וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השאלות הקיומיות של YES

TheMarker.com כתב

8.8.2001 / 17:24

ערב הקרב הגדול בין הלוויין לכבלים, מנכ"ל YES, שלמה לירן, מנסה לשכנע שהצדק ינצח

מאת כתבי TheMarker

1. כמה מזומנים יכולה YES לשרוף?

קצב שריפת המזומנים של חברת הלוויין מרשים גם בקני המידה המטורפים של הכלכלה החדשה: עד עכשיו השקיעו הבעלים בחברה חצי מיליארד דולר, וכפי שהעיר באירוניה עצמית המנכ"ל, שלמה לירן, "זה תמיד נשמע הרבה יותר מ-500 מיליון".

השקעה כבדה היא דבר אחד, זריקת כסף דרך החלון היא דבר אחר: התשובה לשאלה "כמה כסף עוד יתנו להם" תלויה איפוא יותר באמון הבעלים בעתידה של החברה מאשר בנוסחאות כלכליות מקובלות. ובכל זאת, נראה שהנהלת YES אינה מהמרת על גורמים פסיכולוגיים כאלה, וננקטו צעדים שכל משקיע אוהב: קיצוץ הוצאות והגדלת הכנסות.

על פי הדיווח האחרון למועצת המנהלים, הנהלת YES מעריכה שסך ההשקעות שיידרשו הוא 630 מיליון דולר, כלומר עוד מאמץ קטן (יחסית, יחסית) של 130 מיליון. מקורות בחברה מסרו ל-TheMarker שההערכה הזאת תתוקן כלפי מטה בדיווח הבא למועצת המנהלים; לירן סירב לאשר או להכחיש.

2. כמה אנשים אוהבים סרטי קולנוע?

שלמה לירן מוכן לדבר שעות על נפלאות הטלוויזיה האינטראקטיווית; מנהלי המחלקות שלו יכולים להפליג בשבחי הערוצים הייעודיים המיוחדים של YES; אנשי הטכנולוגיה שלו מסוגלים להציג פרזנטציה מרשימה במיוחד של איכויות הסאונד והתמונה בשידורי הלוויין לעומת אלה של השידור בכבלים.

ולמרות כל אלה, היתרון הגדול של YES היה ונותר רשימת סרטי הקולנוע המשודרים בלוויין. היתרון הזה הופך בימים אלה למכריע: הקהל השבוי של YES, תושבי הפריפריה שהכבלים זנחו במשך עשר שנים, הולך ואוזל: 80 אלף תושבים של הפריפריות, מעין הוד עד יוטבתה, חתמו השנה על חוזה עם YES. אולי אפשר יהיה לאתר עוד 10,000 איש במרחבי הערבה והגליל, אבל כל שאר הלקוחות הפוטנציאליים של הלוויין כבר מחוברים לטלוויזיה רב-ערוצית - זו של הכבלים.

לפיכך, לירן צריך עכשיו לאתר לפחות 180 אלף ישראלים שיסכימו לעזוב את הכבלים ולעבור ללוויין.

הכתבה המלאה התפרסמה במגזין TheMarker

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully