וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ואלור מסיימת רבעון שני חלש: מקצצת התחזיות בכ-30% להמשך השנה

שלומי גולובינסקי

8.8.2001 / 11:13

ההכנסות ירדו ב-10% ל-6.7 מיליון דולר, וההפסד הסתכם ב-891 אלף דולר; פיטרה לאחרונה כ-10% מעובדיה

ואלור מערכות ממוחשבות, הנסחרת בנויר מרקט בגרמניה, מדווחת היום על רבעון שני חלש יחסית, בהתאם למגמה בתעשיית האלקטרוניקה העולמית. החברה, העוסקת בפיתוח כלי תוכנה בתהליך תכנון, ייצור והרכבת מעגלים לתעשיית האלקטרוניקה, אף מפרסמת אזהרת רווח להמשך השנה, שכוללת קיצוץ חד בתחזיות, לצד ההערכה כי השנה הקרובה תסתיים בהפסדים.

ואלור סיימה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של 6.7 מיליון דולר, ירידה של 10% לעומת ההכנסות שנרשמו ברבעון המקביל. אולם הנתון היותר חמור הוא העובדה שהחברה עברה ל-EBITDA שלילית של מיליון דולר לעומת EBITDA חיובית של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. הנתונים הללו מובילים לכך שהשורה התחתונה מצביעה על מעבר להפסד של 891 אלף דולר, לעומת רווח של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הוצאות החברה למחקר ופיתוח ברבעון השני הסתכמו בכ-2.9 מיליון דולר, לעומת 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל, כך שמדובר בגידול של כ-68.1%. התחומים העיקריים בהם השקיעה החברה הם מיזם האינטרנט e4eNet Inc, תחום תוכנות לאופטימיזציית הליך ההרכבה והמשך בניית ספריית הרכיבים (VPL - Valor Parts Library).

גידול נוסף נרשם בסעיף הוצאות המכירה והשיווק והוצאות הנהלה וכלליות. אלה הסתכמו ב-4.5 מילין דולר, לעומת 3.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. מסיכום חצי שנתי עולה כי בחציון הראשון הסתכמו ההוצאות ב-9.1 מיליון דולר, לעומת 7.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 20.6%. ואלור מייחסת גידול זו בעיקר לעובדים חדשים שגויסו בסיום שנת 2000 ותחילת 2001 בתחום השיווק והמכירות ולהגדלת ערוצי השיווק.

התוצאות ברבעון השני, מעריכים בואלור, הן מצב די משקף לצפוי בהמשך השנה. בואלור אומרים כי כתוצאה מההאטה הכלכלית והירידה בהיקפי הפעילות בשוק האלקטרוניקה, התחזיות הקודמות, שדיברו על הכנסות של קרוב ל-40 מיליון דולר, לא יושגו במהלך השנה הנוכחית.

יתרה מכך, בואלור מעריכים כעת כי ייתכן שההכנסות לשנת 2001 לא יעברו את ההכנסות שנרשמו בשנת 2000 בסך 29.3 מיליון דולר. לפיכך עלולה החברה לסיים את שנת 2001 בהפסד.

הצמיחה בהכנסות לשנת הכספים הנוכחית, כמו גם הרווחים, תלויים במידה רבה בהמשך ההתפתחויות בסביבה העסקית של לקוחות החברה. כתוצאה מכך ביצעה ואלור בחינה מחודשת של ההוצאות וההשקעות. במסגרת זו צימצמה החברה בחודש יולי את מצבת העובדים בכ-10%, שהם כ-28 עובדים.

בואלור אומרים כי החברה תמשיך לבחון מחדש את הוצאותיה והשקעותיה, תוך מוכנות לבצע התאמות נוספות במידת הצורך. חשוב לציין כי איתנותה הפיננסית של ואלור באה לידי ביטוי בקופת מזומנים של 41 מיליון דולר.

שמיל דולברג, נשיא ומנכ"ל ואלור: "ביצועינו במהלך הרבעון השני הושפעו באופן ברור מההאטה בכלכלה העולמית. עם זאת, אנו משוכנעים כי בטווח הארוך שוק התוכנות להגדלת וייעול הייצור עבור יצרניות האלקטרוניקה (OEM) וספקיות שירותי ייצור (EMS) הינו משתלם וריווחי".

ואלור עוסקת כאמור בפיתוח כלי תוכנה לתכנון הייצור והרכבה בתהליך אופטימלי של מוצרים אלקטרוניים. כלי התוכנה של ואלור מאפשרים מעבר מהיר מתכנון לייצור, תוך שיפור וייעול המוצר ותהליך הייצור. החל מחודש יולי החלה חברת e4eNet Inc, חברה בת בבעלות מלאה של ואלור, בקבלת תשלום עבור שירותי ה-e4eNet, כאשר חברת SCI חתמה על הסכם לקבלת הפיתרון לשיתוף פעולה הנדסי של ה-e4eNet.

אתמול סיימה ואלור את הרכישה החוזרת של מניותיה בהתאם לתוכנית שפורסמה בהודעתה בינואר 2001. מפברואר ועד 6 באוגוסט 2001 ואלור ביצעה רכישה חוזרת של 1,472,036 מניות במחיר ממוצע של 2.68 יורו למניה. מספר המניות הנמצאות בידי הציבור ירד מ- 19,540,700 ל-18,068,664.

בנוסף, בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה אתמול הוחלט להסמיך את הנהלת החברה לבצע רכישה חוזרת של מניות בסך של עד מיליון דולר, בהתאם להחלטות ולשיקול דעתה של ההנהלה . הדירקטוריון רואה ברכישת המניות צעד הגיוני על רקע מחיר המניה הנמוך והאמצעים הכספיים המספקים העומדים לרשות החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully