וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויקון פיטרה עוד כ-15% מעובדיה וקיצצה ב-10% משכר העובדים במטרה לעבור לרווחיות ב-2002

בעז בבאי

7.8.2001 / 13:47

ג'אק וקילה, סמנכ"ל הכספים של החברה: ויקון אינה מנהלת כיום מו"מ עם אף חברה לגבי מיזוג, כולל רדוויז'ן

חברת ויקון הישראלית, המפתחת מוצרים וטכנולוגיה המאפשרים תקשורת של קול, וידיאו ונתונים בזמן אמת על גבי רשתות מבוססות IP (פרוטוקול אינטרנט), פיטרה בחודש שעבר 24 עובדים, כ-15% מכוח האדם בחברה, וקיצצה ב-10% משכר כל העובדים, במטרה לעבור לרווחיות בתחילת שנת 2002. כך אמר היום ל-TheMarker.com, ג'אק וקילה (Jack Wakileh), סמנכ"ל הכספים של החברה.

ויקון, הנסחרת בבורסת הנובו מרשה בפאריס לפי שווי של 12.2 מיליון יורו (10.7 מיליון דולר), פיטרה בחודש אפריל 40 מעובדיה, שהיוו כ-20% ממצבת כוח האדם של החברה, מתוכם 22 במשרדיה בהרצליה. לדברי וקילה, הקיצוצים, שכללו הפיכת חלק ממשרדי החברה בחו"ל לנציגויות קטנות, לא גרמו לסגירה של אף פרויקט פיתוח חדש של החברה או לפגיעה בקו המוצרים של החברה.

וקילה דחה את הידיעות לגבי מגעים למיזוג עם חברת רדוויז'ן הישראלית, וציין שהחברה אינה מנהלת כיום מו"מ עם אף חברה לגבי מיזוג, למרות שהיא אינה פוסלת אפשרות כזו אם תעלה בעתיד.

וקילה הדגיש, שבמקביל לקיצוץ במספר העובדים ובשכר החברה נוקטת כיום במדיניות קשוחה מבחינת ההוצאות, והיא צפויה לעבור לאיזון בסוף השנה אם יחול שיפור במכירות ברבעון הרביעי, הרבעון החזק של החברה (זאת, בהשוואה לשני הרבעונים הראשונים השנה). וקילה צופה, שהמכירות של החברה יקטנו השנה לרמה של 1999, שבה הסתכמו המכירות בכ-27 מיליון דולר.

ויקון, שתפרסם את דו"חותיה לרבעון השני ב-15 באוגוסט, דיווחה מוקדם יותר החודש שמכירותיה ברבעון השני הסתכמו ב-6.6 מיליון דולר, ירידה של 3% לעומת הכנסות של 6.8 מיליון דולר ברבעון הראשון השנה. ההכנסות ברבעון השני 2001 נמוכות ב-25% ביחס למכירות של 8.8 מיליון דולר ברבעון השני ב-2000. להערכת וקילה, עיקר העלויות הכרוכות בהפרשה לצעדי הפיטורים ביוני ייכללו בתוצאות הרבעון השלישי השנה.

חגי כרמון, סמנכ"ל המכירות הבינלאומיות של ויקון, ציין שלמרות ההאטה הכלכלית העולמית, אין ירידה משמעותית בשיעור רבעוני במכירות החברה, בעיקר כתוצאה מהפרישה הגיאוגרפית הרחבה של החברה, שהעדיפה שלא להתמקד בשוק האמריקאי בלבד. כרמון הוסיף שאזור אסיה פסיפיק, כולל יפאן, הוא האזור המוביל מבחינת הכנסות החברה, והיא חדרה בחודש שעבר גם לשוק הדרום אפריקאי, באמצעות הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם ספקית הפתרונות הטכנולוגיים המקומית PQ.

כרמון אמר בנוסף שויקון מתמקדת כיום במאמץ שיווקי להצגת מוצרים הווידיאוקונפרנס של החברה כפתרונות טכנולוגיים שנועדו לחסוך בעלויות של תקשורת עם לקוחות, על ידי צמצום ההוצאות על נסיעות.

החברה, המנוהלת על ידי יאיר שמיר, השלימה בחודש אפריל גיוס הון פרטי, במסגרתו גייסה 6.5 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים, ובראשם קבוצת אלביט , שמחזיקה כיום בכ-6% ממניות החברה. עוד השתתפו בגיוס, קרנות ההון סיכון ג'נסיס, קטליסט אינווסטמנט ופולריס, שהחלה להשקיע בחברה עוד בנובמבר 1997. ויקון הגישה באפריל 2000 תשקיף להנפקה ציבורית בארה"ב, אולם צניחת מניות הטכנולוגיה בבורסת נאסד"ק גרמה לביטול ההנפקה המתוכננת.

ויקון, המעסיקה כיום כ-142 עובדים, עוסקת בפיתוח מגוון מקיף של פתרונות תקשורת חזותית לסביבה העסקית. פתרונות אלה כוללים מערכות שיחות ועידה למחשבים שולחניים ומחשבים נישאים, מערכות וידיאוקונפרנס לחדרי ישיבות קטנים וגדולים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully