וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלשיך דחתה בקשת גרושתו של ערן מזרחי למזונות

חן מענית

3.9.2013 / 10:57

יעל מזרחי ביקשה לקבל מזונות של 6,800 שקלים לחודש מקופת כינוס הנכסים. אלשיך: הגירושין של ערן ויעל מזרחי נועדו "לשמירת רמת חייה הגבוהה של המשפחה על חשבון הנושים"

גרושתו של ערן מזרחי, מנהל ההשקעות שהורשע בהונאת עשרות משקיעים, לא תקבל כספי מזונות זמניים מקופת כינוס הנכסים של בעלה לשעבר.

שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א ורדה אלשיך דחתה היום (ג') את בקשתה של הגרושה, יעל מזרחי, לקבל 6,800 שקל כמזונות זמניים וקבעה שבנסיבות העניין החמורות, לא ניתן לפסוק ל-4 ילדיו של מזרחי מזונות על חשבון הנושים, קורבנותיו של מזרחי.

השופטת אלשיך ציינה כי בקשתה של יעל מזרחי מעלה סוגיה סבוכה ובעייתית שעיקרה איזון בין טובת הילדים וזכותם לקיום בכבוד, לבין קורבנותיו של מזרחי שנפגעו קשה מאוד מהתנהלותו. אולם, לדבריה, בנסיבות המקרה החריגות והקיצוניות ונוכח העובדה כי המזונות שביקשה יעל מזרחי הם גבוהים מאוד ונוכח רמת החיים הגבוהה שבה חיה מזרחי, דין בקשתה להידחות.

"עניין לנו בחייב שהחובות שהוא חב לנושיו אינם רחוקים מגניבה גרידא. יוצא כי המצוי בקופת חדלות הפירעון הנו במידה רבה דמי שיפוי בעבור נכסים שפשוטו כמשמעו ניטלו מהנושים בתרמית", כתבה השופטת. לדבריה, המקרה של מזרחי הוא קיצוני וחריג בחומרתו עד שתשלום מזונות לגרושתו וילדיו על חשבון קורבנותיו, תגרום עיוות דין.

"האם אין עסקינן בעיוות דין משווע אשר זורע מלח על פצעיהם של נושים אשר ממילא נפגעו ממעשי תרמית ושאר מיני התנהלות פלילית חמורה ונמשכת מצד החייב?", כתבה אלשיך. "האם לא די בנזקים שכבר נגרמו להם באורח הפסול ביותר אלא שכעת הם נאלצים לממן, פשוטו כמשמעו, את רמת החיים אליה הורגלו ילדיו של אותו חייב עצמו?".

לפני מספר חודשים הגישה יעל מזרחי בקשה לקבל מזונות זמניים בסך 6,800 שקל מתוך קופת כינוס הנכסים לצרכי מחייתם של ארבעת ילדיה שהם גם ילדיו של ערן מזרחי. זאת, עד למתן החלטה סופית של בית המשפט לענייני משפחה ביחס למזונות הקבועים. עוה"ד איתן ארז המנהל המיוחד מטעם ביהמ"ש ועו"ד רז מנגל ממשרדו התנגדו לתשלום מזונות מתוך קופת הכינוס, בטענה שמדובר בכספים שמעולם לא היו כספים של מזרחי, אלא מדובר בכספים שמזרחי גזל מקורבנותיו.

בהחלטתה לדחות את הבקשה ביקרה אלשיך את העובדה שיעל מזרחי שוכרת בימים אלה בית פרטי במושב יוקרתי בשרון תמורת 7,000 שקל בחודש ושולחת את ילדיה לחוגי רכיבה טיפוליים על סוסים: "יעל מזרחי אכן ויתרה על בית המידות בסביון (שהיה בבעלות הזוג מזרחי ונמכר במסגרת כינוס הנכסים. ח"מ) אולם מנגד היא שוכרת בית פרטי במושב יוקרתי בסך של 7,000 שקל בחודש. במלוא הכבוד, לצרכים והסדרים חינוכיים כאלו ואחרים הנדרשים לילדי החייב הרי שלא ניתן להתייחס לשכירות כזו, שעלותה בלבד מתקרבת לרמת השכר הממוצע במשק, כהוצאה סבירה בנסיבות המקרה".

באשר לבקשת יעל מזרחי שהנושים יממנו במסגרת תשלום המזונות לילדים, קורס רכיבה טיפולית על סוסים, כתבה אלשיך כי "במלוא הכבוד לתועלת שאין ספק כי יפיק קטין מרכיבה טיפולית על סוסים... ספק גדול אם ניתן לאפשר לגרושת החייב, במלוא הכבוד הראוי, 'לרכב' על הנושים, קורבנות מעשי החייב, בגין צרכים כגון אלו.

"במה עדיף בנו של אדם שרימה ומורשע, מבנו של אדם עמל וקשה יום אשר לא הונה איש, נאבק תחת עול החובות השוטפים ובעבורו 'צרכים' כגון רכיבה טיפולית על סוסים - הינם בבחינת דמיון רחוק הא ותו-לא".

עוד כתבה השופטת כי טוב תעשה יעל מזרחי אם היא תשתמש בדמי המדור ששולמו לה במסגרת הליך ההוצל"פ למכירת הווילה בסביון, בסך של 200 אלף שקל, כדי לכלכל את ענייניה בהתאם למצבה הנוכחי, להבדיל מלנסות ולחיות בהתאם לסדרי עדיפויות שכיום אין להם עוד מקום.

יעל וערן מזרחי התגרשו לאחר חשיפת פרשה ההונאה ואלשיך התייחסה לעיתוי הגירושין בהחלטתה היום: "אין גירושין אלה אך אמצעי לשמירת רמת חייה הגבוהה של המשפחה על חשבון הנושים, תוך יצירת חיוב מזונות הולך ותופח, הזוכה שמא באורח מקומם להגנות הרבות שמקנה הדין לחובות מסוג זה".

מזרחי, שכונה "מיידוף הישראלי", הורשע באפריל האחרון בהוצאת כ-57 מיליון שקל במרמה מעשרות אנשים תמימים שהתפתו להשקיע אצלו את כספיהם, כשמתוך סכום זה גנב כ-47 מיליון שקל. השופט גורפינקל הרשיע את מזרחי בביצוע 84 עבירות של גניבה בידי מורשה, 101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, 28 עבירות של זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שלוש עבירות של הוצאת צ'ק ללא כיסוי, עבירה של גניבה ובעבירות רבות של הלבנת הון.

בהמשך, נגזר על מזרחי עונש של 12 שנות מאסר בפועל וקנס בסך 300 אלף שקל. כמו-כן קבע השופט צבי גורפינקל, כי מזרחי יפצה את קורבנותיו בסכום של עד 258 אלף שקל לכל משקיע. "קורבנותיו של מזרחי, חלקם קשישים, חיסלו את כספם האחרון, כספים שנועדו לעת זקנה ולעת צרה", ציין השופט. סניגורו של מזרחי, עו"ד מנחם רובינשטיין, הודיע כי יערער על העונש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully