אלון גל מייעץ: העובדת המנוסה שלא עוברת ראיון

המאמן האישי מגיע לוואלה! עסקים: מדי שבוע מייעץ גל בתחומי חיים שמעסיקים את כולנו. הפעם: אחרי ניסיון של שנים רבות במקצוע המאזינה לא מצליחה להתקדם

אלון גל
ראיון עבודה (צילום: ShutterStock)

"אני בת 40, נשואה ועם שני ילדים שעוסקת בתחום ניהול מערכות מידע אך סובלת מקשיים במציאת התפקיד הבא בקריירה שלי", סיפרה מאזינה שהתקשרה לתוכניתו של המאמן האישי אלון גל ברדיו 103FM. "התחלתי בתפקידים נמוכים וצמחתי לתפקידי ניהול, כיום אני לא מוצאת את עצמי. אני הולכת לראיונות ונופלת בדרך. בתפקיד האחרון שהתמיינתי אליו, בתור יועצת למערכות מידע בחברה גדולה, אמרו לי שאחד מהממליצים שלי לא המליץ עליי לתפקיד. הייתי בהלם טוטאלי. זה מעולם לא קרה לי, בדרך כלל אני מאוד מוערכת. זה פגע לי ברוח ואני לא מצליחה להתרומם מאז", אמרה המאזינה.

לדברי גל כנראה שהמאזינה שוגה איפשהו לאורך התהליך. "אם את עושה את אותה פעולה שוב ושוב ולא מצליחה להתקבל לראיונות עבודה כנראה שאת עושה משהו לא נכון. עלייך להבין עם עצמך, על מה זה יושב. קרה לי בעבר שדיברתי עם ממליץ כדי להעסיק מישהו וממש לא המליץ לי על אותה עובדת. למרות חוסר ההמלצה החלטתי לקחת אותה ועד היום אני מבסוט. מעכשיו תדעי לא לשבץ אותו כממליץ. יש משהו בביטחון שלך שהתערער ועלייך לעבוד עליו. שווה לך להסתכל על מעגל חברייך ומקורבייך מתוך הענף ולבקש לתרגל ראיון עבודה ולקבל פידבקים".

עוד באותו נושא

אלון גל מייעץ: לחיות טוב אחרי פרישה גם בלי פנסיה

לכתבה המלאה

המאזינה הבהירה שבדרך כלל היא לא נופלת בראיון ראשון אלא מגיעה לשלבים הסופיים ונופלת. גל השיב: "יש משהו איתך במקום הרגשי שלא עובר טוב ואני במקומך הייתי עובד על זה. בקשי לתרגל סימולציות ולקבל פידבק להופעה שלך, מה את משדרת וכו'. מהשיחה איתך אני חש משהו שקשה להתרשם ממנו. מההתחלה שידרת לי חוסר ביטחון ובראיון עבודה את אמורה לשדר משהו מאוד רגוע. אנשים בוחרים אנשים ולא מכונות שיעשו את העבודה.

"כשמנכ"ל מראיין אדם בכיר הוא בסופו של דבר רוצה להרגיש נוח לצידו וכנראה שאת לא עוברת טוב בשלב הזה. בשיחה איתך אני מרגיש שאת לא באמת מקשיבה לי. את כן נשקפת בעיני כאישה חזקה אך אני לא הייתי מגייס אותך והייתי מעדיף לחפש מישהי שהיא יותר נעימה לי ברמת החיבור האישי, ברמת האמפתיה ורמת הכנות שלה בהקשבה. אני בטוח שאת אישה מקסימה אך כנראה שכשאת מסבירה את עצמך את שמה לך מוקשים. תרגול עם חברייך יוכל לתת לך את הפידבק הזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully