וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דורון ענבר: "אנאוויס תגייס הון בקרוב"; "רמת המלאים גבוהה אך אנו לא מתכננים מחיקות משמעותיות"

גיא ימין

8.8.2001 / 11:29

בעקבות תוצאות הרבעון השני, אמר מנכ"ל אי.סי.איי כי "הצפיות שלנו נותרת נמוכה, ואני מעריך כי נראה צמיחה מינימלית ברבעון השלישי, במקרה הטוב"

"אנו מודע לזה ששריפת המזומנים שלנו במהלך הרבעון לא מעידה כשלעצמה על צמיחה", אומר מנכ"ל אי.סי.איי , דורון ענבר, בתגובה לתוצאות הרבעון השני של החברה. "מה שחשוב בעיני זה שיכולנו בבת אחת להדק את החגורה, והפרמטרים האחרים יכולים להעיד על פוטנציאל הצמיחה".

אי.סי.איי שרפה מזומנים בהיקף של 32 מיליון דולר, לעומת 190 מיליון דולר ברבעון הראשון, וענבר מעריך כי מגמה זו תימשך גם ברבעון השלישי: "במהלך הרבעון הבנו שקצב שריפת המזומנים הוא נמוך ממה שהערכנו בתחילה, ולכן הורדנו בהתאמה את ההערכות שלנו לגבי המשך השנה".

ענבר סבור כי משמעות הקיטון בשריפת המזומנים היא כי קופת המזומנים של החברה בסוף הרבעון, ובה כ-200 מיליון דולר, מאפשרת לחברה להמשיך בתוכניותיה גם ללא גיוס הון משמעותי. זו גם אחת הסיבות שאי.סי.איי לא ניצלה את יתרת קו האשראי של 400 מיליון דולר שיש לה, בסך 50 מיליון דולר, במהלך הרבעון השני.

מקווה להגיע לרווחיות ברבעון הרביעי

ומה לגבי אנאוויס? החברה, המתמחה בפיתוח מערכות קרוס קונקט לניהול הפס הרחב אצל ספקיות תקשורת, סיימה את הרבעון עם הכנסות של 30.5 מיליון דולר, ירידה של כ-19% לעומת הרבעון הראשון, ושל 21% לעומת הרבעון המקביל. "אנוויס היא חברה מצוינת, אבל היא, כמו גם לייטסקייפ, (חטיבת האופטיקה של אי.סי.איי - ג.י), פועלות המיגזרים שנפגעו יותר מכל תחום אחר ברבעונים האחרונים, ומצויות במוקד ההאטה. בגלל זה קשה לומר שאנחנו מופתעים מהירידה בהכנסות אנוויס ברבעון שני.

ההערכות בשוק הן כי אנוויס פעולת להשלמת גיוס פרטי של 35 מיליון דולר לפי שווי של 200 מיליון דולר. ענבר מסרב להתייחס למספרים, או לאופן גיוס ההון, אך הוא אינו מכחיש כי להערכות אלה יש אחיזה במציאות. "אני מאמין שאנוויס תגייס הון בקרוב. לאור השווי הנוכחי של אי.סי.איי אז גיוס על פי שווי של 200 מיליון דולר הוא בהחלט סכום יפה. מה שאני יכול לומר כרגע הוא שאנו מצויים במגעים כך שייתכן והחברה תגייס הון בטווח הזמן הנראה לעין".

ההאטה הכללית, טוען ענבר, לא מאפשרת לחברה לספק תחזית קונקרטית לגבי הרבעונים הקרובים: "אין שום עירבון לגבי מה שיקרה ברבעון השלישי. אני מעריך כי אנו נעמוד בטווח של שמירה על היקף המכירות שהצגנו ברבעון השני, ואולי גם נציג צמיחה מינימלית. הרבעון הרביעי הוא רחוק מדי בכדי שנוכל לספק הערכה ריאלית, אבל אני מאמין כי נצליח להגיע לרווחיות במהלכו". הרווחיות עליה מדבר ענבר היא רווחיות פרו פורמה, כמובן, כשאין בכך כדי לומר כי כל אחת מחטיבות החברה תגיע לרווחיות.

החברה נאלצה לבצע רכישות-בגלל התחייבויות פתוחות

אחת מ"הפינות החשוכות" של הדו"חות היא רמת המלאים הגבוהה עימה מסיימת החברה את הרבעון. את הרבעון הראשון סגרה אי.סי.איי עם רמת מלאים של 381 מיליון דולר, גם אחרי מחיקות ענקיות של 90.5 מיליון דולר. החברה לא הצליחה לשפר באופן משמעותי רמה זו במהלך הרבעון השני, אותו היא מסיימת עם 367.1 מיליון דולר.

"זה נכון שלא הצלחנו להפחית את המלאים, והמשמעות היא שהם מצויים ברמה גבוהה יותר מזו שהייתי מעוניין לראות", אומר ענבר. ברבעון הראשון נאלצנו לנקוט בפעולות דרסטיות של הפחתות, אבל בגלל התחייבויות פתוחות שהיו לחטיבות השונות היינו צריכים להמשיך לבצע רכישות, על אף שלא היה בהם צורך. עכשיו הרכישות קטנו, ולכן אנחנו לא מתכננים מחיקת מלאים ברבעון השלישי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully