וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה ייצוגית נגד קווי זהב בגובה עשרות מיליוני שקלים הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב

ערן גבאי

8.8.2001 / 17:10

על פי כתב התביעה בוצע חיוב של המתקשרים לחו"ל באמצעות קווי זהב על פי משך שיחה גבוה מזה שבוצע בפועל

תביעה ייצוגית הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי אורן תמיר, מהנדס מחשבים, נגד חברת קווי זהב. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד אבנר גבאי, ולדבריו היא תסתכם בכמה עשרות מיליוני שקלים.

עילת התביעה היא חיובם של המתקשרים לחו"ל באמצעות קווי זהב על פי משך שיחה גבוה מזה ששוחחו בפועל, תוך הטעיית המתקשרים לחו"ל ובאופן המנוגד לרישיונה של קווי זהב.

מטענת התביעה עולה כי קווי זהב מפרסמת את מחיריה בשקלים לדקה, אך לצורך חישוב מחיר השיחה, היא מחייבת את המתקשרים לחו"ל על בסיס יחידות זמן של 10 שניות תוך עיגול משך שיחה הקטן מ-10 שניות ל-10 שניות.

כתוצאה מכך, המתקשרים לחו"ל באמצעות קווי זהב משלמים סכומים הגבוהים מאלה שעליהם לשלם, שכן הם משלמים גם עבור זמן שלא שוחחו. באופן זה, טוען התובע, קווי זהב מרוויחה סכומי עתק על חשבונם של המתקשרים לחו"ל באמצעותה.

חלקה של קווי זהב בשוק התקשורת הבינלאומית הוא כ-35%, ובאמצעותה מתבצעות מדי יום כמות עצומה של שיחות לחו"ל. לפיכך, טוען התובע, מרוויחה קווי זהב מיליוני שקלים מפעולת עיגול זו.

לטענת התובע, קווי זהב מנצלת את חוסר הבנתם של הלקוחות בכל הנוגע לתמחור שיחותיה ואת חוסר הבנתם וידיעתם את תנאי רישיונה, על מנת לגרוף על חשבונם סכומי עתק שהיא אינה זכאית להם.

בכתב התביעה נטען כי בכל שיחה גבתה בממוצע קווי זהב שלא כדין 8.33% מהמחיר לדקת שיחה. התובע טוען כי על קווי זהב לחייב את לקוחותיה על בסיס מדידה של שנייה אחת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully