וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיטב: פדיונות של יותר מ-2 מיליארד שקל בשבוע הראשון של אוגוסט מהקרנות השקליות

ליאור כגן

7.8.2001 / 13:34

מדובר בשינוי מגמה, לאחר שמתחילת השנה נכנסו לקרנות הנאמנות השקליות כ-12.26 מיליארד שקל; סך נכסי הקרנות עלה ביולי ב-1.3%

הפעילות הערה של הציבור בקרנות השקליות באה לידי ביטוי בפדיונות של יותר מ-2 מיליארד שקל בשבוע הראשון של אוגוסט - כך עולה מסקר קרנות הנאמנות שערכה חברת מיטב.

על פי הסקר, לראשונה מאז אוקטובר 2000 נרשמו פדיונות בקרנות השקליות, זאת לאחר שמתחילת השנה גייסו קרנות אלו כ-12.26 מיליארד שקל (כ-80% מהסכום אותו גייס ענף הקרנות כולו). מבדיקת ההתפלגות עולה כי בסיכום חודש יולי נרשמו פדיונות של 965 מיליון שקל מהקרנות השקליות, כאשר מהקרנות השקליות הארוכות נמשכו כ-1.2 מיליארד שקל, ואל הקרנות השקליות הקצרות זרמו כ-1 מיליארד שקל.

מניתוח הנתונים עולה כי סך נכסי כל הקרנות עלה ביולי ב-1.3% והגיע ל-61.2 מיליארד שקל. כלכלני מיטב מציינים כי רוב הגידול (כ-633 מיליון שקל) נובע מכניסת כספים לענף הקרנות.

במיטב מציינים את התאוששות המדדים בבורסה בתל אביב בחודש יולי: עלייה של 6.2% במדד המעו"ף, של 5% במדד ת"א 100 ושל 3.9% במדד מניות היתר. לדברי הכלכלנים, נראה כי הולכת ומחלחלת ההכרה כי שוק המניות המקומי מהווה הזדמנות קנייה - הן בשל רמתו הנמוכה, והן בשל הירידה החדה באטרקטיוויות ההשקעה באפיקים החלופיים. עם זאת, מסקר מיטב עולה כי לקרנות הנאמנות המנייתיות זרמו בחודש יולי כ-32 מיליון שקל בלבד.

השינויים בהעדפות הציבור גרמו לראשונה בחודש יולי לירידה במשקלו של הרכיב השקלי, ל-74.3%. משקלו של הרכיב צמוד המדד עלה מ-3.7% ל-4.5% בסוף יולי, ועלייה קלה נרשמה גם במשקל הרכיב צמוד המט"ח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully