וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם ב-2019: הבכירים שאוניברסיטת תל אביב סיפקה למשק הישראלי

בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, בשיתוף אוניברסיטת תל אביב

31.12.2019 / 13:50

הקריירה הקולנועית של ליעד אגמון, האתגר של עו"ד אבי חימי, ההכרות של מנכ"ל הרכבת ומנכ"ל טלרד ועוד - מפגש מיוחד של מנכ"לים בכירים במשק שנכנסו לתפקידם בשנת 2019 - כולם בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב

פורום מינויים - בוגרות ובוגרים בכירים של אוניברסיטת תל אביב - תמונה קבוצתית. יעל צור,
בוגרי האוניברסיטה שהשתתפו במפגש/יעל צור

לשכתו של נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' אריאל פורת נראתה לשעה קלה כמו מכפיל כוח של מנכ"לים בכירים מאוד במשק, ולא בכדי. לראשונה אירח הנשיא הטרי, שנכנס לתפקידו לפני שבעה חודשים, אנשי מפתח מובילים שנכנסו לתפקידים חדשים בשנת 2019 - ואשר כולם ללא יוצא מהכלל בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב.

ראש ארגון בוגרי האוניברסיטה סיגלית בן חיון , אשר הובילה את פורום הבכירים ביחד עם הנשיא ועם עמוס אלעד סגן הנשיא לקשרי חוץ ולענייני בוגרים אמרה כי "שנת 2019 הייתה שנה פורייה במיוחד והיא סיפקה לנו שורת מינויי בוגרות ובוגרים מגוונת מכל קצוות המשק, החל בבנקאות, מערכות ציבוריות, עמותות ומלכ"רים וכלה בהייטק, בתרבות ובאמנות".

נשיא האוניברסיטה ציין כי זהו מפגש של הבעת הערכה והוקרה, התייחס לחשיבותם של התפקידים הבכירים שבוגרי האוניברסיטה תופסים ואמר שמגוון התפקידים המיוצג במפגש משקף את אחת מהמטרות של האוניברסיטה - רב תחומיות. "נראה יותר ויותר מרכזים רב תחומיים שבעבר לא חשבנו שהם יכולים לחבור אחד לשני". הוא התייחס גם למגוון שבמניין חברי הסגל האקדמי המונה 2,500 איש וציין כי למרות שכעת רק שלושה מהם מהקהילה הערבית הוא שואף לתקן ולשנות את המצב.

רומי קנבל, פרופ אריאל פורת ואבי חימי. יעל צור,
רומי קנבל, פרופ אריאל פורת ואבי חימי/יעל צור

כמה מחברי הפורום עומדים כיום בפני אתגרי ענק הניצבים בחוד החנית של השיח הציבורי והתקשורתי.

עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין, אמר: "אתגרי הלשכה גדולים, עלינו לייצב את המערכת, לשקם את אמון עורכי הדין בה ולשנות את ה די.אנ.אי של המקצוע, ולעשות הכול בענווה. וישנן גם סוגיות משפטיות בהן עלינו לנהוג בזהירות. שלטון החוק הוא שאלה של דמוקרטיה ולכן עלינו לנהוג באיפוק. המצב מאוד מורכב ובעייתי". הוא פנה לנשיא האוניברסיטה ואמר: "אנחנו לא שומעים מספיק את האקדמיה, ישנן סוגיות שהאקדמיה צריכה להביע בהם את דעתה".

מנכ"ל רכבת ישראל הנכנס מיכאל מייקסנר התייחס לאתגרי הרכבת: "נפרדתי מהפינוקים שהיו מנת חלקי בתפקידי הקודם ונכנסתי לתפקיד מאתגר שיש בו כמה חזיתות עיקריות - יחסי העבודה, עליה החדה בביקושים והטמעה של טכנולוגיות חדשות". מייקסנר ומנכ"ל טלרד הנכנס מוטי אלמליח ששירתו יחד בחיל הקשר שמחו להצטלם ביחד.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פיטרו חוגגת יום הולדת עגול ואתם נהנים ממבצע של פעם ב-60 שנה

בשיתוף פיטרו
מוטי אלמליח ומיכאל מייקסנר. יעל צור,
מוטי אלמליח ומיכאל מייקסנר/יעל צור

אלמליח הודה שהוא מאמין גדול בתקציבי עשייה למען הקהילה. "כשאני נכנס לתפקיד חדש אני מיד מכפיל את תקציבי העשייה בקהילה. אני באמת מאמין שזה באמת חשוב, בתור אחד שבעצמו מגיע מהפריפרייה".

מנכ"ל בנק מסד הטרי גבריאל טייטל אמר כי "אנחנו בעצם בנק חברתי המשרת בעיקר מורות ותלמידי מכללות הוראה". הוא סרב להסגיר מה כמות הלקוחות של הבנק אבל אמר שמטבע הדברים רובן נשים. "אני יוצא הרבה לשטח ומתרשם ממעמדו של המורה בישראל, המורה במגזר הערבי הוא חצי אלוהים, אי אפשר בכלל להשוות אותו למעמדו של המורה בתל אביב".

גם אורה כורזים, יו"ר ויצו ישראל התייחסה לקהילה הערבית. היא גילתה כי ויצו ישראל מקימה בשנים האחרונות מועצות נשים בקהילות השונות, וחשפה שבשבוע שעבר נפתחה מועצת נשים ראשונה במגזר הדרוזי. המודל הכלכלי של ויצו ישראל נשען כיום על פעילות המיזם החברתי של בגדים מיד שניה, לפיו כל גיוס הכספים מהמכירות חוזר לחברה.

יזם ההייטק שעשה את זה, ליעד אגמון מייסד חברת דינמיק יילד שנמכרה למקדונלדס, מכהן כיום כמנכ"לה של החברה שהפכה לחברת הבת של ענקית ההמבורגרים. הוא סיפר בחן רב שהחל את לימודיו בפקולטה למדעים מדוייקים, וכן למד בפקולטה לאמנויות קולנוע. שם פגש לראשונה את הבמאי אבי נשר ,ששכנע אותו לעשות ביחד את הסרט "סוף העולם" שמאלה" וכל השאר היסטוריה. הוא גם גילה כי האוניברסיטה היתה אחת מהלקוחות הראשונות של דינמיק יילד אבל שילמה מעט מאוד, רק 1,000 דולר.

ד"ר חגי אמיר, מנכ"ל בית החולים לוינשטיין, אב לשבעה, טפח על השכם לידידו ד"ר חגי רוזנבוים המנכ"ל החדש של מרכז רפואי עמק. גם הוא האיר זרקור על ייחודו של בית החולים, המשקף אינטגרציה ייחודית בין יהודים וערבים, לא רק בין החולים השוכבים מיטה ליד מיטה אלא גם בין הרופאים, האחים והאחיות.

אורה כורזים, סיגלית בן חיון, שיר גולדברג ורומי קנבל. יעל צור,
אורה כורזים, סיגלית בן חיון, שיר גולדברג ורומי קנבל/יעל צור

הבוגרים והבוגרות שהשתתפו

עו"ד אבי חימי - יו"ר לשכת עורכי הדין , בוגר הפקולטה למשפטים

עו"ד רומי קנבל - ראש מחוז המרכז בלשכת עורכי הדין , בוגרת הפקולטה למשפטים

רן היילפרן - מנכ"ל עיריית הוד השרון , בוגר הפקולטות לניהול, משפטים ומדעי הרוח

תא"ל יפעת ירושלמי תומר - יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר , בוגרת הפקולטה למשפטים

מוטי אלמליח - מנכ"ל טלרד , בוגר הפקולטות למדעי הרוח ולניהול

עומר אונגר- מנכ"ל מסטרקארד , בוגר הפקולטה לניהול

מיכאל מייקסנר- מנכ"ל רכבת ישראל, בוגר הפקולטה לניהול

ליעד אגמון - מייסד חברת דינמיק יילד שנמכרה למקדונלס, בוגר הפקולטות למדעים מדויקים ולאמנויות

אודי כרמלי - מהנדס העיר תל אביב - יפו , בוגר הפקולטה לאמנויות

שיר גולדברג - מנהלת אמנותית תיאטרון באר שבע - בוגרת הפקולטה לאמנויות

חיים מסילתי - יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, בוגר הפקולטות למדעי הרוח ולמדעי החברה

אורה כורזים - יו"ר ויצו ישראל, בוגרת הפקולטה למדעי החברה

גבריאל טייטל - מנכ"ל בנק מסד, בוגר הפקולטה למדעי החברה

ד"ר דגנית פיקובסקי הברמן - סגנית נשיאת הפדרציה העולמית לאסטרונאוטיקה , בוגרת מדעי החברה

ד"ר זיו רוזנבוים -מנכ"ל מרכז רפואי העמק, בוגר הפקולטה לרפואה

ד"ר חגי אמיר - מנכ"ל בי"ח לוינשטיין, בוגר הפקולטות לרפואה ולניהול

נגה אלבלך - מנכ"ל הוצאת הקיבוץ המאוחד- ספריית הפועלים , בוגרת הפקולטות למדעים מדויקים, מדעי החברה ומדעי הרוח

בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, בשיתוף אוניברסיטת תל אביב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully