וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ני"ע הגישה בקשת מעצר כנגד מאיר חן, מנהל אלטשולר-שחם ניהול וחיתום, בחשד לשימוש במידע פנים

אלי דניאל

8.8.2001 / 14:10

בדיון שנערך היום בבית המשפט השלום בתל אביב שוחרר חן בערבות של 125 א' ש' ונאסרה יציאתו מהארץ; כמו כן, נאסר עליו להגיע למשרדי אלטשולר-שחם עד היום בחצות

הרשות לניירות ערך פנתה לבית המשפט השלום בתל אביב בבקשה לעצור את מאיר חן, מנהלה מזה 7 שנים של חברת אלטשולר-שחם ניהול חיתום והשקעות, וזאת בחשד לשימוש במידע פנים. בעקבות הבקשה, ניתן צו מעצר ובדיון שהתקיים היום בבית המשפט שוחרר חן בערבות ובתנאים מגבילים.

מבקשתה של הרשות לניירות ערך עולה כי ביום ה-10 באוגוסט 2000, פירסמה עוז חברה להשקעות, שהינה חברה ציבורית אשר מניותיה רשומות למסחר בבורסה בתל אביב, דיווח מיידי בדבר מו"מ מתקדם המתנהל בין קבוצת בעלי מניות בחברה, אשר כללה את מלון מגדלי דיזנגוף, עיזבון המנוח אברהם פילץ, חוות שטיר ונילי בן שמש, לבין חברת הירשזון-ברק, הנמצאת בשליטתם של עופר הירשזון וצבי ברק, למכירת כ-50.2% ממניות החברה להירשזון-ברק, בתמורה לכ-22.4 מיליון שקל. מכירת המניות היתה אמורה להתבצע במסגרת עסקה מחוץ לבורסה. רשות ניירות ערך הוסיפה כי ביום ה-10 באוגוסט 2000 לא התקיים מסחר בבורסה עקב צום ט' באב.

לטענת רשות ני"ע, ביום ה-13 באוגוסט 2000, יום המסחר הראשון לאחר פרסום הדיווח המיידי על ידי החברה, עלה שער מניית עוז בשיעור של 50% ונפח המסחר במניה הסתכם ב-1.5 מיליון שקל. הרשות מוסיפה כי ביום זה (ה-13 באוגוסט) בשעות אחר הצהריים פירסמה החברה דיווח על כך שבשעה 17:00 נחתם בין הצדדים הסכם המכירה האמור.

לטענת הרשות לניירות ערך, מממצאי החקירה עולה כי במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2000 שימש מאיר חן, שהחזיק באותה עת ב-6.92% מהון המניות של עוז, כמתווך בעסקה האמורה. על פי ממצאי הרשות לניירות ערך, ביום ה-7 באוגוסט או ביום ה-8 באוגוסט יעץ מאיר חן לאדם מקורב לו, הנמצא עמו ביחסי חברות ארוכי שנים, לרכוש את מניית החברה, בשעה שבידיו של מאיר חן היה באותה עת מידע פנים אודות המו"מ שהתקיים בין בעלי המניות לבין חברת הירשזון-ברק.

רשות ניירות ערך טוענת כי מאיר חן מסר את המידע לאותו מקורב, כאשר הוא ידע או היה לו יסוד סביר להניח כי המקורב ירכוש מניות של החברה בהסתמך על עצתו.

לטענת רשות ניירות ערך, רכש אותו מקורב, במהלך שני ימי מסחר - יום ה-8 באוגוסט ויום ה-9 באוגוסט 2000 - 54,449 ע.נ. מניות של החברה בתמורה כוללת של של 78 אלף שקלים. לפיכך, טוענת הרשות, עשה מאיר חן, לכאורה, שימוש במידע פנים בידי איש פנים ובכך ביצע עבירה לפי סעיף 52ג לחוק ניירות ערך.

כאמור, בדיון שהתקיים היום בבית משפט השלום בתל אביב בפני השופטת יהודית שבח, שוחרר מאיר חן לאחר שנקבע כי עליו להפקיד עד למחר בשעה 12:00 ערבות עצמית וערבות צד ג' ע"ס של 50 אלף שקלים, כל אחת. כמו כן, מאיר חן נדרש להפקיד עד למחר 25 אלף שקלים במזומן או בערבות בנקאית.

בנוסף, השופטת שבח אסרה על מאיר חן לצאת מן הארץ, ובשל כך, היא קבעה כי עד היום בשעה 15:00 יצטרך חן להפקיד את דרכונו אצל הרשות לניירות ערך. עם זאת, בעוד 20 יום יוכל חן להגיש בקשה לשינוי החלטה זו. מלבד זאת, אסרה השופטת שבח על חן ליצור קשר עם המעורבים בפרשה וכן נאסר עליו להגיע למשרדי אלטשולר-שחם עד היום בחצות הליל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully