וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוועדה הממשלתית למשק החשמל תמליץ להפריט חלקים מחברת חשמל

הארץ

5.8.2001 / 8:54

להמלצות הוועדה הממשלתית ליישום שינויים מבניים במשק החשמל יצורף דו"ח של צוות בין-משרדי, שבחן את גיוסי ההון של החברה

מאת עמירם כהן

להמלצות הוועדה הממשלתית ליישום שינויים מבניים במשק החשמל יצורף דו"ח של צוות בין-משרדי, שבחן את גיוסי ההון של החברה; הדו"ח ימליץ על גיוס הון באמצעות הפרטה חלקית של התאגידים העצמאיים (חברות ייצור, הולכה וחברות חלוקה אזוריות), שיוקמו להמלצת הוועדה במקום המונופול הקיים היום.

מאמצע שנות ה-90 מגייסת חברת החשמל את עיקר המימון לפיתוח משק החשמל באמצעות הנפקת אג"ח בחו"ל. עד כה גייסה החברה בדרך זו כ-3.5 מיליארד דולר. מימון הפיתוח באמצעות אג"ח גורם להוצאות מימון כבדות, המסכנות את יציבותה הפיננסית של החברה.

בדו"ח יומלץ כי לאחר פיצול חברת החשמל, ינוצלו התאגידים העצמאיים לגיוסי הון באמצעות הכנסות שותפים אסטרטגיים או פיננסיים ו/או באמצעות הנפקת מניות לציבור בבורסה. הליך ההפרטה ייעשה בהדרגה, לאחר שיבוצע הפיצול והתאגוד.

יו"ר מזכירות עובדי חברת החשמל, יורם אוברקוביץ, הגיב אתמול להודעת הוועדה כי סירב להופיע בפניה. לדבריו, חברי מזכירות העובדים נפגשו עם מומחי חברת הייעוץ שנתנה את המלצותיה לוועדה (דלויט-טוש), ונקבעו פגישות נוספות. לדבריו, שאר הפגישות לא התקיימו בשל אירועים שלא בשליטת העובדים. אוברקוביץ אמר שנציגי העובדים ביקשו מהוועדה לזמן אותם למועדים אחרים, אך הוועדה לא עשתה זאת. בנייר עמדה מפורט שהגישה לוועדה מזכירות העובדים, נאמר: "העובדים לא יסכימו להיות כדור משחק בידי גורמים המנסים לחבל במהלך הפעילות הכלכלית של חברת החשמל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully