וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עמיקם כהן: "איום רשתות ה-WiMax לא מעשי"

ערן גבאי

31.10.2006 / 16:57

דני אלדר על סבסוד המכשירים: "אנחנו בעצם נותנים כסף ללקוחות כדי לייצר הכנסות עתידיות"

"האיום של רשתות ה-WiMax פחות מעשי מכפי שמייחסים לו. כיום החסם הקשה ביותר שניצב בפני מפעיל תקשורת חדש בישראל הוא היכולת להקים אתרים סלולריים. הרגולציה בתחום עוד תיקח זמן, כך שעד שתתאפשר הקמת רשתות WiMax בישראל הן יהיו בעמדת נחיתות מול רשתות דור 3.5 שלנו, שיאפשרו קצבי העברת מידע של 14 מגה ביט בשנייה ושל 5.6 מגה ביט בהעלאת מידע", כך אומר היום עמיקם כהן, מנכ"ל פרטנר.

כהן לא מבטל את הסיכוי שגם לחברות הסלולר יותר השימוש בטכנולוגיית ה-WiMax: "גם אנחנו נוכל להשתמש בטכנולוגיה הזו, אם נמצא לנכון שהיא משרתת אותנו למרות הפריסה המלאה של דור 3.5 בתקן ה-HSDPA". המשנה למנכ"ל פרטנר דוד אבנר, שצפוי להיכנס לתפקיד המנכ"ל בינואר 2007, ושלפתחו יעמוד איום ה-WiMax, סיכם: "ה-WiMax הוא יותר הזדמנות מאיום עבורנו".

איום נוסף על שוק הסלולר בשנתיים הקרובות, שכבר עובר בדיקה יסודית במשרדי האוצר והתקשורת, הוא כניסתם האפשרית של מפעילי סלולר וירטואליים (MVNO) שיפעלו על גבי תשתית הסלולר של החברות הקיימות, וינסו בדרך זו להגיע אל קהלי נישה ספציפיים. לדברי כהן, "בשיעורי החדירה בשוק הסלולר כיום - אין מקום ל-MVNO. אומנם מגיעים אלינו אנשים רציניים לבדוק את העניין כבר ארבע שנים, אך גם הם מבינים שאין לזה הצדקה כלכלית, או מודל עסקי. בלי חדשנות שיווקית מיוחדת, שאינה בנמצא, אין מוטיווציה להשקעה ב-MVNO. תמיד היו איומים על חברות הסלולר, ועכשיו הם מסוג שונה - ונדע להתמודד גם איתם".

כהן נשאל על ההצלחה של ESC, מותג הצעירים של פלאפון, כמודל מוצלח הדומה ל-MVNO, שסייע לפלאפון לשפר את מעמדה בשוק הסלולר לפני כשלוש שנים, ואמר: "ESC היה כלי של פלאפון לשפר את המורל בארגון, וגם הוא היה לזמן קצר בלבד".

דני אלדר, סמנכ"ל קשרי משקיעים בפרטנר, שם דגש על התוצאות של פרטנר ברבעון השלישי והסביר את השיפור בהכנסות של פרטנר ב-6.5% בתוך רבעון על ידי 3 פרמטרים: הגידול במספר המנויים, הגידול בשימושים, והגידול בהכנסות משירותי תוכן. "אנחנו מצליחים לצמוח ולהוסיף מנויים איכותיים שתורמים להכנסה הממוצעת למנוי שלנו. היום הגענו לכ-22% מסך הלקוחות שהם לקוחות עסקיים".

באשר לסבסוד המכשירים הגבוה ברבעון השלישי, אמר אלדר, "השקענו 65 מיליון שקל רק בסבסוד מכשירי קצה. אנחנו בעצם נותנים כסף ללקוחות כדי לייצר הכנסות עתידיות. המדיניות שלנו היא להתאים את הסבסודים למגוון מכשירי הקצה, ונמשיך בכך. בשוק רווי, עיקר ההוצאה שלנו היא על שימור לקוח". המלחמה בצפון לא פגעה בדקות השימוש, אמר אלדר, ורמז כי קצב הצמיחה שנרשם בהיקף השימוש בסלולר בשני הרבעונים האחרונים עשוי להימשך, תוך הבנה כי ברבעון הרביעי הצמיחה תהיה נמוכה יותר כיוון שהיא תושפע מתופעת העונתיות, שמקטינה את היקפי השימוש בסלולר בחורף.

בתשובה לשאלה מתי נראה את פרטנר מיישרת קו עם סלקום ומעלה תעריפים, אמר אלדר: "המחירים ללקוחות שלנו נמצאים כל הזמן בירידה. אנחנו נעלה מחירים רק כשהדבר יהיה מחויב המציאות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully