וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן משה ואלשטיין: טענות דנקנר - מיחזור תצהירי שקר

יוסי ניסן

22.1.2014 / 14:56

קבוצת אקסטרא הולדינג מגיבה לטענה של דנקנר מהבוקר לממצאים חדשים "קשים ומטרידים" באשר למקורות כספי בן משה: "ה'ממצאים' מופיעים שלא במקרה רק בסעיפים 40 עד 45 לתצהיר"

מספר שעות לאחר שהגיש בקשה לבית המשפט, קבוצת אקסטרא של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה עונה לנוחי דנקנר. "מדובר במיחזור נוסף של תצהירי שקר ומניפולציות שנבחנו כבר. קבוצת אקסטרה מאחלת למר דנקנר הצלחה בהמשך דרכו", לשון התגובה.

כזכור, נוחי דנקנר הגיש הבוקר לביהמ"ש בקשה לביטול העברת השליטה באי.די.בי מידיו לידי אלשטיין-בן משה, בין השאר ובעיקר בגלל שלא ניתנה לו גישה לדוח של רשות ני"ע והכנ"ר על מקורות כספיו של בן משה. דנקנר טען כי הדוח על בן משה גרם לו "נזק עצום", וביקש לבטל את החלטת השופט איתן אורנשטיין ולקיים דיון חוזר בביהמ"ש וכן הצבעה נוספת של משקיעי אי.די.בי.

לפי הטענה של דנקנר, הבודק מטעמו ברלב מצא ממצאים "קשים ומטרידים" ביחס לקבוצת אקסטרא הולדינג של בן-משה, אשר מעמידים בספק את לגיטימיות מקורות המימון של הקבוצה ומעלים חשש כי הקבוצה והעומד בראשה עוסקים בהלבנת הון. לדבריו, מקורות המימון של אקסטרא הושגו בדרכים לא חוקיות ואף פליליות - הונאות והלבנות הון.

בתגובה שפירסמה אחה"צ, קבוצת אקסטרא כותבת כי "גם בדיקת הטענות של דנקנר מהבוקר, המוגדרות 'ממצאים נוספים שאותרו ונותחו לאחר מועד הפגישה עם צוות הבדיקה', אך מופיעות, שלא במקרה, אך ורק בסעיפים 40 עד 45 לתצהיר חברת החקירות שפועלת עבור דנקנר, מעלה כי גם בהן אין כל ממש. כידוע, קבוצת אקסטרה הבהירה זה מכבר, כי היא אינה מתנגדת לפרסום הממצאים הרלבנטיים של דוח הבדיקה".

עם נמסר, כי "צוות הבדיקה של רשות ני"ע והכנ"ר מצא שמקור הכספים שהופקדו על ידי קבוצת אקסטרא לביצוע הסדר הנושים, הינם מחשבונות מהפעילות השוטפת של החברות בקבוצה, וכן שלא קיים ממצא כלשהו שלפיו מקור הכספים הינו זר לפעילותה. מבחינת השליטה בקבוצת אקסטרא, צוות הבדיקה מצא שהבעלות והשליטה בה היא של מר בן משה בלבד, ושלא אותר כל גורם שלישי שיכול לכוון את פעילות הקבוצה הנ"ל בחו"ל".

עוד בנושא:
נוחי דנקנר לא מוותר: יגיש "נייר בקשה עוצמתי"
צפו: הדוח של חברת המודיעין העסקי ששכר דנקנר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully