וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטים על הכוונת: תביעה ייצוגית הוגשה בשם משקיעי AOL נגד מרי מיקר

יהודה שויצר

7.8.2001 / 19:42

התביעה הוגשה שבוע לאחר שתביעה דומה הוגשה בשם משקיעי אמזון ו-eBay כנגד מיקר; התביעה דורשת תשלום פיצויים על ההפסדים בירידת מחיר המניה

תביעה ייצוגית נוספת הוגשה כנגד מרי מיקר, אנליסטית מורגן סטנלי. שבוע לאחר שקבוצת משקיעים של אמזון ו-eBay (אי.ביי) הגישו תביעה ייצוגית נגד בית ההשקעות, והאנליסטית בפרט, בטענה כי הונתה את המשקיעים, הגיע תורם של משקיעים ממורמרים של AOL-טיים וורנר לפנות לאפיק המשפטי.

התביעה הייצוגית שהוגשה לבית המשפט המחוזי במדינת ניו יורק היא בשם כל מי שרכש מניות של AOL בין ה-6 באוגוסט 1998 ל-14 במאי 2001.

חברת עו"ד שיפרין אנד בארוויי, שמייצגת את התובעים, טוענת כי האנליסטית לא שמרה על כללי "החומה הסינית" שאמורים למנוע פגיעה באובייקטיוויות ההמלצות. חברת עו"ד זו מייצגת גם את משקיעי אמזון ו-eBay בתביעתם.

באופן ספציפי, בתביעה הייצוגית כנגד חברת מורגן סטנלי דין וויטר וכנגד האנליסטית מרי מיקר נטען כי האנליסטית הטעתה את המשקיעים ונתנה המלצות רכישה למניות שלא התבססו על אנליזה של החברה. לטענת התביעה, האנליסטית גם לא חשפה בפני המשקיעים את טיב יחסיה עם חברת AOL ואת תפקידה בחברת מורגן סטנלי.

התביעה טוענת כי משימתה העיקרית של מיקר במורגן סטנלי במהלך התקופה המדוברת היתה למשוך לקוחות חדשים לבנק ההשקעות, וכי המלצותיה לא התבססו על מחקר ואנליזה אלא נבעו מרצונה למשוך לקוחות. כמו כן, טוענת התביעה כי משכורתה של מיקר הושפעה באופן ישיר ע"י כמות ההשקעות שמשכה למורגן סטנלי דין וויטר.

התביעה טוענת כי מורגן סטנלי הרוויח מיליוני דולרים מעמלות על רכישות של מניות חברות האינטרנט, וכי מרי מיקר עצמה נהנתה מן ההסכם עם בית ההשקעות, ששילם לאנליסטית 15 מיליון דולר בשנת 1999 בלבד. התביעה דורשת תשלום פיצויים על ההפסדים בירידת מחיר המניה.

אנליסטים על הכוונת

ראוי לציין כי בחודש הקודם הגיע מריל לינץ' לפשרה עם אחד מלקוחותיו לשעבר, שתבע את בנק ההשקעות בגין הטעיה ומתן תחזית פרית למניה ע"י הנרי בלודג'ט, כך דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל", וציין כי הפשרה עשויה לשמש תקדים לתביעות דומות.

העיתון ציטט גורמים המקורבים לנושא, שאמרו שבנק ההשקעות הגדול בארה"ב הסכים לשלם 400 אלף דולר לדבסס קנג'ילאל, רופא בן 46, שתבע את מריל בחודש מארס בשיתוף עם ה-NYSE.

בתביעה האזרחית שהגיש, טען קנג'ילאל כי בלודג'ט נתן המלצת "קנייה" למניית חברת האינטרנט אינפוספייס (סימול INSP) על מנת לתמוך בעסקה רווחית עבור מריל. קנג'ילאל טען כי הפסיד 500 אלף דולר מכיוון שפעל לפי עצת בלודג'ט.

בלודג'ט סירב להגיב דרך דובר הבנק לעיתון. ה"וול סטריט ג'ורנל" מסר כי קנג'ילאל ומשפחתו "הגיעו לפשרה לשביעות רצונם המלאה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully