המאבק במחירי הדלק עובר לקריאה לחרם צרכני

המחאה נגד עליית מחירי הדלק עולה מדרגה: ראשי מטה המאבק הודיעו כי בשל העלייה שתכנס לתוקף הלילה, הם קוראים לחרם צרכני ואנשיהם יעמדו מחוץ לתחנות הדלק ויבקשו מהציבור שלא לתדלק

חן הלפרן
31/01/2011
דניאל בוק

(צילום: דניאל בוק. עריכת וידאו: דורון שטיין)


אנשי המאבק במחירי הדלק הודיעו הערב (שני) כי לקראת עליית מחיר הבנזין 95 אוקטן בחצות הלילה ב-12 אגורות, הכריז מטה המאבק על חרם צרכנים, במסגרתו יקרא לציבור שלא למלא דלק כמחאה על עליית המחיר חסרת הפרופורציות בשנתיים האחרונות.

לפי הודעת המטה, יפעלו אנשיהם וינסו למנוע מנהגי ישראל לתדלק בתחנות השונות, מצויידים בכרזות שיסבירו את פעולותיהם בנושא. לדברי ראשי המאבק, "ביום שלישי לא נכנסים לתחנות הדלק!! העלייה נובעת בעקבות שער הדולר ומחירה של חבית נפט. ביום שלישי אנחנו לא ממלאים דלק!".

ראשי המאבק הוסיפו וקראו לציבור להצטרף למאבק. "דרושים מתנדבים מכל הארץ שיעמדו ביום שני ושלישי בתחנות הדלק המרכזיות באיזור מגוריהם ויחלקו חומרי הסבר לנהגים על מחירי הדלק ועל המאבק נגדם. גם שעה או שעתיים מזמנכם תהיה משמעותית", אמרו.

עוד בוואלה!

עד כמה חשובה התדמית להצלחה האישית?

מערכת וואלה! בשיתוף מאיה נוטקוביץ'
מרכיבי מחיר הדלק, טרם העלייה החדשה(צילום: ShutterStock)

שובר שיאים מדי חודש

בחצות הלילה עם תחילת חודש פברואר, יעלה מחיר הדלק ויגיע לשיא חדש. מחירו של בנזין 95 אוקטן יעמוד על 7.26 שקלים לליטר - עלייה של 12 אגורות לליטר, המהווה עלייה בשיעור של 1.68% לעומת מחירי החודש האחרון. עמלת תדלוק בידי מתדלק תישאר 13 אגורות לליטר.

כזכור, עלייה זו, המושפעת מעדכון המחירים התקופתי ומעליית מחירי הנפט בעולם ועליית שער הדולר, נוספת לעלייה של 20 אגורות לליטר בתחילת השנה, בעקבות העלאת מס הבלו הממשלתי.

"העלייה המאסיבית במחיר הדלק בחודש האחרון, ועכשיו העלייה השנייה בגלל הנפט והדולר כואבות לציבור וזה סוחף אנשים" אמר זאב גראואר, מראשי המאבק הציבורי. "זה משהו שיכול להתסיס את כל המדינה", סיפר גראואר, "כמו בטוניסיה או בוליביה – ייצאו הרבה אנשים לרחובות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully