וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיוגה מדווחת על הכנסה זעירה של 360 אלף דולר; ההפסד הנקי מגיע ל-4.6 מיליון דולר

רמי קפלן

8.8.2001 / 15:59

ההכנסות נמוכות ב-64% ביחס לרבעון המקביל, עקב מעבר להכנסות מתמלוגים בלבד; בטווח הארוך מצפה החברה להכנסות גם ממכירות של מוצרי DSL מהדור הבא

יצרנית השבבים הישראלית טיוגה פירסמה לפני המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני. החברה הודיעה על הכנסות בהיקף של 360 אלף דולר ברבעון השני - ירידה של 64% ביחס לרבעון המקביל, אז הגיעו הכנסותיה ל-1.35 מיליון דולר. לדברי החברה, הסיבה לירידה הוא המעבר ממודל של הכנסות ממכירת מוצרים למודל של הכנסות מתמלוגים.

עם זאת, שולי הרווח הגולמי של החברה היו 360 אלף דולר ברבעון השני - שיפור של פי 3 ביחס לרבעון המקביל.

טיוגה גם ממשיכה להפסיד. ההפסד הנקי שרשמה החברה הוא 4.6 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 45.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. במונחי הפסד למניה (פרופורמה) מדובר בהפסד של 20 סנט למניה, לעומת 2.02 דולרים למניה שהופסדו ברבעון הקודם.

החברה הודיעה כי היא מצפה שהכנסותיה בטווח הארוך יופקו בעיקר על סמך מכירות דור מוצרי ה-DSL החדש שלה. עד אז, היא מצפה להכנסות רק מתמלוגים על ציוד ה-DSL מהדור הקודם, שכבר מכרה.

קופת המזומנים של טיוגה הכילה בסוף הרבעון השני כ-25 מיליון דולר. 10 מיליון מתוכם אמורים להיות משולמים במהלך הרבעון השלישי לבנק הפועלים , בגין החזר הלוואה.

טיוגה - שהתפצלה כדיווידנד בעין מחברת אורכית לפי של שווי של יותר מ-270 מיליון דולר לפני יותר משנה - נסחרת היום בבורסת הנאסד"ק ובבורסה בתל אביב. מנייתה איבדה במהלך השנה האחרונה כ-96% ומחירה עומד על 66 סנט, המשקף שווי שוק של כ-18 מיליון דולר בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully