וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות הכבלים צופות גידול של 17% בהכנסה ממנוי

הארץ

8.8.2001 / 9:29

ערוצי זהב הודיעה אתמול על תחילת השיווק של חבילות ערוצים, לאחר שבשבוע שעבר כבר פירסמו מתב דיגיטל ותבל דיגיטל את תוכניות הטירינג שלהן

מאת הדר חורש

חברת הטלוויזיה בכבלים ערוצי זהב הודיעה אתמול על תחילת השיווק של חבילות ערוצים ("טירינג"). ערוצי הזהב היא האחרונה משלוש חברות הכבלים המודיעה על שיווק חבילות ערוצים, לאחר שבשבוע שעבר פירסמו מתב דיגיטל ותבל דיגיטל את תוכניות הטירינג שלהן.

ערוצי זהב מציעה חבילות במחירים הנעים בין 143 שקל לחודש (לחבילה בסיסית) ל-201 שקל לחודש (לחבילה הכוללת את כל הערוצים). מחירו של הממיר הדיגיטלי, הדרוש לקבלת השירות, הוא 299 שקל, בשלושה תשלומים חודשיים. החבילה הבסיסית של ערוצי זהב יקרה מאלה של חברות הכבלים האחרות: המחיר בתבל דיגיטל הוא 134 שקל בחודש, במתב 139 שקל בחודש, ובחברת הלוויין יס 129 שקל בחודש.

מנכ"ל ערוצי זהב, עמי אבן, אמר אתמול כי לכ-90 אלף מנויים יש ממירים דיגיטליים וכי עד סוף 2001 יחוברו כ-250 אלף מנויים לשירות הדיגיטלי - כמחצית מלקוחות החברה. חברות הכבלים מציעות שירותים דיגיטליים במחירים נמוכים ממחירי השירות האנלוגי, כדי לבטל את השידורים האנלוגיים בתוך 2-3 שנים. הביטול יפנה רוחב פס לשידור מאות ערוצים נוספים ולמתן שירותים חדשים, כגון הזמנת סרטים, מסחר אלקטרוני, דואר אלקטרוני ומשחקים אינטראקטיוויים. אלה אמורים להגדיל את ההכנסה הממוצעת מכל מנוי.

חברות הכבלים מעריכות כי הודות לשירותים הדיגיטליים תגדל ההכנסה הממוצעת ממנוי לכ-170 שקל בחודש לעומת כ-145 שקל בשירותים האנלוגיים - גידול של כ-17%. ההכנסה הממוצעת של חברת הלוויין ממנוי היא כ-165 שקל לחודש, לפני הנחות.

להערכת אבן, עד סוף 2001 תתחיל החברה להציע שירותי אינטרנט מהיר על גבי הכבלים. עד סוף 2002, אמר אבן, תוכל ערוצי זהב לחבר כ-100 אלף מנויים לשירות האינטרנט המהיר. ההערכה היא כי מחיר השירות יהיה 30-40 דולר בחודש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully