וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשנה למנכ"ל YES: "ייתכן שנסבסד את תשלום רכישת התשתית בבית הלקוח"

ערן גבאי

8.8.2001 / 14:51

בתיקון לחוק הבזק נקבע כי בעל בית רשאי לרכוש את תשתית התקשורת בביתו תמורת 120 שקל; משרד התקשורת דן בתנאי מעבר חדשים בין הכבלים ללוויין

"אנו שוקלים לסבסד את תשלום בעלי הבתים על תשתית הכבלים שבביתם (הסכם התיול) ובהחלט ייתכן שאנו נרכוש את התשתית בעבור לקוחותינו. נמצא את הדרך להענקת השירות באופן הנוח ביותר ללקוח", כך אומר המשנה למנכ"ל YES, ניר למפרט.

בתיקון לחוק הבזק סעיף 25 ח4 נקבע כי כל בעל בית רשאי לרכוש את תשתית התקשורת בביתו תמורת 120 שקל כולל מע"מ. כמו כן, נקבע כי מרווח הזמן - חמישה ימים - שעמד לזכותה של חברת הכבלים בכדי שתוכל להניא לקוח שבחר לנטוש את שירותיה, בוטל.

לאחרונה נודע כי משרד התקשורת מתכוון לחייב את חברות הכבלים בביטול הסכם הכבילה עם חברת YES ולקבוע תנאי מעבר חדשים עבור לקוחות שיחליטו על החלפת שירות הכבלים בזה של הלוויין. ידוע כי התנהלו באחרונה דיונים במשרד התקשורת בסוגייה ואלה אמורים להמשיך ולהתנהל בימים הקרובים. לטענת למפרט, "הסכם הכבילה התחמק מהסוגייה מיהו בעל התשתית בבית הלקוח. נכפה עלינו הסכם שבכל ראייה אזרחית ודמוקרטית הוא שערורייה", אומר למפרט ומוסיף, "על פי ההסכם הקודם נוצר מצב ש-YES נתנה למונופול זכות להפלות בין לקוחותיו שלו. "אנחנו הצלחנו לשכנע לקוחות של הכבלים לעבור ללוויין ומנגד כל מאמץ המכירות של הכבלים הופנה למניעת ניסיון זה בעזרת הטבות ומתנות שונות. 30%-40% מהלקוחות הפוטנציאליים ששיכנענו לעבור אלינו, שוכנעו לחזור בהם מהחלטתם על ידי הכבלים.

"הרגולציה לא שינתה דבר עד תהליך החקיקה החדש של התיקון לחוק הבזק, בו שר התקשורת, ראובן ריבלין, ויו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, אברהם פורז, הדגישו את החובה שבביטול הסכם הכבילה.

"YES קיבלה שחרור מהצורך בהתניה של חמישה ימים בטרם תוכל לפנות ללקוח שהחליט לנטוש את הכבלים ובני איינהורן הצהיר בוועדה במפורש שהכבלים יורדים מנושא זה.

"החוק איפשר לשר להוציא תקנות לגבי השימוש המשותף בתשתית הביתית, עבור לקוח שבחר לקבל את שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית מהלוויין ואת שירותי הטלפוניה מהכבלים. הדבר אפשרי טכנית והכבלים התחמקו עד היום מלעסוק בנושא. כעת יכול השר לחייב את הכבלים בתקנות". מחברות הכבלים נמסר כי "נקיים את החוק ככתבו וכלשונו. אנחנו לא עוסקים כרגע בנושא סבסוד ה-120 שקל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully