וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית ההשקעות לג מייסון מתחיל בכיסוי צ'ק פוינט עם המלצת "קנייה": החברה תצמח ב-2002 בכ-18% בלבד

רמי קפלן

9.8.2001 / 0:00

מייסון מעריך שלחברה פורטפוליו מוצרים חזק; בבנק הפועלים מעריכים שההאטה העולמית תמשיך לפגוע בצמיחה של החברה - מקצצים את מחיר היעד ל-55 דולר אך מותירים המלצת "קנייה"

עברו כבר יותר משבועיים מאז פירסמה יצרנית מוצרי האבטחה לאינטרנט צ'ק פוינט את תוצאותיה לרבעון השני, והחברה ממשיכה לעורר את עניינם של אנליסטים ובתי השקעות.

כנראה שקשה לא לכסות את צ'ק פוינט, והיום זהו בית ההשקעות לג מייסון שמתחיל בכיסוי מניית החברה. האנליסטים טוד וולר וכריסטופר וורייט מעניקים למניית החברה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 56 דולר - גבוה ב-40% ממחירה הנוכחי.

אם ניגש ישירות למספרים, הרי שהאנליסטים צופים שהכנסות החברה יצמחו השנה ויסתכמו ב-555.4 מיליון דולר, גידול של כ-31% וקרוב לרף התחתון של הציפיות המונמכות שסיפקה החברה בתחילת חודש יולי.

לגבי השנה הבאה חוזים האנליסטים צמיחה של 18% בלבד להכנסות של 660.3 מיליון דולר. בעניין השורה התחתונה חוזים האנליסטים רווח של 1.28 דולרים למניה בשנה הנוכחית ורווח של 1.5 דולרים בשנה הבאה, שיהווה צמיחה של כ-17%.

מוצרים חזקים שיתחזקו עוד עם מוצרי הדור הבא

כשהם מתייחסים לערך העסקי של מוצרי צ'ק פוינט, מציינים האנליסטים שהם רואים בחברה מנהיגה בשוק תשתיות האבטחה לרשתות. הם מכנים את קו המוצרים של החברה "פורטפוליו מוצרים חזק", ומעריכים שמוצרי הדור הבא (NG) הופכים את הפתרונות של צ'ק פוינט ליותר אטרקטיוויים מבחינת הביצועים ויכולת הניהול שלהם.

בלג מייסון מביאים כדוגמה את מוצרי הפיירוול וה-VPN מבוססי האפליקציות. למרות שהחברה ממוצבת היטב בשוק זה, לדבריהם, דבר שמתאפשר בעיקר בעזרת שותפותיה של צ'ק פוינט - נוקיה, IBM, אינטרוויז'ן.קום, קומפאק ואחרות - עדיין הם מעריכים שהחברה תיאלץ להתמודד מול תחרות הולכת וגוברת מצד סיסקו ונט-סקרין. תחרות זו עשויה להתבטא בקצוות הגבוהים והנמוכים של השוק.

מבחינת מיקומה התחרותי של החברה, האנליסטים מונים מספר יתרונות שיכולים לשמש כגורמים ממנפים במודל העסקי של החברה, בהם מאגר גדול של כ-81 אלף לקוחות, 220 אלף התקנות של מוצרי החברה, 1,500 מפיצים ברחבי העולם, קו מוצרים חזק ופתרונות משביעי רצון תחת תוכנית ה-OPSEC של צ'ק פוינט.

בנק הפועלים: ההאטה בכלכלה תעיב על קצב הצמיחה

האנליסטית רחלי גרשון מבנק הפועלים מעריכה כי ההאטה בכלכלה העולמית בכלל ובתחום ה-IT בפרט תמשיך להשפיע לשלילה על קצב הצמיחה של צ'ק פוינט. האנליסטית חוזה גידול בהכנסות של 33% השנה שיסתכמו בכ-566 מיליון דולר, וצופה שבשנה הבאה יגדלו ההכנסות לכ-735 מיליון דולר, כלומר צמיחה של כ-30%.

הרווח הצפוי למניה השנה עומד על 1.28 דולרים, ואילו לשנה הבאה חוזה האנליסטית רווח של 1.62 דולרים, צמיחה של כ-26%.

האנליסטית מקצצת את מחיר היעד ל-12 החודשים הקרובים ל-55 דולר, לעומת מחיר יעד קודם של 80 דולר. עדיין, מחיר היעד החדש גבוה בכ-37% ממחיר המניה הנוכחי. לסיכום, מותירה גרשון המלצת "קנייה" למניית החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully