אריאל מנמיך ציפיות: "אין פטנטים בהורדת מחירים"

אורי אריאל: "אני עדיין ביום לימודים ארוך כדי להבין את הבעיות. אי אפשר פשוט לצאת לדרך עם 100 אלף יחידות דיור". פנה לקהל ואמר: "אל תשאלו רק שאלות, תביאו גם הצעות"

גיא קצוביץ'

שר השיכון אורי אריאל ממשיך להנמיך ציפיות וטוען שהורדת מחירי הדירות לא תהיה ב"זבנג וגמרנו".

"אני עדיין ביום לימודים ארוך כדי להבין את הבעיות. אין פטנטים. זה לא 'זבנג וגמרנו'. אי אפשר פשוט לצאת לדרך עם 100 אלף יחידות דיור. הייאוש זה לא עצה טובה וזה לא מקצוע. יש בעיות בישראל 2013, ברוך השם. תסתכלו פה, צאו החוצה, ולכולן יש גם פתרונות", אמר אוריאל היום (ג') בפסגת הנדל"ן של "גלובס" אשר התקיימה במלון דיויד אינטרקונטיננטל בת"א.

אריאל הבהיר כי לדעתו הפתרונות צריכים להגיע מכלל הגורמים: "זה הדבר הכי חשוב ומרכזי גם בתוך הממשלה, וגם אתכם – הציבור. בסוף, או יותר נכון בהתחלה, הידע וההבנה בבעיות וגם בפתרונות נמצא אצלכם, כי אתם בשטח". הוא פנה לקהל ואמר: "אל תשאלו רק שאלות, תביאו גם הצעות לפתרונות. היכולת לקיים שיח ולעשות אותו בצורה רצופה יביא הרבה יותר תועלת מאשר אם כל אחד ינסה לפתור את בעיות בעצמו. המציאות בה אנו נמצאים דורשת תיקון. הדבר הראשוני והבסיסי קיים, וזה הבנה של כולם – מראש הממשלה ועד הקליינטים, הזוגות הצעירים – שיש בעיה רצינית. הדיבורים לפני שנתיים ושלוש על כך שזו 'רק בועה', נגמרו".

אריאל פירט על הבעייתיות בתכנון בישראל והביא כדוגמה את משרד התחבורה: "כשאתה בודק למשל דבר שהוא קריטי להתקדמות בתוכניות גדולות, כמו נושא התחבורה, אתה מזהה שלמשרד התחבורה יש תוכנית חומש ויש קריטריונים שמובילים אותו בקביעת התוכנית - עומסים בכבישים. האם יש סינכרון כלשהו בין תוכניות התחבורה לבין תוכניות הבנייה של מדינת ישראל ל-5 השנים הקרובות? לא, וזה לא חידוש פה.

"אם רוצים לבנות בקריית גת 8,000 יחידות דיור, מישהו במשרד התחבורה מוכן להכניס את זה לתוכנית, למחשב, לראות מה ההשפעה של זה על התחבורה? לא, אף אחד. ולמה? ככה. מה זה ככה? ככה. חברים, זו לא גזירה משמיים, זה דבר שניתן לטיפול ואנחנו עכשיו עמלים לתקן את זה, ולא בעוד שנה.

"אנחנו מושיבים את משרד השיכון, התחבורה והתשתיות לפתור את הנושא האלה כרגע. מה, כשבונים 8,000 יחידות דיור לא צריך בהן שירותים? אבל לשמחתנו יש רצון מצד כולנו לפתור את הבעיה ואני לוקח על עצמי את העניין הזה, קרי – להביא את המשרדים השונים לשפה משותפת ותוכנית משותפת ככל הניתן".

אם מישהו ציפה לפעולות מהותיות של משרד השיכון השנה להוזלת הדירות, אריאל הבהיר שלא זה המצב: "השנה הזו, שנת 2013, היא שנה בה תהיה התקדמות, אבל לא תהיה פה ההתקדמות הגדולה שכולם מצפים לה, וזה נובע בגלל 3 סיבות: הבחירות, אין תקציב ועכשיו כולם עמלים על חוק התקציב וחוק ההסדרים שייקחו כמה חודשים קרובים, ועד אז כבר נגיע לסוף השנה. בשנה הזו לא תהיה פריצת דרך, אולם הקמת ועדת שרים לדיור תביא בסופו של דבר לקידום פתרונות, והוזלה יותר משמעותית ב-2014, למרות שכבר השנה עשויה להיות תנודה חיובית שתשפר את המציאות כיום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully