וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס: "תשואת יתר" לאי.סי.איי - הסיכויים להנפקות מוצלחות של חטיבותיה גוברים

רמי קפלן

8.8.2001 / 18:06

ההכנסה היכתה את התחזית של גולדמן, ההפסד היה בהתאם לציפיות; השיפור נרשם בכל תחומי הפעילות של החברה; הווליואציה של החברה נמוכה וצפויה לעלות

האנליסטים של בית ההשקעות גולדמן סאקס דוגלים כבר מאז אמצע שנת 2000 בהפרדתה של אי.סי.איי לחמש חטיבות נפרדות. אולם רק היום, לאחר פרסום הדו"חות של הרבעון השני, המצביעים על התאוששות כלשהי של החברה מהשלכות מהלך הפיצול ומהשלכות המיתון הקשה בשוקי הטכנולוגיה, הם זוכים סוף סוף לקצת נחת.

"בטווח הקצר, כאשר אי.סי.איי נסחרת במכפיל של 0.5 ביחס לתחזית ההכנסות שלנו ל-2001, תחזית שזכתה לאישוש בעקבות תוצאות הרבעון השני, אנו מאמינים שהפוטנציאל לירידות נוספות במחיר המניה מוגבל", כותבים האנליסטים, ומותירים לפיכך על כנה את המלצת "תשואת היתר" למניה.

אי.סי.איי הפתיעה את האנליסטים זיווטופסקי, לוי ופינקלשטיין, כאשר דיווחה על הכנסות של 266 מיליון דולר ברבעון, יותר מהתחזית שעמדה על 258 מיליון בלבד, וכאשר דיווחה על הפסד של 28 סנט למניה, בהתאם לציפיות. "למרות שתנאי השוק נותרו קשים, אנו מתרשמים מכך שההכנסה צמחה מהרבעון הראשון והרווחיות בכל הענפים השתפרה".

האנליסטים מציינים לטובה את צעדי ההתייעלות שנקטה הנהלת החברה, ושבאו לידי ביטוי בעיקר בהפסדי הענק שהוצגו ברבעון הראשון. פירות המהלך החלו להיקצר ברבעון זה, כאשר ההוצאה הגולמית ירדה בשני מיליון דולר, למרות עלייה בהכנסות, וההוצאות התפעוליות קטנו ב-8 מיליון דולר. קצב שריפת המזומנים ירד אף הוא בצורה דרמטית, מ-100 מיליון דולר ברבעון הראשון, ל-30-15 מיליון ברבעון השני.

"למרות שאנו מאמינים בפיצולה של אי.סי.איי, ושכמה מיחידותיה יכולות להיות אטרקטיוויות בתור יישויות עצמאיות, הנפקות או עסקות השקעה אחרות יידחו כנראה עד ששוקי הטכנולוגיה וההון יתחילו להראות סימנים של התאוששות", כותבים האנליסטים.

למרות ההערכה הזאת, דורון ענבר, מנכ"ל אי.סי.איי, לא מתכוון כנראה לחכות עוד הרבה זמן עד שיתחיל למכור או להנפיק את חברות הבת שלו. ענבר מסר היום ל-TheMarker שהוא מאמין שחטיבת אנוויס, המתמחה בפיתוח מערכות קרוס קונקט, תגייס הון בקרוב לפי שווי של 200 מיליון דולר.

"לאור השווי הנוכחי של אי.סי.איי, גיוס על פי שווי כזה, הוא בהחלט סכום יפה. מה שאני יכול לומר כרגע, הוא שאנו מצויים במגעים, כך שייתכן והחברה תגייס הון בטווח הזמן הנראה לעין", אומר ענבר. לדבריו, גם חטיבת לייטסקייפ נמצאת על כוונת ההנפקה.

אז אולי מהלכי ההנפקה עומדים להתרחש מוקדם מכפי שצופים זאת בגולדמן, אולם בכל אופן לדעתם, יש בתוצאות שהציגו החטיבות אתמול כדי להגדיל את סיכויי ההנפקות ואת השווי שלהן. "אנו מעריכים שהתוצאות שהוצגו יהפכו את המשקיעים לבטוחים יותר ביכולתה של אי.סי.איי להמשיך ולשפר את הביצועים התפעוליים של חטיבותיה, ולהפוך כל אחת מהן להשקעה אסטרטגית מבטיחה".

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully