וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גד מהנדסים תאתר טעויות בחשבונות של משרד החשכ"ל: זכתה במכרז המוערך בכמה מיליוני שקלים

ערן גבאי

24.10.2006 / 18:03

המערכות של גד מהנדסים צפויות לייעל את ההוצאה על תקשורת ולחסוך כמה מיליוני שקלים בשנהחברת גד מהנדסים, המתמחה באיתור טעויות בחשבונות התקשורת של מאות ארגונים גדולים ובינוניים במשק, זכתה במכרז של החשב הכללי לבקרת עלויות התקשורת במשרדי הממשלה ויחידות הסמך השונות שהיקף ההוצאה שלהם על תקשורת נאמד בכמיליארד שקל בשנה.המערכות של גד מהנדסים צפויות לייעל את ההוצאה על תקשורת של גופי הממשלה ויחידות הסמך (כ-100 ארגונים) ולחסוך להם כמה מיליוני שקלים בשנה בגין זיכויים שיקבלו מחברות התקשורת (בזק, חברות הסלולר, חברות האינטרנט וחברות השיחות הבינלאומיות); וכן חיסכון של מיליוני שקלים נוספים בגין תכנון מדויק ואפקטיווי של מסלולי החיוב השונים של חברות התקשורת.גד מהנדסים זכתה במכרז לשנתיים עם אופציה לשנתיים נוספות, והיא תתקין את המערכת שפיתחה לאיתור טעויות וזליגת הוצאות התקשורת בכל משרדי הממשלה. החברה גובה ממשרדי הממשלה תשלום קבוע בעבור השימוש במערכת שפיתחה, אליה מוזנים כל נתוני ההתקשרות של כל עובדי המשרדים מול כל מפעיל תקשורת במדינת ישראל; וכן כ-15%-5% מהזיכויים וההתייעלות שמשיגה עבורם חברת גד מהנדסים בהוצאה על תקשורת. סך הכל, הזכייה במכרז החשכ"ל עשויה להכניס לקופת גד מהנדסים כמה מיליוני שקלים.

גד מהנדסים הוקמה על ידי האחים שרגא ואריה גרינולד לפני 20 שנה. החברה מתמחה באיתור טעויות בחשבונות התקשורת, בסיוע וייעוץ ובייעול חשבונות התקשורת של כמה מאות ארגונים גדולים ובינוניים במשק. לחברה שתי זרועות פעילות: ניתוח הוצאות חשמל ומים בהיקף הוצאות כולל של כ-3 מיליארד שקל בשנה בו היא שחקן יחיד; וזרוע לניתוח הוצאות תקשורת בהיקף כולל של יותר מ-1.5 מיליארד שקל בשנה, בו היא מתחרה מול שתי חברות נוספות.גד מהנדסים מהווה כ-50% מנתח השוק בתחום, אל מול מתחרותיה הגדולות - החברות תמר ואגינקס. בין לקוחות החברה כל משרדי הממשלה, משטרת ישראל, בתי חולים, רשויות ממלכתיות, רשתות קמעוניות וחברות היי-טק.בשנתיים האחרונות זוכות חברות התקשורת לביקורת נוקבת על הקשיים שהן מטילות על הצרכן, הפרטי בעיקר, בכל הקשור לקריאת וניתוח חשבונות התקשורת החודשיים שלו. הטענה המופנית כלפי חברות התקשורת לא פעם היא שהן יוצרות עשרות מסלולי גבייה שונים רק כדי לבלבל את הצרכן ולהקשות עליו להשוות בין הצעות התקשורת השונות בשוק. בדרך זו הן מקטינות את היקף הנטישה הפוטנציאלי בענף ובולמות תחרות.

אריה גרינולד, שמתמקד בלימוד דקדקני של מבצעי החברות, אינו מתכוון בשלב זה להרחיב את פעילותו גם למגזר הפרטי, אך הוא מציין כי "כ-5% מהוצאות התקשורת של הגופים הגדולים והבינוניים במשק מוחזרים מדי חודש ללקוחות עקב איתור טעויות בהצגת החשבונות. מדובר במיליוני שקלים בשנה, ויש שנים שהמספר הוא דו סיפרתי, כך שהלקוחות מקבלים מחברות התקשורת השונות בשל טעויות בחשבונות או אי עמידה בהתחייבויות מבצעים, מיליוני שקלים בשנה בזיכויים".גרינולד מציין עוד, כי כבר בשלב שבו בוחר הלקוח העסקי באיזו מהצעות התקשורת שמונחות בפניו לבחור, ניתן להגיע לפערים של עשרות אחוזים בין ההצעות אם יודעים לפלח נכון את דרישות ואופי השימוש של הארגון באמצעי התקשורת השונים.גרינולד מונחה בעיקר על ידי העלות בכל הקשור לבחינת ההצעות והחלופות של חברות התקשורת, ושם דגש פחות על היבטי טכנולוגיה ושירות. "ארגונים מתקרבים היום כבר לכ-70% מסך ההוצאה על סלולר, ובזק נפגעת מכך מאוד", הוא אומר. גרינולד מודה שלסקטור הציבורי מתייחסות חברות התקשורת אחרת, במיוחד אם הן מחזיקות בהוצאה של יותר מ-20 אלף שקל בחודש."בבזק מתלוננים על בעיות רגולטוריות ועל מגבלות במתן הטבות לעסקים, אך בפועל המציאות שונה ומסתמן שהרגולטור מתגמש עמם בקצב איטי וקבוע", אומר גרינוולד, שמציין כי "בזק משתלבת בתחרות בצורה מתוחכמת". לדבריו, תופעת גניבת השיחות אינה רווחת בישראל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully