באיזה סכום תמכרו את הכלב שלכם?

מה אנשים חושבים על כאלה שאלרגיים לחיית המחמד שלהם, מה דעתם על כאלה שנותנים להם טיפים איך לגדל אותה ולמי הכלב שלו מזכיר את בראד פיט? סקר חדש של החברה הישראלית Natural Intelligence מעלה תוצאות מעניינות, כולל תשובה לשאלה שבכותרת

 • כלב
וואלה! עסקים
כלב שנשאר לבד בבית (REDDIT/Salty_Distribution84 WS))

אנחנו אוהבים את חיות המחמד שלנו. זה הגיוני, כולנו בחרנו להכניס אותן לתא המשפחתי שלנו ולגדלן ומכאן האהבה הגדולה.

יש נתונים רבים שבהחלט מגבים זאת. על פי האיגוד האמריקני למוצרי חיות מחמד (APPA), אזרחים אמריקאיים הוציאו יותר מ -72 מיליארד דולר על חיות המחמד שלהם בשנת 2018, וזו מגמה שממשיכה לעלות.

קל לטעון שאנחנו אוהבים את בעלי החיים. אחרי הכול, אנו דואגים לפנק אותם עם ציוד יוקרתי לחיות מחמד, מזון לחיות מחמד אומנותיים ומכוני ספא וטיפוח יוקרתיים. אבל האם זה באמת אומר שאנחנו אוהבים אותם?

חברת Natural Intelligence הישראלית, מובילה עולמית בתחום ההשוואות העוזרת למיליוני צרכנים בכל העולם לקבל החלטות מושכלות בזמן קצר, החליטה להעמיד את השאלה במבחן. החברה ערכה סקר אנונימי בקרב 650 בעלי חיות מחמד ושאלה אותם כמה שאלות קשות כמו: האם תמכור את חיית המחמד שלך תמורת הצעת מחיר גבוהה? האם היית עובר דירה/ יישוב בשביל חיית המחמד שלך? האם היית עדיין אוהב את חיית המחמד שלך אם יכלה לדבר - גם אם זה אומר שהייתה מרכלת וחושפת פרטים מביכים עליך?

בסקר התקבלו תשובות חמות ואוהבות של הנשאלים, לצד תשובות מפתיעות ואוהבות פחות.

עוד בוואלה! NEWS

תקופת הקורונה מסוכנת עבור החולים במחלה זו. איך שומרים עליהם?

פרופ' ארנון נגלר בשיתוף האגודה לזכויות החולה
לכתבה המלאה
אין גבול לאהבה. באמת?

נקודות עיקריות מהסקר

 • 14% מבעלי חיות המחמד שונאים בסתר אנשים שאלרגיים לחיית המחמד שלהם
 • נשים יגיבו בצורה חיובית יותר לחיית מחמד מדברת מאשר גברים
 • 73% מהנשאלים אומרים שזה מכעיס אותם כשאנשים אומרים להם איך לגדל את חיית המחמד שלהם
 • 62% מהנשאלים אמרו שהם יעברו דירה או ישוב למען חיית המחמד שלהם
 • 17% מבעלי חיות המחמד נוטים להביא פחות ילדים לעולם בגלל חיות המחמד שלהם
 • יותר גברים מאשר נשים חושבים שחיות המחמד שלהם נראות כמו בראד פיט

חיות מחמד הן החברות הטובות ביותר של גברים או נשים?

כנראה שהמבחן האולטימטיבי לנאמנות הוא הצורך לדרג משהו שאנחנו אוהבים ולכן החברה ביקשה מהמשיבים שהשתתפו בסקר לנסות.

ראשית, נשאלה שאלה פשוטה יותר: "כמה אתם אוהבים את חיית המחמד שלכם בסולם של 1 עד 100?" - למעלה ממחצית 646 הנשאלים העניקו ציון מושלם של 100 לאהבת חיית המחמד שלהם. מספר הנשים שהצביעו 100 היה גבוה ב- 10% יותר מגברים, כמו גם בעלי חיות מחמד בגילאי 45-60 בהשוואה לנשאלים צעירים יותר.

אבל מסתבר לא כולם אוהבים את חיות המחמד שלהם עד כדי כך. הרבה אנשים ענו מתחת לציון 50 - כולל 21 אנשים שענו בספרות בודדות (0-9). עם זאת, יותר מ-50% מהנשאלים ענו 100, והממוצע של 646 הנשאלים היה 85.

הכלב שלכם דומה לו? (צילום: AP)

מה המחיר?

השאלה הבאה הייתה: "מה המחיר הנמוך ביותר בו תסכימו למכור את חיית המחמד שלכם?", רוב הנשאלים הוכיחו את אהבתם - 75% הצהירו שלא ימכרו את חיית המחמד שלהם בעד שום הון שבעולם. אבל מה לגבי 25% הנותרים?

166 הנשאלים הנותרים ענו שימכרו את חיית המחמד שלהם בעד מחיר מסוים. 27 מתוכם (16%) ענו שאפילו ימכרו את חיית המחמד שלהם בשביל פחות מ-500 דולר. 32 מהנשאלים ענו כי הם ימכרו את חיית המחמד שלהם בפחות מ-1,000 דולר, 31 ענו שבפחות מ-5,000 דולר ו-14 ענו שבפחות מ-10 אלפים דולר.

חדשות טובות? הנותרים לענות על הסקר ענו שימכרו את חיית המחמד רק במחיר שהיה עולה על 10 אלפים דולר. אפשר להניח שבעלי חיות המחמד האלו הם או אנשי עסקים מאוד טובים, או כאלו שבסופו של דבר לא באמת ימכרו את חיית המחמד שלהם.

לאיזה סלב חיית המחמד שלך דומה?

שום דבר לא צועק הערצה יותר מאשר להשוות את חיית המחמד שלכם לכוכב הכי שווה בעולם. וזה בדיוק מה שהמשיבים בסקר עשו. Natural Intelligence שאלה את המשיבים לאישה שחקן או שחקנית חיית המחמד שלהם דומה והתשובות היו מלאות בגאווה.

 • הסלב שהוזכר הכי הרבה היה בראד פיט - 19 תשובות (9 נשים, 10 גברים)
 • מיד אחריו היו טום הנקס וקלינט איסטווד
 • סלבס נוספים שהוזכרו היו: סנופ דוג, ג'ון אוליבר, דני דה ויטו, ג'ין הקמן, אידריס אלבה, פרד רוג'רס וזואי דשנל.
 • כתריסר השיבו שחיית המחמד שלהם לא דומה לאף אחד
עם שם כל כך מחייב, איך הכלב לא יהיה דומה לו? סנופ דוג

אילו חיית המחמד שלכם יכלה לדבר, כמה הייתם מודאגים שסודותיכם יחשפו?

אף על פי שבעלי חיות מחמד מיהרו לטעון שהם יאהבו את חיות המחמד שלהם באותה מידה אם לא יותר, לו חיות המחמד שלהם יכלו לדבר, ההתלהבות שלהם הייתה קצת יותר מאופקת כאשר נאלצו לשקול על מה חיות המחמד שלהם באמת מדברות.

כמעט מחצית מבעלי חיות המחמד (46%) אמרו שכן, הם יפחדו, כאשר 12% מהם ענו שהם "יפחדו מאוד". רוב המשיבים (54%) טענו שהם לא ידאגו, אבל זו ירידה תלולה למדי לעומת 88% מהאנשים שטענו בהתלהבות שהיו אוהבים את חיית המחמד שלהם גם לו יכלה לדבר.

"זה מה שאתה נותן לכלב לאכול?"

נשאלה השאלה: "כמה מכעיס אתכם כשאנשים אומרים לכם איך לגדל את חיית המחמד שלכם?"

מסתבר שמאוד.

מספר מפתיע של 73% מהמשיבים ענו שזה מפריע להם במידה רבה. מהם, 39% ענו שזה יכעיס אותם מאוד. רוב המשיבים היו באמצע, וענו שפידבק כזה יפריע להם במידה מסוימת וקבוצה קטנה של משיבים ענתה כי הערות כאלו יפריעו להם במידה מועטה. 27% מהנשאלים שהשיבו שהערות כאלו לא מפריעות להם בכלל, הם בבירור מיעוט. ניתן להסיק כי רוב בעלי חיות מחמד לא אוהבים שאנשים אומרים להם איך לגדל את הילד שלהם.

האם אנחנו באמת אוהבים את חיות המחמד שלנו?

לסיכום, על פי הסקר של נטורל אינטליג'נס, רוב בעלי חיות המחמד היו מוכנים לעבור למען חיות המחמד שלהם, היו אוהבים את חיות המחמד שלהם אפילו יותר אם יכלו לדבר - גם אם זה אומר שהם היו מרכלים עליהם. ואולי המספר המרשים ביותר, רוב המשיבים לא היו חושבים אפילו למכור את חיות המחמד שלהם, לא משנה כמה גבוהה ההצעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully