יו"ר מכתשים אגן פורש

בכך יושלם תהליך פרידתו מכור, לאחר שדנקנר פיטר אותו מתפקיד הנשיא עם רכישתה על ידי אי.די.בי

אורה קורן
15/10/2006

דני בירן, יו"ר מכתשים אגן מקבוצת כור, צפוי לסיים את פעילותו בחברה. בכך יושלם תהליך פרידתו מכור, שנרכשה לפני כחצי שנה על ידי אי.די.בי בשליטת נוחי דנקנר. על פי ההערכות במיגזר העסקי, מחליפו של בירן צפוי להיבחר כבר היום. דובר אי.די.בי מסר כי דני בירן עצמו ביקש לסיים את תפקידו בכור ובמכתשים אגן.

עם רכישת השליטה בכור הפסיק דנקנר את פעילותו של בירן בהנהלתה והותיר לו רק את תפקיד יו"ר מכתשים אגן. בירן, שכיהן כנשיא כור והיה האיש החזק בקבוצה לצד יונתן קולבר, נאלץ לראות איך נשמטת מידיו כל פעילות הקשורה בקבוצה, לאחר שדנקנר מינה את רענן כהן למנכ"ל כור ואת קולבר לאחראי על פעילותה בחו"ל. באחרונה היה דנקנר בסיור בדרום אמריקה עם ההנהלה הבכירה של מכתשים אגן. לא מן הנמנע, כי גם על רקע הסיור הגיעו בירן ודנקנר למסקנה, שעדיף שדרכיהם ייפרדו לחלוטין.

בקבוצת אי.די.בי לא שמורה לבירן פינה חמה בלב. ניתן לשער, כי בכירי אי.די.בי והחברה הבת, דיסקונט השקעות (דסק"ש) זוכרים לו את הימים של המשא ומתן על מכירת כשליש מאלישרא שהוחזקה במלואה על ידי כור לדסק"ש. המגעים התנהלו אמנם על ידי בירן וקולבר, אולם בירן זכה במהלכם ואחריהם לביקורת נוקבת באי.די.בי, לאחר שהתברר לבכיריה, כי כור מנהלת מגעים מאחורי גבה למכירת אלישרא גם לתעשייה האווירית. בדסק"ש ראו בכך חוסר הגינות, והכעס על בירן, שנחשב "האיש הרע" בסיפור, היה רב. מאז אמנם התחלפו בעלי השליטה באי.די.בי, אולם מקצת ממקבלי ההחלטות בתקופת המשא ומתן עדיין נותרו בתפקידיהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully