וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק מאבד כ-0.5% ביום מסחר תנודתי; אי.סי.איי יורדת ב-2.6% לקראת פרסום דו"חותיה

גיא ימין

7.8.2001 / 20:37

השוק ממתין לפרסום דו"חותיה של סיסקו לאחר המסחר; חולשה במניות המוליכים למחצה; אורבוטק רושמת ירידה של 6.5%; קומברס מוסיפה 3.5%; צורן מאבדת כ-7%

מניות הטכנולוגיה מפגינות חוסר החלטיות במהלך היום, כשמחד גיסא מספקת הזירה המאקרו כלכלית מספרים מעודדים, ומאידך גיסא ניצב החשש מפני תוצאותיה של סיסקו והחולשה במניות השבבים. עם התקדמות המסחר חזר הנאסד"ק לטריטוריה השלילית, ובשעה זו הוא מאבד 0.3%. מסחר תנודתי נרשם גם במדד הדאו ג'ונס, שרושם עתה עלייה קלה של 0.3%.

נתון שפירסם משרד העבודה האמריקאי הצביע על עלייה של 2.5% בפריון העבודה ברבעון השני ביחס לרבעון המקביל, גבוה מעלייה צפויה של 1.6% בלבד. עלייה בפריון היתה אחד המנועים החזקים ביותר לצמיחה בכלכלה האמריקאית בעשור האחרון, וייתכן שיש בתוצאות אלה בכדי לסייע למדדים להתרומם עתה.

מחכים לתוצאות של סיסקו

מצד שני, כאמור, קיימת הורדת התחזיות של בית ההשקעות סלומון סמית ברני שחתך את תחזית הרווחים לאינטל לרבעון השלישי ב-8 סנט למניה, ואת תחזית הרווחים לשנת 2001 כולה ב-7 סנט ל-47 סנט למניה, מה שהופך את המומנטום החיובי שיצר הדו"ח לתעשיית השבבים של מריל לינץ' מהשבוע שעבר.

לא מסייעות למניות השבבים הורדת ההמלצה מ"קנייה" ל"החזק" שביצע בית ההשקעות CSFB ליותר מ-12 מניות במגזר, ובשעה זו מאבד מדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה 3.9% מערכו.

הלילה, כאמור, תפרסם יצרנית תשתיות האינטרנט סיסקו את דו"חותיה הרבעוניים, והיא צפויה להציג רווח של 2 סנט למניה, לעומת רווח של 16 סנט למניה ברבעון המקביל. אין ספק כי בשווקים ימתינו בדריכות לתחזיות מעודכנות שתספק החברה לגבי המשך הדרך, ולעת עתה מאבדת מניית החברה 2.1%.

המלצה לאופנוויב - ועליות בקומברס

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, ופרט לבודדות הן מאופיינות במחזורים דלילים. בולטת בירידות מניית אי.סי.איי שתפרסם את דו"חותיה לרבעון השני היום לאחר המסחר.

אי.סי.איי הציגה הפסד נקי אסטרונומי של 256.4 מיליון דולר ברבעון הראשון, שהיתרגם להפסד של 45 סנט למניה, וההערכה היא כי היא תדווח היום הפסד של 31 סנט למניה. החברה סיפקה תחזית הכנסות לפיה לא תחווה צמיחה ברבעון השני, דהיינו הכנסות של כ-252 מיליון דולר, וההערכה בקרב האנליסטים היא כי תציג הכנסות של 255-260 מיליון דולר. בשעה זו מאבדת המניה 2.6% למחיר של 4.8 דולרים, לאחר שרשמה עלייה מצטברת של כ-42% בשמונת ימי המסחר האחרונים.

בין המניות הכבדות בולטת קומברס בעלייה של 3.6% למחיר של 29.8 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-5 מיליארד דולר. אתמול פירסם בית ההשקעות גודלמן סאקס תחילת כיסוי על מניית חברת אופנוייב (סימול OPWV) עם המלצת "תשואת יתר", אותה המלצה שהוא מספק גם לקומברס עצמה.

האנליסטים העריכו כי שתי החברות נלחמות ראש בראש בשוק המסרים המאוחדים, והוסיפו כי במגזר זה קומברס היא בעלת מאגר גדול של לקוחות, בהם רבים מספקי השירות הגדולים בעולם, מה שצפוי להקשות על אופנוויב את ההתמודדות.

אינדיגו לא מצליחה להתרומם

בולטות בירידות מניות השבבים, על רקע החולשה הכללית שמפגין המגיזר היום. צורן מאבדת 7.1% למחיר של 36.3 דולר, לנאופטיקס רושמת ירידה של 9.6% למחיר של 7 דולרים ומטאלינק יורדת 3.9% למחיר של 5.7 דולרים. טיוגה שצפויה לפרסם את תוצאותיה לרבעון השני מחר, דווקא מצליחה לרשום עלייה של 3.1% למחיר של 66 סנט.

גם המניות הישראליות שכבר פירסמו את התוצאות הכספיות בעצם ימים אלה מרכזות עניין במהלך המסחר. אמש לאחר סיום המסחר פירסמה אינדיגו את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני, ואלו הצביעו על שיפור ברמת המכירות וגם על ירידה בהפסדים. על אף תוצאות אלה מאבדת בשעה זו מניית החברה 2.8% למחיר של 6.2 דולרים, וזאת לאחר שכבר הוסיפה כ-73% מתחילת השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully