-דינר

7.8.2001 / 11:41

וואלה יצאה בקמפיין בוטה תחת הסיסמה "שקם את עצמך"; התשדירים שהרשות מבקשת לתקן כוללים שימוש בדמויותיהם של איציק מרדכי ואריה דרעי

מנכ"ל הרשות השנייה, שמוליק שם טוב, החליט אמש להתנות את המשך שידור התשדירים "וואלה ספורט" ו"וואלה עסקים" מתוך מסע הפרסום של פורטל וואלה , בביצוע שינויים בקריאייטיב.

וואלה יצאה לפני כשבוע בקמפיין טלוויזיוני בוטה תחת הסיסמה "שקם את עצמך". הקמפיין, של משרד הפרסום זרמון-גולדמן, מבקש להציב מראה מול פני החברה הישראלית, החושפת את פגמיה של ישראל 2001. הקמפיין מכיל 6 סרטונים שונים והיקפו צנוע יחסית - 250 אלף דולר.

הקמפיין מציג את הגלישה בערוצי וואלה כפעילות פנאי אלטרנטיווית, באמצעות אמירות חזקות נגד עבריינות. בסרטון אחד שומעים סאונד של מכונית משתוללת על הכביש והוא מסתיים בתמונה של כיסא גלגלים, ובסרטון אחר משוחזר רצח יצחק רבין.

שני הסרטונים שהרגיזו את הרשות השנייה משתמשים בדמויותיהם של איציק מרדכי ואריה דרעי, למרות שאין בהם תמונות שלהם או שימוש בשמם המלא. בתשדיר "וואלה עסקים" נראית יד שופכת כסף מקופת צדקה לארנק כשברקע מושמעת שירת "הוא זכאי!", ולאחריה הקריינות "יש דרך אחרת לעשות כסף - וואלה עסקים". הרשות השנייה ביקשה להשמיט את השירה "הוא זכאי".

בתשדיר "וואלה ספורט" מוצג טנק המזקיף את תותחו, כשברקע נשמע המלל "די איציק לא, אל תיגע בי איציק..." ובהמשך קריינות: "יש דרך אחרת לשמור על כושר - וואלה ספורט...". בתשדיר זה ביקשה הרשות להשמיט את המילה "איציק".

לפני עליית הקמפיין נמסר מוואלה כי הוא עוכב לשידור במשך כמה חודשים בשל שימוש מפורש בשמות ובתמונות - עד שהוחלט לרכך אותו ולהשתמש ברמזים בלבד.

שם טוב מסר כי כי ההתייחסות הישירה בתשדירי הפרסומת לאנשים מסוימים - אף אם מדובר באנשים שהורשעו בדין - באופן מבזה, הפוגע בכבודם והחורג בבוטות מנורמות של טעם טוב, היא מעבר למידה הראויה.

התשדירים אינם מאושרים לשידור בגרסתם הנוכחית החל מיום חמישי הקרוב. לא ניתן היה להשיג את תגובת וואלה עד מועד פרסום הדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully