וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלרון: עוד הפסד רבעוני של 10 מיליון דולר, בהשפעת אלרון טלסופט ואלרון סופטוור

שלומי גולובינסקי

8.8.2001 / 18:12

שתי החברות הבנות של אלרון סיימו את הרבעון השני עם הפסד תפעולי של 3.3 מיליון דולר לפני הוצאות חד פעמיות

דווקא בשבוע בו בישרה אלרון למשקיעיה על רווח הון מסתמן לאחר תקופת יובש ארוכה, מתפרסמים דו"חותיה הכספיים, שמחזירים את המשקיעים לקרקע המציאות הקשה.

והקרקע היא אכן לא נעימה. עוד הפסד רבעוני של 10.4 מיליון דולר, בדרך להפסד של 19.7 מיליון דולר מתחילת השנה, מבהיר לכל מדוע אלרון זקוקה מאוד להנפקה מוצלחת של חברת הסטארט אפ גיוון אימג'ינג, בה היא מחזיקה ב-15%, בכדי לשנות את השורה התחתונה.

שתי החברות שמרכיבות את שורת ההכנסות של אלרון, אלרון סופטוור, ואלרון טלסופט, עדיין לא מספקות את הסחורה. הכנסות אלרון טלסופט ברבעון השני הסתכמו ב-7.8 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 7.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסות החברה האחות, אלרון סופטוור, ירדו ל-2.5 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 3.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

דורון בירגר, סמנכ"ל הכספים של אלרון, מסביר כי הירידה בהכנסות סופטוור נובעת מהקטנת מאמצי השיווק בתחום המוצרים הוותיקים של החברה והתמקדות במוצרי הגישה והבקרה לאינטרנט.

בדו"חות אלרון נכתב כי ההפסדים התפעוליים של שתי החברות הסתכמו ב-3.3 מיליון דולר, וזה עוד לפני הפחתת רכוש, פיצוי שנדחה בשל הנפקת אופציות לעובדים והוצאות ארגון מחדש. מי שירצה יוכל להתעודד מהעובדה שהארגון מחדש שעברה החברה סייע לירידה של 1.3 מיליון דולר בהפסד התפעולי לעומת זה שנרשם ברבעון הראשון של השנה.

אלרון סופטוור עוסקת בפיתוח מוצרי תוכנה לניהול גישה לרשת האינטרנט מתוך הארגון, ואילו אלרון טלסופט מספקת פתרונות תוכנה לניהול רשתות גדולות ומורכבות של תקשורת ואינטרנט לספקי תקשורת, אינטרנט, שירותי מידע בכבלים ועוד.

באלרון אומרים כי לנוכח תנאי השוק העכשוויים אלרון סופטוור וטלסופט, כמו גם חברות אחרות בקבוצה, מיישמות תהליכי רה ארגון במטרה להתאים את עצמן להאטה בשוק ולהקטין את הוצאותיהן התפעוליות.

בירגר מעריך כי אלרון טלסופט תגיע לאיזון במהלך הרבעון הרביעי של השנה, ואילו אלרון סופטוור תגיע לאיזון רק בעוד כשנה, במהלך הרבעון השני של השנה הבאה.

חלקה של אלרון בהפסדי החברות הכלולות, ומדובר כאן בעיקר על אלביט , הסתכמו ב-4.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-5 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-2.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה.

אלרון בוחנת כיום את האפשרות להתמזג עם אלביט, שמתפקדת כיום כחברת החזקות, בדיוק כמו אלרון. המיזוג, שאמור להוביל לחיסכון ניכר בהוצאות הנהלה ומטה, מתוכנן להתבצע בדרך של החלפת מניות, ביחס של 1-0.4 לטובת בעלי המניות של אלרון. בירגר מעריך כי המיזוג בין השתיים יושלם עד לחודש נובמבר.

היתרון הגדול של אלרון הוא בנזילות שלה. בקופת החברה שוכנים כ-112 מיליון דולר, לא כולל הלוואות מבנקים בחברות בנות בהיקף של 65.7 מיליון דולר. ההון העצמי של החברה הסתכם ב-251 מיליון דולר, והוא מהווה 75% ממאזן החברה.

באשר לחברה הבת נטוויז'ן, הנחשבת לאחד משני ה-ISP הגדולים בישראל, אומר בירגר כי אלרון לא מאחדת את דו"חותיה, ולכן לא מפרסמת את נתוניה הכספיים. עם זאת, אומר בירגר כי התוצאות של נטוויז'ן ברבעון השני דומות לרבעון הראשון ברמה התפעולית.

ה-EBITDA של נטוויז'ן ממשיך להיות שלילי, אולם בירגר אומר כי נטוויז'ן קרובה לאיזון בשורה זו. להערכתו, נטוויז'ן תגיע לאיזון בשורה התחתונה עד לסוף השנה. הכנסות נטוויז'ן הסתכמו בשני הרבעונים הראשונים של השנה בקצת פחות מ-30 מיליון דולר, ובירגר אומר כי התוכנית העסקית של החברה מדברת על הכנסות של 60 מיליון דולר בשנת 2001. לנטוויז'ן יש כיום כ-320 אלף מנויים.

אלרון מחזיקה במישרין ובעקיפין ב-15% ממניות חברת גיוון אימג'ינג, שפיתחה מצלמה זעירה המוחדרת לגוף באמצעות גלולה. בשבוע שעבר קיבלה החברה את אישור ה-FDA האמריקאי למוצר שפיתחה, אישור שיקל עליה את פריצת הדרך לוול סטריט. על פי הערכות אופטימיות, אמורה גיוון אימג'ינג לגייס כ-70 מיליון דולר לפי שווי חברה של 210 מיליון דולר.

בירגר אומר כי אלרון מחזיקה בכ-7% ממניות גיוון אימג'ינג באמצעות החברה המשותפת לה ולרפא"ל, RDC. לדבריו, משם תוכל אלרון להכיר ברווחי ההון שיווצרו לה בהנפקה של גיוון אימג'ינג. במקביל, מחזיקה אלרון באופן ישיר ב-8% ממניות חברת הסטארט אפ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully