ריקול לעוגיות גרנולה TUSSO וחטיף תירס של הר פודס

  משרד הבריאות מזהיר מפני ריח לוואי עקב טעות בתאריך התפוגה של המותג של חברת דנשר; אשר לחטיפי התירס, החשש הוא לחריגה ברמות צבעי מאכל. אזהרה גם מפני דיאודורנט לנשים ליידי ספיד סטיק ששווק ללא רישיון

  עוגיות גרנולה של TUSSO (צילום: משרד הבריאות

  משרד הבריאות פרסם אמש (שלישי) שורה של אזהרות מפני צריכת מוצרי מזון ומוצרי קוסמטיקה, בגינם התבקשו הצרכנים להחזיר את המוצרים למדפים (ריקול).

  בין היתר פרסם המשרד כי חברת דנשר קוראת להחזרת עוגיות גרנולה קינמון מקמח מלא הנקראות TUSSO, וזאת בשל היתכנות לריח לוואי במוצרים שסומנו בטעות בתפוגה של שנה במקום 9 חודשים.

  על פי ההודעה, חברת הגביע מוצרי וופלים בע"מ, יצרן מוצרי עוגיות גרנולה תחת המותג TUSSO, הודיעה לדנשר כי בשוגג הודפס תאריך שגוי על גבי מוצרים המסומנים עם תאריך - עדיף להשתמש לפני 8.6.2018; כאשר התאריך אמור להיות 8.3.2018

  מדובר במוצרים הבאים: עוגיות TUSSO גרנולה עם קמח מלא, 200 גרם (ברקוד 7290010049059); עוגיות TUSSO גרנולה קינמון עם קמח מלא, 200 גרם (ברקוד 7290010049073); עוגיות TUSSO קמח מלא, 200 גרם (ברקוד 7290010049066).

  מדנשר נמסר כי "יצרן המוצרים הבהיר שמדובר בתקלה בסימון המוצר בלבד, וכי ייתכן שבחלק מהמוצרים ימצא טעם ו/או ריח לוואי". כמשנה זהירות מבקשת דנשר לאסוף את המוצרים מנקודות המכירה - והצרכנים מתבקשים שלא לצרוך את המוצרים הנושאים תאריך זה.

  עוד נמסר כי "הצרכנים מתבקשים לפנות למוקד שירות הלקוחות של דנשר בטל' 03-9020333 לשם החזרת המוצרים הנ"ל וקבלת מוצרים חלופיים אחרים. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות ומודים לצרכנים על שיתוף הפעולה. כתמיד, אנו פועלים ונמשיך לפעול כדי להבטיח ללקוחותינו שביעות רצון מלאה ממגוון מוצרינו".

  עוד באותו נושא

  ריקול לסלמון מעושן של דלידג מחשש להימצאות ליסטריה

  לכתבה המלאה

  ריקול בגלל חריגה ברמות צבעי מאכל

  חטיף תירס של הר פודס (צילום: משרד הבריאות

  עוד פרסם משרד הבריאות כי היבואן מור ים מרקטינג קורא להחזרת חטיפים על בסיס תירס בטעם פיצה המיוצרים על ידי חברת הר פודס ארה"ב, בשל חריגה ברמות צבעי מאכל.

  מדובר במוצרי החטיפים:

  חטיף על בסיס תירס בטעם בייקון עם גבינת צ'דר תאריך תפוגה 2018/09/12 אצווה/קוד ייצור B02:03N

  חטיף על בסיס תירס בטעם פיצה עם גבינת צ'דר תאריך תפוגה 2018/06/21 אצווה/קוד ייצור 29D:C12

  חטיף על בסיס תירס בטעם גבינה בפאלו תאריך תפוגה 2018/06/22 אצווה/קוד ייצור: 36N:D03

  חטיף על בסיס תירס בטעם גבינה חריף תאריך תפוגה 2018/07/06 אצווה/קוד ייצור 25N:D01

  חטיף על בסיס תירס עם גבינה צ'דר כדורים תאריך תפוגה 2018/07/13 אצווה/קוד ייצור : 37D:D10

  חטיף קרנצ'י על בסיס תירס עם גבינת צ'דר תאריך תפוגה 2018/10/31 אצווה/ קוד יצור: 34N:B02

  חטיף על בסיס תירס עם גבינת צ'דר תאריך תפוגה 2018/10/17 אצווה/קוד ייצור 30N:B01

  מהחברה נמסר כי "מממצאי בדיקת המוצרים עולה כי ייתכן שקיימת חריגה ברמה של תוספי מזון (צבעי מאכל) מהתקנות. מתוך אחריות אנחנו פועלים להחזרת המוצרים. חשוב לציין כי המוצרים מיוצרים ונצרכים בארה"ב ועומדים בדרישות מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). להחזרת המוצרים או לקבלת מידע נוסף, ניתן לפנות אלינו באמצעות דוא"ל: il.co.moryam@minf".

  אזהרה מפני דאודורנטים ששווקו ללא רישיון

  ליידי ספיד סטיק (צילום: משרד הבריאות)

  בתוך כך, הזהיר המשרד את הציבור מצריכה ורכישה של מוצרים "LADYSPEED STICK INVISIBLE GEL 24/7" וכן "LADY SPEED STICK 48H 24/7" מתוצרת קולגייט פלמוליב ארה"ב, אשר על פי ההודעה "משווקים מבלי שנבדקו וללא רישיון משרד הבריאות כדין".

  עוד נכתב כי "על גבי שני הדאודורנטים נרשם בתווית כי הם מיוצרים בקולגייט פלמוליב, ניו יורק, ארה"ב וכי הן מיובאות על ידי איינשטיין צור יבוא יצוא וסחר בינ"ל בע"מ. הציבור מתבקש שלא לעשות שימוש במוצר זה, שהרכבו ואיכותו אינם ידועים - ולהחזירו לנקודות המכירה".

  בהודעה נכתב כי "משרד הבריאות מזהיר את הציבור כי שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות, או שימוש במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם, עשוי להזיק לבריאות הציבור. יש לבדוק היטב כי התמרוקים בהם נעשה שימוש הם תמרוקים מאושרים בלבד, שאינם מכילים חומרים נוספים שהרכבם לא נבדק ובטיחותם לא ידועה".

  עוד נמסר כי ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת. לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות לאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום של משרד הבריאות.


  יש לכם תלונה צרכנית? מוזמנים לפנות לוואלה! עסקים במייל: yael_g@walla.net.il

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully