וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיים אביב, יו"ר ומנכ"ל פארמוס: הניסויים הקליניים בדקסנבינול יצרכו מאיתנו 20 מ' ד' בשנתיים-שלוש הקרובות

גתית פנקס

7.8.2001 / 13:12

תרופות העיניים עדיין מהוות חלק עיקרי במימון פעילות המחקר; פארמוס מתכוונת להתחיל ניסויים בארה"ב עם הדקסנבינול בסוף השנה; "עם 21 מ' ד' בקופה לא נצטרך לגייס הון בשנתיים הקרובות"

חברת פארמוס פירסמה אתמול לאחר המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה, שהצביעו על צמצום הפסדי הרבעון הקודם ועל עלייה קלה בהכנסות. יחד עם זאת, פארמוס שרפה לא פחות מ-3 מיליון דולר ברבעון, וגם ברבעון השני רוב הכנסותיה נובעות מתרופות העיניים שלה, ה-Lotemax וה-Alrex.

אולם בפארמוס לא מתרגשים ומעדיפים להתמקד בהתפתחויות העתידיות. "אנחנו משקיעים מאמצים רבים בתרופת הדקסנבינול שלנו לטיפול בפגיעות ראש טראומטיות", אומר חיים אביב, יו"ר ומנכ"ל פארמוס, "ולכן בשנתיים-שלוש הקרובות היא תמשיך להיות צרכנית גדולה של כסף". התרגום למספרים: פארמוס צפויה להשקיע סכום של כ-20 מיליון דולר בשנתיים-שלוש הקרובות לצורך המשך פיתוח התרופה.

אמש לאחר המסחר פירסמה החברה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני מהן עלה כי הכנסותיה ברבעון השני של השנה הסתכמו ב-1.48 מיליון דולר - עלייה של כ-5% מהרבעון המקביל של השנה ושל 35% מהכנסות הרבעון הראשון של 2001. אביב אינו מספק הערכות להמשך השנה, אולם אומר כי בשנתיים הקרובות ואולי אף יותר, תרופות העיניים יהיו אלה שמרכיבות לבדן את שורת ההכנסות.

ההפסדים הועמקו

בשורה התחתונה הצליחה פארמוס, המייצרת תרופות אתיות, בעיקר לטיפולי עיניים ופגיעות ראש, להקטין את הפסדיה מהרבעון הקודם, אולם עדיין אינה מצליחה להתקרב למספרים שהציגה לפני כשנה. החברה דיווחה על הפסדים של 2.4 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 850 מיליון דולר ברבעון המקביל והפסד של 2.8 מיליון דולר ברבעון הקודם, הראשון של 2001. בתרגום למניה מדובר בהפסד של 4 סנטים - בדיוק לפי הערכות האנליסטים.

יצוין, כי לחברה אין סיקור קבוע של בתי השקעות גדולים, אולם היא הוזכרה בדו"ח של בית ההשקעות UBS ורבורג על הנויר מרקט, ובמקביל, היא זוכה לכיסוי מבית ההשקעות SCO המכסה חברות Small-Cap, ע"י האנליסטים דניאל דיפיאטרו ודיוויד בריש. האנליסטים מדרגים את המניה כ"קנייה", ומחיר היעד שהם הציבו לה הוא 7 דולרים - גבוה ב-100% ממחירה היום.

את העובדה שההפסדים מהתקופה המקבילה הועמקו מסביר אביב בכך שהשקעות פארמוס במחקר ופיתוח נותרו גבוהות. החברה מקווה כי עד תחילת שנת 2003 היא תבצע ניסויים ב-860 מטופלים עם תרופת הדקסבינול, שהשוק שלה מוערך בכמיליארד דולר לשנה. כיום החברה נמצאת בעיצומו של השלב השלישי בניסויים הקליניים בתרופה, המתבצעים בכ-8 ארצות באירופה (כולל ישראל) וב-33 מרכזים.

הניסויים הקליניים - גם לארה"ב

"בתוך חודשיים-שלושה אנחנו מעוניינים להגדיל את ההיקף ל-45 מרכזים", אומר אביב, "ולקראת סוף השנה הנוכחית או תחילת השנה הבאה אנחנו שואפים להיכנס לניסויים בשלב 3 גם בארה"ב. הדבר מצריך, כמובן, הכנת תיק ל-FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי), ואנחנו מכינים את התיק להגשה".

הוצאות המו"פ של החברה ברבעון השני של השנה הסתכמו ב-1.86 מיליון דולר - אומנם ירידה קלה מהוצאות הרבעון הקודם (ירידה של 11.4%), ואולם זינוק של 101% מהוצאות הרבעון המקביל של השנה.

עלייה במרשמים לתרופות העיניים

לדברי החברה (בהתבסס על מחקר של IMS) מספר המרשמים של תרופת ה-Lotemax, שנועדה לטיפול בדלקות עיניים, גדל ב-35% ברבעון השני לעומת התקופה המקבילה ב-2000, ואילו המרשמים ל-Alrex, תרופת עיניים אנטי אלרגית, צמחו ב-17% מהרבעון המקביל.

גם הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה הסתכמו ברבעון השני ב-1.1 מיליון דולר, ובסיכום כללי, הוצאותיה התפעוליות של החברה היו לא פחות מ-3.2 מיליון דולר ברבעון השני של השנה. מדובר בעלייה של 54% מההוצאות ברבעון המקביל. אל הרבעון השלישי של השנה נכנסת החברה עם מצבת כוח אדם של 65 עובדים, והיא מתכוונת לגייס 4-5 עובדים נוספים ברבעון הקרוב.

את הרבעון הראשון של השנה החברה סיימה עם מזומנים ושווי מזומנים של 21.4 מיליון דולר, ומאחר שאלה הרבעון השני נכנסה עם קופה של 24.3 מיליון דולר, הרי שהיא שרפה כ-3 מיליון דולר ברבעון השני של השנה. "בשלב זה אנחנו לא מתכננים גיוס הון נוסף", אומר אביב, "והמזומנים שלנו יכולים לקחת אותנו לתקופה של יותר משנתיים".

לדברי אביב, עד אז כבר יהיו לחברה תוצאות ראשוניות של הניסויים בדקסנבינול, והיא תבדוק את מצב קופתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully